توضیحی در مورد آینده The Order: 1886 GAME

The Order: 1886

The Order: 1886 GAME توسط استودیوی Ready At Dawn ساخته شده است. چندی پیش مدیر ارشد فناری این استودیوی یعنی آندریا پسینو در مصاحبه ای از آینده ی درخشان بازی The Order: 1886 اطلاعاتی را بازگو کرد.

The Order: 1886
The Order: 1886

در این مصاحبه از او پرسیده شد آیا می توان پیشرفت هایی همچون بازی خدای جنگ در بازی The Order: 1886 نیز شاهد بود؟

وی در پاسخ به این سؤال با اطمینان گفت که آینده ی درخشانی در انتظار The Order: 1886 GAME است.  او در ادامه از ایده ها و فن آوری های جدیدی سخن گفت که قرار است در نسخه ی جدید بازی به کار برده شود. در نسخه ی جدید محدوده ی انتخابی شما با بالا رفتن مراحل کمتر می شود و ای امر یک بازی دشوارتر را پدید می آورد.

این امر می تواند بسیار جذاب باشد چون برای اتمام یک مرحله ممکن است روزها درگیر باشید. پسینو معتقد است که این امر بتواند یک شروع قدرتمند برای The Order: 1886 باشد. بنا بر این می توان امیدوار بود که پیشرفت های The Order: 1886 به اندازه ی پیشرفت در بازی God of War باشد.

بازی God of War: Chain of Olympus توسط این استودیو برای پی اس پی منتشر شد. پس از آن نیز با ارائه بازی Ghost of Sparta really توانست بار دیگر نظر بازی کنندگان را به خود جلب نماید. این بار نیز منتظر شاهکارهای این استودیو در سری جدید بازی The Order: 1886 خواهیم بود.

لازم به ذکر است که The Order: 1886 تنها برای کنسول های سونی منتشر شده است پس بیایید تا بیشتر با این اثر آشنا شویم.

بررسی The Order: 1886 GAME

نسخه ی پیشین The Order: 1886 GAME به همان اندازه که حسن ها و جذابیت هایی داشت نکات منفی ریز و درشتی هم داشت. در تریلری که از این بازی در نمایشگاه سونی پخش شده بود می شد جذابیت های بازی را مشاهده کرد خصوصا آن گرافیک خارق العاده با آن فضای تاریک و افسرده کننده است.

اما وقتی بازی منتشر شد علی رغم تریلر تبلیغاتی خوبی که داشت آن طور که باید ظاهر نشد. نکته ی منفی دیگر آن قیمت بالای بازی است. این قیمت معمولا برای بازی هایی تعیین می شود که هم دارای بخش تک نفره و هم دارای بخش آنلاین گروهی باشند به همین خاطر برای The Order: 1886 GAME که فقط بخش تک نفره دارد قیمت منصفانه ای نیست.

معمولا بازی هایی با این سبک یک بخش گروهی دارند که بسیار هم محبوب هستند و نبود این بخش در این بازی حسابی توی ذوق می زند. بازی های دیگری که در این سبک طراحی شده اند حداقل یک بخش رقابتی در خود دارند تا بازی کنندگان را سرگرم نماید اما The Order: 1886 فاقد هر گونه بخش گروهی است. کاراکتر های بازی شوالیه هایی هستند که به زیبایی صورت نگاری شده اند.

بدیهی است که بخاطر وجود بخش تک نفره داستان هم در بازی وجود داشته باشد. قبل از هر چیز بهتر است کمی راجع به مراحل دلبربا و در عین حال وحشتناک بازی صحبت کنیم. طراح در طراحی این صحنه جزئیات را به طرز وجیعی رعایت کرده است و این امر باعث شده است تا صحنه های بازی شما را تا سر حد مرگ بترساند.

The Order: 1886 تمامی این زیبایی ها را مدیون گرافیک عالی خود است. بعلاوه می توان این صحنه های زیبای ترسناک را در صحنه های ویدئویی بازی نیز به خوبی مشاهده کرد. این بازی را می توان در گرافیک الگوی مابقی طراحان بازی دانست. در یک کلام گرافیک بازی بی نظیر است. اما یه قابلیت خیلی خوب و کارآمد در بازی تعبیه شده است.

