اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

شخصیت پردازی بی نظیر The last of us part 2 ساخته ی ناتی داگ

The last of us part 2

The last of us part 2 ماجراهای یک دنیای آخر الزمانی را به تصویر می کشد که در آن نبردهای فراوانی بین انسان ها و موجودات عجیب‌وغریب این دنیا اتفاق می افتد.

The last of us part 2

The last of us part 2

شخصیت پردازی بی نظیر The last of us part 2 ساخته ی ناتی داگ

استودیو ناتی داگ سازنده بازی های ویدیوئی مشهور اخیرا بازی جدیدی را تولید نموده است که قرار است بزودی منتشر گردد.

بازی The last of us part 2 که جدیدترین بازی این استودیو می باشد خبرهای زیادی در رابطه با زمان انتشار آن پخش شده است که هرکدام به یک تاریخ برای انتشار آن اشاره می کنند؛ اما براساس جدید ترین اخبار از منابع معتبر اعلام شده است که انتشار بازی  The last of us part 2 در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد.

همچنین در مصاحبه ای که با بازیگر یکی از شخصیت های این بازی ویدیوئی صورت گرفته است، وی نیز به انتشار این بازی در ماه فوریه اشاره می کند. این خبر طی مصاحبه با اشلی جانسون که بازیگر نقش الی در داستان بازی  The last of us part 2می باشد به دست آمده است. همچنین دنیل احمد از اینسایدرهای صنعت بازی های ویدیویی نیز به انتشار این بازی در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ اشاره کرد. بنابراین می توان انتظار داشت که بازی حتما در تاریخ اعلام شده منتشر گردد.

براساس آخرین اخبار دنیای بازی های ویدیوئی در تاریخ ۲۰۲۰، چهار نسخه متفاوت از بازی عرضه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد. این چهار نسخه شامل نسخه های استاندارد، مخصوص، کالکتور و نسخه ای ویژه به نام ادیشن می باشند که همگی با هم عرضه می شوند.

بی تردید می توان گفت یکی از بهترین بازی های تولید شده برای کنسول های پلی استیشن ۳ و۴ بازی The last of us part 2 می باشد. این بازی که از دسته بازی های ژانر شوتر سوم شخص می باشد با تغییراتی در آن مقداری حالت ترسناک به خود گرفته است که می تواند برای بازیکن بسیار جذاب و مهیج باشد.

سابقه انتشار بازی  The last of us part 2و افتخارات آن

نخستین نسخه از این بازی در سال ۲۰۱۳ برای پلی استیشن ۳ منتشر شد و با استقبال خوبی مواجه گردید به طوری که استودیو ناتی داگ تصمیم گرفت که سال بعد یک نسخه از آن را به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر نماید.

بازی The last of us part به سبب ویژگی های بی نظیری که داشت توانست جوایز و عناوین مختلفی را کسب نماید به طوری که بیشتر از ۲۰۰ جایزه بین المللی مختلف به این بازی اهدا شد و می توان گفت یکی از موفق ترین و برجسته ترین بازی های موجود در رزومه استودیو ناتی داگ می باشد.

این بازی از هر نظر از بخش گیم پلی گرفته تا محتوای داستانی و جلوه های بصری به خوبی توانسته است قابلیت های خود را در معرض تماشا قرار دهد و نظر هر بیننده ای را به خود جلب نماید.

در سال ۲۰۱۶ استودیو ناتی داگ اعلام نمود که در حال ساخت سری دوم از این بازی مهیج می باشد که همگان با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدند و از این تصمیم ناتی داگ استقبال کرده و او را تشویق نمودند. مدتی پس از این ماجرا در سال ۲۰۱۷ تریلرهایی از این نسخه جدید بازی The last of us part منتشر شد.

در تمامی این تریلر ها صحنه های تاریک و خشن و در عین حال ترسناکی به چشم می خورد که نشان دهنده ی سکانس هایی از این بازی جذاب می باشد، همچنین در برخی از این تریلر ها به بعضی از شخصیت های بازی اشاره شده است و اطلاعات مختصری از آن ها در اختیار کاربران قرار داد که کاربران را برای دریافت نسخه اصلی بازی بسیار تشویق می کند و موجب شده است که همگان بی صبرانه منتظر انتشار نسخه اصلی بازی باشند.

در سال ۲۰۱۸ نیز از بخش کوچکی از گیم پلی بازی The last of us part 2  رو نمایی شد که همین بخش کوتاه به قدری مهیج و منحصر به فرد بود که مورد تحسین منتقدان صنعت بازی های ویدیوئی قرار گرفت.

از سال ۲۰۱۶ تا کنون خبرهای زیادی در رابطه با  این بازی مهیج منتشر شده است که هرکدام اطلاعات کمی از بخش های مختلف بازی در اختیار ما قرار می دهد که با کنار هم قرار دادن این اطلاعات می توان به شناخت مختصری از بازی The last of us part 2 دست یافت.

  شخصیت الی در بازی The last of us part 2

بر خلاف نسخه گذشته این بازی، که بازیکن به جای شخصیت جوئل ایفای نقش می کرد و بسیار دوست داشتنی و محبوب بود، در این نسخه بازیکن به جای شخصیت الی ایفای نقش می کند و در بازی حضور می یابد.

همانطور که در گیم پلی بازی مشاهده کردیم در این نسخه شخصیت الی بسیار کامل و مستقل می باشد بر خلاف داستان نسخه پیشین که در آن الی به عنوان همراه  و یار جوئل نقش آفرینی می کرد؛ اما در بازی The last of us part 2 شخصیت الی قصه بازی را در دست گرفته است و اتفاقات بازی حول محور این شخصیت رخ می دهد.

در گیم پلی بازی فقط شاهد حضور الی به تنهایی در تمامی سکانس ها بودیم و همین مسئله موجب شد که سوالات مختلفی در ذهن کاربران در رابطه با همراهان الی ایجاد شود و عده ای تصور می کردند که الی در این نسخه همراهی نخواهد داشت و خود به تنهایی وارد ماجراها می شود؛ اما در مصاحبه ای که با کارگردان این بازی صورت گرفت او اذعان کرد که الی در این نسخه بازی تنها نخواهد بود اما برای افزایش میزان جذابیت بازی تصمیم گرفتیم که در گیم پلی منتشر شده از بازی فقط بخش هایی را قرار دهیم که الی به تنهایی حضور دارد و مشغول نبرد است.

اصلی ترین دلیل موفقیت بازی The last of us part  

یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت بازی The last of us part محتوای پربار و غنی و همچنین داستان سرایی و شخصیت پردازی بی نظیر این بازی بود که توانست ارتباط بسیار خوبی را با بازیکن برقرار نماید؛ به طوری که بازیکن کاملا با داستان بازی همراه می­شد و خود را به جای شخصیت های داستان فرض می کرد و کاملا غرق در دنیای خیالی بازی می‌شد.

شخصیت های بازی و روابط بین آن ها به قدری کامل و بی عیب و نقص بود که بازیکن علاقه داشت بازی را همانند یک فیلم مهیج دنبال نماید تا به انتهای داستان برسد.

فضای بازی The last of us part 2

بازی  The last of us part 2 ماجراهای یک دنیای آخر الزمانی را به تصویر می کشد که در آن نبردهای فراوانی بین انسان ها و موجودات عجیب‌وغریب این دنیا اتفاق می افتد.

در ماجرای بازی شاهد فرقه ای به ظاهر مذهبی هستیم که دست به اقدامات خشونت بار فراوانی می زند که می توان به قتل رساندن فجیع مخالفان خود در جریان بازی اشاره کنیم. این گروه دارای اعتقادات عجیبی است و هیچ کسی حق مخالفت با آن ها را نخواهد داشت.

در واقع می توان گفت بیشتر اتفاقات و جریانات مهم بازی  The last of us part 2 در رابطه با این فرقه مذهبی و اقدامات خشونت آمیز آن ها می باشد که صحنه های ترسناکی را خلق می کنند.

در بازی  The last of us part 2 شخصیت الی بزرگ شده است و دیگر آن دختر کوچک نمی باشد؛ بلکه دختری ۲۰ ساله جوان است که در پی حفظ آرامش می باشد و می توان گفت تکامل یافته نسخه گذشته خود می باشد.

در بازی The last of us part 2  شهر سیاتل را به عنوان محل اصلی اتفاقات انتخاب نموده اند و بیشتر سکانس های بازی در این شهر رقم می خورد. نسخه دوم بازی بر خلاف نسخه اول که براساس عشق بنیان گذاری شده بود، این بار بر اساس نفرت بنیان گذاری شده است.

 

شخصیت پردازی بازی The last of us part 2

استودیو ناتی داگ تغییرات جدیدی را در بازی The last of us part 2 ایجاد نموده است و همچنین شخصیت های تازه ای را به بازی افزوده است که قطعا تاثیر مثبتی در جریان بازی و میزان جذابیت آن خواهد داشت.

در یکی از تریلرهای پخش شده از این بازی شاهد حضور سه شخصیت جدید به نام های yara، lev وemily  هستیم و همچنین شخصیت عجیب دیگری نیز در این نسخه جدید از بازی وجود دارد که بسیار عجیب و راز آلود می باشد و اطلاعات کاملی از آن در دسترس نمی باشد.

در تریلر های که اخیرا از این بازی منتشر شد از دو شخصیت دیگر رونمایی شد که آن ها نیز به نوبه ی خود بسیار جذاب و عجیب بودند و نظر کاربران زیادی را به خود جلب نمودند.

بازی The last of us part 2 قطعا دارای داستانی متفاوت و منحصر به فرد می باشد اما اطلاعات زیادی همچنان از این بخش در دسترس نمی باشد

شخصیت محبوب جوئل که در نسخه گذشته نقش اصلی را بر عهده داشت  نیز در این نسخه قطعا حضور دارد اما خبری از زنده بودن یا نبودنش منتشر نشده است و باید بازی را تا آخر دنبال کنیم تا متوجه شویم که برای این شخصیت دوست داشتنی چه اتفاقی افتاده است.

سیستم مبارزات بازی  The last of us part 2

سیستم مبارزات بازی همانطور که در نسخه گذشته بسیار جذاب و منحصر به فرد بود در این نسخه نیز قطعا پیشرفت هایی داشته و سازنده سعی نموده است که سیستم مبارزاتی بی نظیری را برای نسخه جدید ارائه دهد.گیم پلی بازی می تواند نشان خوبی برای اثبات موفقیت و درخشیدن سیستم مبارزاتی در نسخه جدید بازی باشد.

طراحی سیستم مبارزاتی به قدری قوی شکل گرفته است که در بازی شاهد اتفاقات عجیبی مانند خارج کردن تیر از شانه توسط شخصیت اصلی بازی هستیم که به ندرت پیش می آید در بازی‌ای شاهد چنین صحنه هایی باشیم.

یکی از کارهای جالبی که سازنده بازی انجام داده است تغییراتی در سیستم هدف گیری شخصیت الی در زمان اصابت تیر به شانه ی او می باشد به طوری که تا زمانی که تیر در شانه الی وجود دارد والی در شرایط سختی قرار دارد این سیستم به خوبی کار نمی کند اما به محض اینکه الی به پناهگاه برسد سیستم به حالت عادی خود باز می گردد که این المان واقعا بی نظیر و خیره کننده می باشد.

مزیت های منحصر به فرد در  بازی The last of us part 2

یکی دیگر از بخش های قوی وبی نظیر بازی، بخش هوش مصنوعی آن می باشد که به خوبی می توان در بیشتر قسمت های بازی بالا بودن قدرت و کیفیت آن را به خوبی احساس نمود. چیزی که در گیم پلی بازی به خوبی احساس می شد.

یکی از مزیت های شخصیت الی نسبت به جوملا  او را در نبردها در برابر دشمن بیشتر کمک می کند و احتمال پیروزی او را افزایش می دهد جثه ریز او می باشد که به راحتی می تواند در مقابل تیرها و ضربات دشمن جاخالی دهد یا در زیر وسایل نقلیه مخفی گردد.

استودیو ناتی داگ سازنده این بازی ویدیوئی بسیار جالب می گوید در نسخه جدید بازی The last of us part  نیز بخش چند نفره آنلاین همچنان وجود دارد و همانند گذشته می تواند نظر کاربران را به خود جلب کند و به قدری کامل وبی عیب و نقص می باشد که تمام نیاز علاقه مندان به این بخش را پاسخگو می باشد.

در بازی The last of us part 2  شاهد گرافیک بالا و موتور پر قدرت بازی نیز هستیم و می بینیم که بازی در این بخش هم به خوبی توانسته است تمامی المان ها و جزئیات هر کدام را به تصویر بکشد و به قدری دقیق به جزئیات بازی نبردها پرداخته است که می تواند ساعت ها بازیکن را پای خود نگهدارد و سرگرمی خوبی برای او باشد.

The last of us part 2

The last of us part 2

موسیقی ویدا پردازی بازی نیز بسیار عالی می باشد به طوری که در هر صحنه شاهد موسیقی و فضایی مطابق با آن صحنه هستیم که بسیار در روند جذابیت و تاثیر گذاری بازی موثر می باشد و بازیکن را کاملا تحت تاثیر شرایط بازی قرار می دهد.همچنین صدای شخصیت ها در زمان بیان دیالوگ ها نیز بسیار دلنشین و جذاب می باشد.

در تمامی بازی ها صدای شخصیت های اصلی بازی بسیار مهم می باشد زیرا این شخصیت ها طرفداران فراوانی دارند که انتظار دارند شخصیت محبوبشان صدای جذابی داشته باشد

طرفداران این بازی جذاب که تجربه بازی نسخه اولیه آن را داشته اند پس از مشاهده تریلرهای پخش شده از بازی بی صبرانه منتظر انتشار این بازی جذاب و پر هیجان هستند. مخصوصا زمانی که انتشار بازی یک سال به تعویق افتاد موجب شد که این انتظار سخت تر شود و کاربران برای انتشار آن لحظه شماری کنند.

در نسخه اول این بازی شاهد حضور جوئل به عنوان شخصیت اصلی و داستانی عاشقانه بودیم اما در این نسخه شاهد حضور الی به همراه مادرش هستیم که قطعا نگاه به داستان از این زاویه نیز می تواند بسیار جالب باشد و شاهد اتفاقات جالبی در این نسخه خواهیم بود به طوری که کاربران پس از تجربه آن احساس کنند که هیچ بازی قادر نخواهد بود با آن به رقابت بپردازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =