همه چیز درباره ی بازی Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

آیا به دنبال تاریخ انتشار بازی Tiny Tina’s Wonderlands هستید؟ ممکن است اسپین آف فانتزی Borderlands که از D&D الهام گرفته هنوز خیلی با ما فاصله داشته باشد، اما در ماه های اخیر اطلاعات زیادی از آن به دست آورده ایم. ما شاهد محیط های جدید و برخی کلاس ها مانند Stabbomancer و Brr-Zerker بوده ایم، که مانند زمانی است که برای یافتن هیولاها و غارت آن ها را جستجو می کردیم.

Gearbox نیز یک محتوای قابل دانلود اصلی که از Tiny Tina’s Wonderlands الهام گرفته بود و Assault on Dragon Keep نام داشت را به عنوان یک بازی مستقل مجدداً راه اندازی کرد. این موارد تائید می کنند که Wonderlands به نوعی دنباله است و بازیکنان می توانند انتظار همان انرژی آشفته و الهام های سطحی را داشته باشند که باعث شد این گسترش به یاد ماندنی شود. پس، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره جهان بازی، کلاس ها، نحوه بازی هستید و یا فقط می خواهید بدانید Butt Stallion کیست، این راهنما تمامی اطلاعات جدید درباره Tiny Tina’s Wonderlands و چیزی که باید از این شوتر غارتگر انتظار داشته باشید را  ارائه می دهد.

تاریخ عرضه Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

تاریخ انتشار Tiny Tina’s Wonderlands حدود ۲۵ مارس سال ۲۰۲۲ در فروشگاه Epic Games است. با توجه به اینکه Borderlands 3 کمتر از سال پیش عرضه شد، به نظر می رسد این تاریخ خیلی زود است، هرچند به گفته مدیرعامل Gearbox یعنی رندی پیچفورد، این بازی حدود ده سال است که در حال توسعه بوده است.

گیم پلی برای Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

در اولین قسمت از گیم پلی قطع نشده ای که از Tiny Tina’s Wonderlands مشاهده کردیم، IGN با نسخه پیش از انتشار بازی را ادامه داد. پیش نمایش شامل انبوهی از اسکلت ها، گنجینه ها و اسلحه ها و چند دیالوگ بسیار خنده دار بود.

تریلر Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

تریلر داستان تصاویر کوتاهی از چند بازیگر جدید و بازیگران قدیمی، شامل Dragon Lord، ساحره شیطانی که توسط Tina Tina خلق شده بود و Valentine و Frette، رهبر سرکش و دستیار رباتی حسابدارش بود. البته در اصل شاهد یک تریلر رنگارنگ، بی ربط و فانتزی بودیم.

این تریلر پر انرژی اولین تصویر از گیم پلی Tiny Tina است، که به درستی با آهنگی جذاب از گروه متال کاوائی به نام Babymetal همراه شده است. دنیای فانتزی Tiny Tina الهام گرفته از D&D شامل غارهای زیرزمینی، جنگل های قارچ بزرگ و کوه های پر از ترول است.

اسکلت های پیاده و اربابان اژدها نیز هستند که باید با آن ها مبارزه کنید و همچنین سلاح های زیادی برای کمک به شما برای مقابله با انبوه دشمنان احمق بازی وجود دارند. تریلر اصلی اعلامی E3 همچنین یک برداشت سینمایی از ماجرایی فانتزی را نشان می دهد.

کلاس های Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

Gearbox تاکنون شش کلاس را عرضه کرده که مانند زمانی است که در Tiny Tina’s Wonderlands کاوش می کردیم، می توانیم آن ها را هم بازی کنیم. در اینجا اطلاعات کمی درباره هر یک از این کلاس ها ارائه شده است.

Stabbomancers: همانطور که از نامش حدس می زنید، درباره ی جادو و چاقو و احضار مخفیانه طلسم هایی است که شامل چاقوهایی قبل از ناپدید شدن در سایه ها است.

Brr-Zerkers: جنگجویانی که از توانایی های یخ زدگی و نیروی بی رحمانه برای یخ زدن و له کردن دشمنان استفاده می کنند.

Clawbringer: این کلاس معمولی با چکش است، حملات کوبنده AoE و توانایی ضربه زدن چکش به دشمنان قبل از اینکه دوباره به سمت شما پرواز کنند. همچنین یک حیوان خانگی که یک اژدهای کوچک زیبا است را خواهید داشت.

Spellshot: اگر سحر و جادو را دوست دارید، این کلاس مناسب شما است، زیرا این جادوگران ” ambi-hextrous” هستند و از هر دو دست آن ها می توانید برای اجرای طلسم ها استفاده کنید، به سبک Skyrim. همچنین می توانید از توانایی چند شکلی آن ها برای تبدیل دشمنان به skeep استفاده کنید.

Graveborn: این طلسم گرهای تاریک مظهر توپ های شیشه ای هستند که سلامت خود را با طلسم هایی با آسیب بالا مانند توانایی Dire Sacrifice معامله می کنند. مانند Clawbringer، آن ها نیز دوستان اسکلتی شناوری دارند که آن ها را دنبال می کنند.

Sporewarden: این کلاس اصلی کماندار شما، با توانایی پرتاب کمان و طلسم طوفان یخبندان است که به سمت دشمنان پرتاب می کند.

نقشه Tiny Tina’s Wonderlands چگونه است؟

بازی Tiny Tina's Wonderlands

از آنجایی که این بازی به شدت از بازی های نقش آفرینی میزی الهام گرفته، نقشه آن نیز شامل انواع سیاه چال ها و یک دنیای پر از غنیمت، مأموریت، برخوردهای تصادفی و چندین محیط مختلف برای کاوش است که یکی از آن ها Butt Stallion Castle نام دارد. این احتمالاً همان جایی است که فرمانروای Wonderlands یعنی Butt Stallion در آن اقامت دارد. در ادامه اطلاعاتی که تاکنون از این موارد پیدا کرده ایم را برای شما ارائه خواهیم کرد.

Brighthoof: پایتخت Wonderlands و قلمرو ملکه Butt Stallions، که توسط Diamond Guard محافظت می شود، اما اخیراً با تهاجم دشمنان سر و کار داشته است.

Butt Stallion’s Castle: که به عنوان Castle Sparklewithers معروف است. این قلعه درخشان خانه فرمانروای Wonderlands است.

Sunfang Oasis: بهشت تالاب ها، شاخ و برگ های سبز و خرابه های قدیمی که در وسط یک بیابان قرار دارند. متأسفانه، Coiled هم در آن زندگی می کنند که شبیه هیولاهای ماری هستند.

Tangledrift: ساقه ای که آنقدر بزرگ شده که اکوسیستم خودش را ساخته است و مردمی که به دور از آسیب های هیولاها زیر آن زندگی می کنند.

شما می توانید از طریق دنیای میزی سبز نقش آفرینی وارد این مناطق شده، شخصیتی شبیه به Chibi خود را در آن جا به جا کنید و روی برخوردهای تصادفی ضربه بزنید تا بر اساس هریک وارد نقشه های کوچک مجزا شوید.

گیم پلی Tiny Tina’s Wonderlands: چگونه کار خواهد کرد؟

بازی Tiny Tina's Wonderlands

در بیشتر موارد، احتمالاً شبیه به Borderlands است. مبارزات زیاد، طنزهای مسخره زیاد، تعداد زیادی آسیب های تیراندازی برای به دست آوردن سلاح های بیشتر و در نتیجه شلیک بیشتر به همه چیز. شخصیت هایی که خیلی حرف می زنند، در این روند حرف های خودشان را هم نادیده می گیرند. هرچیزی که درباره Borderlands عالی بود و هر چیزی که آزار دهنده بود، احتمالاً در این بازی هم وجود خواهد داشت.

Wonderlands همچنین همان تأکید را بر غارت و غنیمت دارد، اگرچه تم فانتزی فوق العاده تر بازی زره ها را به عنوان کلکسیونی در کنار سلاح ها ارائه می دهد. تفاوت های قابل توجه بیشتری نیز وجود دارد. Wonderlands سلاح های جنگی را برای اولین بار معرفی می کند، هرچند بعید به نظر می رسد که این سلاح ها نسبت به سلاح های ما بهتر باشند.

یک تفاوت اصلی: هیچ نارنجکی در Wonderlands وجود ندارد. در عوض، بازیکنان می توانند انواع طلسم ها را اجرا کنند که ظاهراً اکثر آن ها دارای خنک کننده های کوچک هستند، یعنی می توانید اولین بار از گلوله یا طوفان های آن ها برای انفجار دشمنان استفاده کنید، یا نقش پشتیبان را داشته و خنک کنندگی را کاهش دهید و محافظت بیشتری ارائه دهید. طبق Cox: “ما در واقع دوست داریم به طلسم های خود بیشتر به عنوان مهارت های کوچک فکر کنیم، زیرا قدرت و رفتارهای آن ها متفاوت است.”

داستان Tiny Tina’s Wonderlands چیست؟

بازی Tiny Tina's Wonderlands

جزئیات داستان Tiny Tina’s Wonderlands هنوز نامشخص است، اما مشخص است که اصل داستان چیست و می دانیم که بلافاصله Assault on Dragon Keep از محتوای قابل دانلود و دوست داشتنی Borderlands 2 را دنبال می کند. در آن گسترش، Tiny Tin و قهرمانان اولین بازی Borderlands یک نقش آفرینی زمینی به نام Bunkers and Badasses را بازی می کنند. آن ها با کنترل شخصیت های Borderlands 2، وارد یک ماجراجویی فانتزی می شوند و Tiny Tina به عنوان Dungeon Master در سبک غیر قابل پیش بینی خودش بازی می کند.

در تریلری که توسط IGN تهیه شد، Matt Cox کارگردان خلاق Wonderlands، بازی را توضیح می دهد ” این بازی مدتی پس از Dragon Keep رخ می دهد”، اما این یک ماجراجویی کاملاً جدید در ذهن Tiny Tina است.” پس هرچند که Dragon Keep را دنبال می کند، اما به نظر می رسد که تجربه مستقل باشد تا یک دنباله مستقیم. وقتی در نظر بگیرید که Gearbox به تازگی Assault on Dragon Keep را به عنوان یک بازی مستقل به نام A Wonderlands One-shot Adventure منتشر کرده، همه چیز منطقی تر به نظر می رسد. با انتشار تریلر داستانی جدید، می توانیم تعداد بیشتری از شخصیت های جدید و قدیمی مانند Valentine ،Frette ،Torgue و آخرین قهرمان Tiny Tina یعنی Dragon Lord را ببینیم.

اولین شخصیت در Tiny Tina’s Wonderlands

بازی Tiny Tina's Wonderlands

در اولین مورد برای مجموعه Borderlands، Tiny Tina’s Wonderlands به بازیکنان اجازه می دهد به جای اینکه نقش مجموعه از Vault Hunters از پیش مشخص شده را بازی کنند، شخصیت خودشان را داشته باشند. Cox بیان می کند که بازیکنان می توانند قهرمانی “چند کلاسه” باشند که به نظر می رسد یک امر معمولی است و به شما توانایی استفاده از مهارت ها و توانایی های کلاس چند شخصیت را می دهد، هرچند Wonderlands احتمالاً این را با انتخاب آزادانه مهارت های شما تطبیق خواهد داد، زیرا ربطی به کلاس ها ندارد. او همچنین بیان کردن که این قهرمانان قابل شخصی سازی هستند. نمی توانیم تصور کنیم که یک شخصیت Borderlands با تمام لغزش های حداکثری چطور به نظر خواهد رسید. احتمالاً همه چیز با نشت از صفحه نمایش شما شروع خواهد شد.

آیا Ashly Burch دوباره نقش Tiny Tina را بازی خواهد کرد؟

بازی Tiny Tina's Wonderlands

بله و این همه چیز نیست. Tiny Tina’s Wonderlands صداپیشگانی عالی دارد، شامل Andy Samberg از Brooklyn 99 ،Will Arnett از Bojack Horseman ،Wanda Sykes که در نمایش هایی مانند Black-ish و Curb Your Enthusiasm دیده شده و صداپیشه Gabe Kunda که صداپیشگی های زیادی را برای بازی های ویدیویی و نمایش های انیمه بر عهده داشته است.

ویدیوی IGN همچنین ایده هایی از اینکه بازیگران چه کسانی هستند را نیز ارائه کرده است. Gabe Kunda صدای چهره ای را دارد که در تریلر دیده شد، هرچند مشخص نیست او چه کسی است. Will Arnett نقش Dragon Lord، شرور اصلی بازی را بر عهده دارد. Andy Samberg نقش شخصیتی به نام Captain Ballantyne را دارد، درحالیکه به نظر می رسد Wanda Sykes نیز نقش “Frett، ربات قانونمند” را بازی خواهد کرد.

محیط Tiny Tina’s Wonderlands چگونه است؟

بازی Tiny Tina's Wonderlands

در IGN ،Cox آن را به عنوان یک “بازی آشفته فانتزی” توصیف می کند. پس ممکن است اسکلت ها، اژدهاها و چیزهای دیگری وجود داشته باشد، اما با موجودات عجیبی مانند کوسه های با پا روبرو می شوید که ممکن است در تریلر مشاهده کرده باشید.

در Assault on Dragon Keep، این هرج و مرج و آشفتگی توسط خیالات Tiny Tina هدایت می شدند که به طور منظم قوانین بازی را بر اساس روحیه و انگیزه های خودش تغییر می داد. مثلا، در ابتدای Dragon Keep، بازیکنان به بندرگاه روستایی در زیر نور خورشید می رسند، آسمان پر از رنگین کمان است، البته فقط برای اینکه Tina به سرعت نظرش را درباره آب و هوا تغییر دهد و باعث می شد آسمان بچرخد و به شبی تاریک و طوفانی تبدیل شود.

به نظر می رسد در Wonderlands همه چیز قصد دارد نسخه بزرگ تری از دنیای سرگرم کننده و دمدمی باشد. Cox می گوید: ” Tiny Tina غیر قابل پیش بینی قوانین را وضع می کند، او جهان را تغییر می دهد، و بازیکنان را در سفر فانتزی و حماسی خود راهنمایی می کند”. اینکه آیا این ها صرفاً فیلمنامه هستند یا یک چیز پویاتری که به اقدامات شما در بازی مرتبط هستند، هنوز مشخص نیست.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 1 =