شما می توانید به کمک این قابلیت هر صحنه ای را که دوست دارید در کنسول خود حفظ کرده و حتی با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با دیدن این صحنه ها آن را نیز شگفت زده کنید. خب تعریف از گرافیک و صحنه های متحر کننده ی آن کافی است حال می خواهیم گالاهد را با شما آشنا کنیم.

گالاهد یکی از شوالیه های بازی است و آنقدر خوب طراحی شده است و شخصیت پردازی عمیقی دارد که به راحتی می توانید خود را در غالب او تصور کرده و هر حرکت و واکنش آن را با سلول های خود لمس کنید. خلاقیت طراح فراتر از این عوامل است تا جایی که می توانید صدای نفس های مضطرب شوالیه ها در مواجه با ترس بشنوید.

حتما در فیلم ها شوالیه ها را دیده اید همگی آن ها شنل های با شکوهی دارند که جذابیت آن ها را چندین برابر می کند. این امر نیز از نظر طراح دور نمانده است و می توان شوالیه گالاهد را با یک شنل زیبا مشاهده کرد که حین مبارزه حرکت های طبیعی دارد. پیش تر از گرافیک زیبای بازی صحبت کردیم.

این گرافیک زیبا به همراهی افکت های تصویری رنگ دیگری می گیرد و زیبای و جذابیت بیشتری به The Order: 1886 می بخشد. بازی صحنه های ویدئویی زیادی دارد که از کیفیت چیزی کم ندارند. البته تعداد زیاد صحنه های ویدئویی خود یک نکته ی منفی محسوب می شود چون فعالیت بازی کننده را کاهش می دهد.

قسمت گیم پلی The Order: 1886 GAME نیز به واسطه ی انیمیشن های طبیعی و زیبای خود تفاوت چندانی بین فیلم و بازی ایجاد نمی کنند. به جز انیمیشن های طبیعی کاراکترها می توان روند مبارزه ی ساده را جزء نکات مثبت بازی دانست. این امر مبارزات را دلچسب تر می کند. در مقابل این امر درجه سختی های بازی خیلی با هم تفاوت ندارند.

در واقع ممکن است شما درجه ی سختی بازی را روی سخت گذاشته باشید ولی همانند یک درجه ی متوسط به بازی ادامه دهید. همچنین این امر باعث می شود تا مراحل کمی تکراری به نظر برسند و همچنین برای هدف های نا چیز در این مراحل شرکت کنیم. البته داستان غنی و مهیج بازی می تواند تا حدودی از این امر جلوگیری کند.

روایت The Order: 1886 GAME هم در حد قابل قبولی است اما می توانست برای این چنین داستان جذابی بهتر عمل کند. حتما در فیلم ها دیده اید که شوالیه ها به جنگ با اژدها و یا جادوی سیاه می روند پس طبیعی است که در بازی با جادو سر و کار داشته باشیم. البته شوالیه ها اسلحه های مخصوص به خود را دارند. سلاح های متنوعی در بازی وجود دارد که هر کدام یک ویژگی خاص دارند.

مثلا به کمک یکی می توانید دشمنان را بسوزانید و یا به کمک دیگری گردباد تولید نمایید. توجه داشته باشید که با دشمنانی طرف هستید که بسیار باهوش هستند بنابراین برای شکست دادن آن ها همواره باید یک قدم از آن ها جلوتر باشید. وقتی که چند عدد از این دشمنان را می کشید به یک باره قدرت شما به اوج می رسد و فوران می کند.

The Order: 1886
The Order: 1886

سخت ترین مرحله مرحله ای به نام Half-Breed است. داستان بازی به طور کل راجع به موجوداتی با نام Half-Breed است که بنا بر اتفاقاتی به وجود آمده اند. شما باید این موجودات را نابود کنید. آن ها بسیار وحشتناک هستند به نظرم بهتر است تنهایی به سراغ این بازی نروید. موسیقی و صدا گذاری بازی نیز به وحشت حاکم بر بازی می افزاید.

به عنوان کلام آخر اگر به دنبال یک بازی تک نفره ی به شدت ترسناک هستید The Order: 1886 GAME را تجربه کنید و آدرنالین خود خود را به اوج برسانید البته اگر بتوانید نقص های بازی را تحمل کنید و فقط به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =