بازی The Medium در پلی‌ استیشن ۵

بازی The Medium

انجمن رتبه‌ بندی نرم‌ افزارهای سرگرمی (Entertainment Software Rating Board) به‌ روز شد تا رتبه بازی The Medium برای پلی‌ استیشن ۵ هم در خود جای دهد. با توجه به اینکه این بازی فعلاً فقط برای  Xbox Series X و رایانه در دسترس است، پیشرفت جالبی رخ داده است.

این مشاهدات نشان می‌دهند که دوره انحصاری کنسول به سرعت در حال اتمام است و ترس و وحشت تنها به مدت شش ماه برای Xbox و سرویس اشتراک مربوط به آن یعنی Xbox Game Pass به طور انحصاری باقی مانده است. اگر این امر حقیقت داشته باشد، این بدان معنا است که بازی به‌ زودی و در ماه آینده وارد پلی‌ استیشن خواهد شد، اگرچه هنوز معلوم نیست که این خبر تأیید شده یا خیر.

اگر خیلی کنجکاوید، باید بدانید که ESRB بازی The Medium را به عنوان “یک بازی ترسناک ماجراجویی توصیف کرده که در آن بازیکنان نقش رسانه‌ای را برای تحقیق درباره یک تفرجگاه کمونیستی متروکه در لهستان بر عهده دارند”. این بازی “موارد خشونت‌ آمیز”، “لکه‌های خون بزرگ روی دیوارها و زمین” و زبان ناخوشایندی را نشان می‌دهد، به‌ جز این­ ها موارد کمی درباره وحشت و ترس خلاقانه در بازی وجود دارد.

بازی The Medium اولین بار در ماه مه سال ۲۰۲۰، پس از کمی تأخیر نسبت به تاریخ عرضه اولیه یعنی دسامبر سال ۲۰۲۰، رونمایی شد. این بازی در نهایت در ۲۸ ژانویه راه‌ اندازی شد. چند روز بعد، Bloober Team اعلام کردند که این بازی قبلاً هزینه‌های پیشرفت و بازاریابی را به دست آورده است.

در مرور بازی The Medium، توسط GamesRadar+، لئون امتیاز ۲.۵ از ۵ را به وحشت و ترس بازی داده است، او گفت: “گیم ­پلی و روایت برای یک ویرایش ساده‌ای که هرگز رخ نمی‌دهد، ناامید کننده است. نماهایی وجود دارد که در آن می‌توانید مشاهده کنید که چه چیزهایی ممکن است اتفاق بیافتد: لحظات جوی کشف و جستجو، چند معمای سبک معمایی دوست‌ داشتنی، درک و بینش‌های بسیار واقعی به محیط آسیب‌زای پساکمونیستی دهه ۹۰ لهستان. اما تلاش زیادی برای این موارد انجام شده و به نظر می‌رسد بخت و اقبال به جای اهداف کیفی با اهداف کمی بازی همراه بوده است.”

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =