بازی The Order و توضیحاتی د رمورد این بازی و ویژگی های آن

The Order

استودیو ردی ات داون (Ready at Dawn) امروز با منتشر کردن توییتی در مورد بازی The Order: 1886 اعلام کرد که این بازی با انچه که قرار بود منتشر شود فاصله ی زیادی دارید و لازم بوده است که به نسخه منتشر شده کار و وقت بیشتری اختصاص داده شود.

The Order
The Order

همچنین این استودیو در جواب یکی از طرفداران، که برای تمسخر از آنها درخواست کرده بود که ویدیو نقد و بررسی این بازی را در صفحه خود قرار دهند، گفت که اینکار به بهتری شدن بازی کمکی نمیکند و سعی ما بر این است که در آینده با ارائه ی بازی های بهتر این نواقص را جبران کنیم.

بازی The Order: 1886 توسط استودیو Ready at Dawn در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۵ و تنها برای کنسول پلی استیشن ۴ به عرضه رسید اما نتوانست آن طور که انتظار میرفت توجه طرفداران را به خود جلب کند و با وجود اینکه از گرافیک بسیار خوب و فوق العاده ای بهره میبرد، اما در بخش گیم پلی ضعیف عمل کرده است و با نارضایتی بازیکنان مواجه شده است. همچنین یکی دیگر از نقاط ضعف بازی کوتاه بودن ان است. پیش از این شاهد وجود بازی هایی با تایم بیشتر مانند Fallout 4، The Witcher 3 و Metal Gear Solid V بودیم که چندین ساعت بازیکن را به خود مشغول میکردند اما بازی The Order: 1886 با زمانی در حدود ۶ ساعت به پایان میرسد و سازندگان بازی هیچگونه مراحل اضافی یا فرعی برای این بازی در نظر نگرفته اند که همین موضوع باعث میشود که بازیکن دلیل برای تکرار این بازی نداشته باشد.

در نهایت بازی به صورتی به پایان میرسد که سازندگان بازی میتوانند ادامه ای را برای آن در نظر بگیرند اما این که این استودیو قصد دارد ادامه ی این بازی را بسازد یا نه هنوز مشخص نیست.

 

نقد و بررسی The Order: 1886

این بازی توسط استودیو Ready at Down منحصرا برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شد است و در همان ابتدای عرضه، باعث به وجود امدن حرف و حدیث های زیادی در بین سایت های نقد و بررسی شد. به علت کوتاهی مدت زمان این بازی در ابتدا سعی کنید به تجربه این بازی روی درجه سختی Hard بپردازید. با انتخاب این سطح بازی درگیری های بیشتری را برای شما در نظر میگیرد و بازی بسیار چالش برانگیزتر و جذاب تر از قبل خواهد شد و به همین دلیل زمان بیشتری را به بازی میپردازید که تجربه ی بهتری را از این بازی در اختیار شما قرار میدهد.

اتفاقات این بازی در قرن نوزدهم و در شهر لندن روی میدهد که شامل وقایع حقیقی است که با زیرکی تمام با تخیلات ترکیب شده است. نام بازی (The Order) از محفلی گرفته شده است که شامل شوالیه هایی بوده که از بشر در برابر گرگینه ها و خون آشام ها حفاظت میکرده اند. این محفل توسط پادشاه انگلستان برای مقابله با هجوم ساکسون ها ساخته شده بود که با سپری شدن زمان به محفل فرمان تبدیل شده است. اما متاسفانه در هر محفل و تشکیلاتی هم شاهد خیانت افراد وفاداری هستیم که باعث فروپاشی نظام حاکم میشود.

در همان ابتدای بازی به این نکته پی میبرید که این بازی از موسیقی متن بسیار عالی برخوردار است. موسیقی آغازین بازی، خبر از ساخت یک موسیقی متن منحصر به فرد توسط Jason Graves را میدهد که میتواند تجربه ای لذت بخش را برای بازیکنان فراهم آورد. اما چیزی که شاید بیش از همه در زمان آغاز بازی شما را محو خود کند، گرافیک خیره کننده این بازی است که کاملا راضی کننده است و نمیتوان ایرادی از آن گرفت. گرچه بعد از مدتی این گرافیک برای بازیکن عادی میشود، اما چیزی از ارزش های گرافیکی این بازی کم نمیکند.

اما نقطه ضعف این بازی را میتوان در شخصیت پردازی ضعیف آن جستجو کرد زیرا هیچگونه توضیحی در رابطه با گذشته شخصیت های بازی وجود ندارد و بازیکن نمیتواند هیچگونه رابطه ای با کاراکتر های بازی برقرار کند. این مورد مخصوصا در زمانی نمود پیدا میکند که یکی از همراهان شخصیت اصلی بازی کشته میشود یا نجات پیدا میکند، اما بازیکن هیچ احساسی نسبت به این موضوع نخواهد داشت. البته بازی خط داستانی خوبی دارد و در همان ابتدای بازی با یک فلش بک توضیحاتی را در مورد اصل داستان در اختیار بازیکن قرار میدهد اما خبری از شخصیت سازی نیست و در این مورد سازندگان بازی کم کاری کرده اند و این مشکل در طول بازی به وضوح احساس میشود.

معمولا در بازی های سبک ماجراجویی، بازیکنان علاقه دارند در محیط بازی به جست و جوی منابع و ماموریت ها و آیتم های مخفی باشند اما نقطه ضعف دیگر بازی The Order: 1886 در همین مورد است که محیط بازی فقط برای ادامه دادن خط اصلی داستان ساخته شده است و هیچگونه آیتم قابل کشفی به چشم نمیخورد و تنها آیتم های محدودی مانند روزنامه و عکس در محیط بازی دیده میشود که به راحتی قابل مشاهده است. شاید اگر استودیو ردی ات داون با یک گیمر سبک ماجراجویی و اکشن مشورت میکرد میتوانست محصول بهتری را از این حیث برای طرفداران ارائه دهد.

The Order
The Order

اگر پایان اگر بخواهیم ارزیابی کلی از کیفیت بازی The Order: 1886 داشته باشیم، به دور تمام کم و کاستی های آن میتوان این بازی را تجربه ی نسبتا خوبی برای طرفداران سبک ماجراجویی معرفی کرد. در حالی که اکثر استودیو های بزرگ بازی سازی همچنان به ساخت و ادامه سری های موفق قبلی پرداخته اند، استودیو ردی ات داون با شهامت به خلق یک اثر جدید پرداخت و گرچه در این راه با نقد های مثبت و منفی زیادی روبرو شد، اما با این ریسک بالا تا حدودی توانست به اهدافی که از قبل داشت دست یابد. بازی The Order: 1886 قابلیت های بسیاری برای ادامه دادن پیش روی خود دارد و مطمئنا اگر سازندگان بازی وقت و انرژی بیشتری را برای این اثر صرف کنند میتواند به عنوان یکی از بهترین بازی ها در این ژانر تبدیل شود. در مجموع اگر بخواهیم از نکات منفی بازی شامل تایم پایین بازی و شخصیت پردازی ضعیف آن صرف نظر کنیم ، این عنوان تجربه ی یک بازی با گرافیکی فوق العاده و موسیقی متن عالی را در اختیار بازیکنان قرار میدهد که اگر از علاقه مندان به سبک ماجراجویی هستید تجربه ی این بازی برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =