۱۰ بازی شوتر برتری که در حال حاضر می‌توانید بازی کنید

بازی شوتر

چه چیزی باعث می‌شود یک بازی شوتر خوب باشد؟ پاسخی فوری به این سؤال احتمالاً شامل عباراتی مانند “حس تفنگ” یا “شخصی‌ سازی کیت” باشد. با این وجود، تعریف رضایت ناشی از کسب پیروزی در بازی‌های چند نفره رتبه‌ بندی یا زنده ماندن در یک حمله ظاهراً بی‌پایان در یک حالت ترکیبی تک‌ نفره بسیار دشوار است. یک شوتر خوب باید شامل عناصری فریبنده، فضای جذاب، تعادل سلاح/توانایی‌ها و عرصه‌ها و مکان‌ های لذت‌ بخش و غیره باشد.

صرف‌ نظر از سبک (برای مثال FPS، سوم شخص، بالا به پایین)، ویژگی‌های مذکور معمولاً به خوبی با گیم پلی عالی، روایت گسترده و مکانیک‌های جدید و بهبود یافته ترکیب می‌شوند. اگر حس می‌کنید می‌توانید در محیط‌ های چندلایه با سرعت می‌دوید، دشمنان را با دقت و حیله‌ گری نابود کنید، پس ده بازی برتر در این لیست ارزش توجه و زمان شما را دارد.

۱- بازی شوتر Splitgate

بازی شوتر
بازی Splitgate

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X/S، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

بازی Splitgate مدت طولانی تحت نظر بوده است تا پس از رکورد ۱۰ میلیون دانلود نسخه بتا، جذاب شد. هیبرید پرانرژی Halo-Portal یک داستان واقعی Cinderella است. سازنده ۱۰۴۷ Games رشد تدریجی خود را در ایمنی نسبی دانشگاه استنفورد شروع کرده و به برتری رسید. در سال ۲۰۱۹ مصاحبه‌ای با مدیرعامل Ian Proulx انجام شد، کسی که از هدفش درباره ایجاد یک بازی در دسترس که تسلط بر آن دشوار است صحبت کرد.

سه سال بعد، مکانیک‌های زیبا و زیبایی‌های بازی Splitgate، علاقه و اشتیاق گیمرهای معمولی و ورزشکاران حرفه‌ای در ورزش‌های الکترونیک را به خود جلب کرد. Season 0 به تازگی در Gamescom و باتوجه به تصمیم قبلی ۱۰۴۷ مبنی بر تمدید نامحدود دوره بتای باز Splitgate اعلام شده است. پس از تنظیم پشتیبانی، انتظار می‌رود بازی به طور کامل راه‌ اندازی شود.

۲- بازی Returnal

بازی شوتر
بازی Returnal

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵

همانطور که Dan Tack به طور شگفت‌ انگیزی بیان کرد: ” Returnal یک کابوس بی‌امان است، به‌ طوری که رؤیایی را برای بازی ارائه می‌دهد.” اولین شوتر سوم شخص Housemarque، یک روگ‌ لایک علمی تخیلی ترسناک است که با تنش وهم‌ آوری همراه است. سیاره طوفانی و توهم‌زا در Atropos که شاخ و برگ‌های مارپیچ، معماری باستانی و گونه‌های ناقصی را در خود جای داده است.

شما Selene هستید، یک کاشف بین کهکشانی که در دنیای خطرناکی قرار گرفته است. با انبوهی از سلاح‌ها و توانایی‌های قابل‌ کشف در محیط‌های بسیار زیاد Atropos، باید در جنگل‌ها و بیابان‌ها قدم بزنید تا معنای واقعی ظهور دوباره مزرعه Selene و فضانوردی که درونی‌ترین افکار او را درگیر کرده است، کشف کنید. در Returnal، مرگ تولدی دوباره است. با هر زندگی جدید چه خواهید کرد؟

۳- بازی Titanfall 2

بازی شوتر
بازی Titanfall 2

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

طرفداران Modern Warfare از بازی با تفنگ –دویدن روی دیوار، سر خوردن، پایین آمدن به کمک طناب- سریع و غیرمعمول Titanfall لذت می‌بردند. Titanfall 2 حالت داستانی تک‌ نفره‌ای را معرفی کرد که از اول بازی در صحنه‌های مختلف توضیح داده می‌شد. شما در نقش Cooper، خلبان آماتور شورشی بازی می‌کنید، او در حال طی کردن مسیرش از میان ارتش IMC امپریالیستی در کنار B.T، تایتان سخت و خشن آن است.

فهرستی از تجهیزات جدید و قابل پرتاب در بازی چند نفره، سبک‌های بازی بیشتری را به PVP معرفی کرد که برای سطوح مختلف بازیکنان جذاب بود. Titanfall 2 عنوان محبوبی است که هنوز هم دارای سبک بازیکن اختصاصی است. احساس بی‌همتای بازی و تصاویر حماسی ویرانگر تایتانی همچنان به‌ یادماندنی هستند. این موضوع را می‌توانید در عنوان بعدی موجود در همین لیست مشاهده کنید.

۴- بازی Apex Legends

بازی شوتر
بازی Apex Legends

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۴، Xbox One، سوییچ و رایانه شخصی

شاید Apex Legends آن چیزی نبود که طرفداران Titanfall 3 به دنبال آن بودند، اما با افتخار داستان مجموعه را پوشش داده است. بسیاری از بتل رویال‌ها برای برتری Twitch می‌جنگند و Apex تلاشی در این راستا نداشته است. ۱۸ افسانه، رویدادهای مداوم/ به‌ روزرسانی لوازم جانبی، فیزیک روان و بازی با تفنگ محکم باعث شده این FPS مشهور در لیگ خود قرار گیرد.

به علاوه، مکانیک‌های انقلابی مانند سیستم پینگ و Respawn Beacon بر عناوین آینده و کلاسیک این ژانر تأثیر گذاشته است. در فصل دهم، Apex Legends همچنان با شخصیت‌های اضافه و تغییرات دقیق نقشه، موفقیتی را کسب کرده است. حالت جدید بازی که Arenas نام دارد این اکشن با مقیاس بزرگ را به یک دوئل پرتنش ۳ در برابر ۳ تبدیل کرده است و اهداف Chad Grenier، مدیر خلاق بازی را برای گسترش در فرمول بتل رویال، منعکس می‌کند.

۵- بازی Call of Duty: Warzone

بازی شوتر
بازی Call of Duty: Warzone

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

مطمئناً، Plunder (غارت) – حالت بازی برای جمع‌ آوری پول با پخش سریع – یک مورد اضافه شده خوب برای Warzone است، اما تجربه بتل رویال این نمایش را می‌دزدد. به زبان ساده، Warzone بزرگ‌تر از همتایان کنونی خود است. با داشتن ۱۵۰ بازیکن در یک مسابقه (گاهی حتی ۲۰۰ نفر)، اقدامات متقابل مرگبار با انجام دوئل‌های Gulag و بازگشت از مرگ قابل‌خرید، اهداف جانبی درون بازی مانند پاداش‌ها، تضمین می‌شود که علیرغم نقشه‌های بزرگ، اقدامات زیادی را باید انجام دهید.

مجموعه‌ای از لیست پخش‌ها با تعداد بازیکنان مختلف – Solos، Duos، Trios، و Quads – به این معنا است که هر وقت بخواهید می‌توانید با دو یا بدون هیچ گروهی وارد زمین مبارزه شوید. مانند دیگر شوترهای موجود در این لیست، انتشار محتوا احتمالاً باعث می‌شود صدها ساعت روی صندلی خود بنشینید و محو بازی شوید.

۶- بازی Halo: The Master Chief Collection

بازی شوتر
بازی Halo: The Master Chief Collection

پلتفرم ها: Xbox One و رایانه شخصی

انجام بازی Halo: The Master Chief Collection به عنوان نقطه اوج بازسازی شده از نمادین‌ترین ماجراجویی اپرای فضایی در Xbox، بسیار ضروری است. فرقی نمی‌کند که یکی از طرفداران هیجان‌ زده این بازی باشید یا به تازگی وارد شده باشید، ادیسه گسترده Chief به دلیل مکانیک مؤثر و کارآمد (حتی Combat Evolved بسیار خوب و عالی به نظر می‌رسند) موسیقی فراموش‌ نشدنی و روایت پیوسته به‌ شدت قابل‌ دسترسی است.

Bungie سال‌ها پیش کار خود را به ۳۴۳ Industries واگذار کرد. استقبال نقدی از زمان انتشار بازی Halo 4 دیگر یکسان نبود. با این حال، به نظر می‌رسد Infinite به دنبال این است که این فرانچایز کلاسیک را در راستای جدیدی با دنیای باز عظیم و داستان چند نفره تکاملی قرار دهد. در نتیجه، The Master Chief Collection آغازگر کامل و عالی محسوب می‌شود.

۷- بازی Doom Eternal

بازی شوتر
بازی Doom Eternal

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X/S، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One، سوییچ، Stadia و رایانه شخصی

Doom Slayer (یا Doomguy) و Master Chief در واقع مانند و مترادف هم هستند، به جز اینکه عنوان اول تمایل زیادی به نابودی شیاطین و شستشوی خود درون آن‌ها دارد. ما عاشق مبارزات بدون محدودیت، مبارزات یک‌ چهارم نزدیک‌تر Doom Eternal بودیم – شلیک‌های شات‌گان ها راهی به قفسه‌های سینه باز کرده و اره‌های برقی به معنای واقعی دشمنان را به تکه‌های خونین تبدیل می‌کند.

تعداد زیاد دشمنان به سرعت اکشن بازی به طرز دیوانه کننده‌ای کمک می‌کند؛ در این مناطق باید مدام در اطراف بچرخید تا از گیر کردن در تنگناها یا مرگ دور بمانید. همچنین موسیقی متن دل‌ انگیز بازی را فراموش نکنید. دید صوتی متال “باستانی، بیگانه” Mick Gordon کل تجربه اکتان را با آهنگ‌های گیتاری شگفت‌ انگیز و نوت های تکان‌ دهنده‌ای ترکیب می‌کند که با هسته و ماجرای اصلی Doomguy مطابقت دارد و برای پنج نفر از شما که کنسول‌های نسل بعد را دارید، نسخه به‌ روزرسانی شده Doom Eternal در دسترس است.

۸- بازی Destiny 2

بازی شوتر
بازی Destiny 2

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X/S، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One، Stadia و رایانه شخصی

آیا Bungie نمی‌تواند کار اشتباهی کند؟ Destiny 2 بسیار فراتر از موفقیت‌های قبلی بوده است. تعداد قابل‌ توجهی گسترش که باعث شده این بمب مطلق بارها پخش شود و داستان پیچیده‌ای که درست زیر سطح طرح اصلی آن نهفته است. شما به عنوان یک Hunter، Warlock یا Titan برای مبارزه با یک نیروی شیطانی به قدمت جهان به سمت ستارگان می‌روید. صدها سلاح در اختیار شما است و حملات سخت/ مأموریت‌های شبانه تجهیزات قدرتمندی را به شما پاداش می‌دهند.

اما فعلاً، بیایید به بررسی حملات بپردازیم – حالت PVE مشارکتی اصلی Destiny. حملات مهارت‌های مکانیکی، ارتباطی و استدلالی شما را به چالش می‌کشند. شکست در هر چک‌ پوینت منتظر شما است؛ هر یک از ضربات به ظاهر کوچک. گسترش اسرارآمیز Lightfall، که قرار است در سال ۲۰۲۲ رخ دهد، دوره جدیدی را برای غارتگران آغاز می‌کند.

۹- بازی Rainbow Six Siege

بازی شوتر
بازی Rainbow Six Siege

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X/S، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

آخرین Rainbow Six بازگشتی به عناوین علمی FPS مانند Counter-Strike و SOCOM است. نقشه‌های کلاستروفوبیک پر از چاله‌های قتل و کشتار، مجازات زمان برای کشتن و جلوه‌های صوتی بصری، تنش هر مسابقه را افزایش می‌دهد. البته، می‌توانید با شلیک‌هایتان به منطقه دفاعی بروید، به‌ طوری که Siege در بخش محاصره تیراندازی شما بود، اما موفقیت مداوم ناشی از صبر زیاد و پنهان شدن است.

فهرست فزاینده اپراتورهای قابل پخش – هر یک مجهز به کیت‌های توانایی و سلاح‌های گرم هستند – به این معنا است که بازی متا دائم در حال نوسان است. با این حال، اگر آتش‌های وحشتناک Warzone یا Apex را ترجیح می‌دهید، پس شاید Siege برایتان مناسب نباشد. با این وجود، همچنان یکی از بهترین شوترهای رقابتی موجود در بازار بازی‌ها است. Extraction، همتای حالت داستانی و بیگانه Siege، قرار است در سال ۲۰۲۲ منتشر شود و احتمالاً همان مکانیک مشابه بازی قبلی خود را به نمایش می‌گذارد.

۱۰- بازی Half-Life: Alyx

بازی شوتر
بازی Half-Life: Alyx

پلتفرم ها: رایانه شخصی

Alyx Vance و مأموریت آلوده شده به بیگانگان را نمی‌توان نادیده گرفت. پیش درآمد Half-Life 2 پتانسیل تکنولوژی واقعیت مجازی را به نمایش گذاشت. بازی به معنای واقعی غوطه‌ور شدن در گلوله‌ها و دیگر پرتابه‌های خطرناکی که به سمت شما می‌آیند و انجام کارهای ساده‌ای مانند بارگیری مجدد یا تعامل با اجسام محیطی به صورتی که کنترلر یا ماوس و یا کیبورد نمی‌توانند آن را تقلید کنند، می‌باشد.

مایه تأسف است که Half-Life: Alyx فقط با تجهیزات واقعیت مجازی قابل بازی است و این یکی از منحصر به‌ فردترین بازی‌ها در این لیست است. با این وجود، تعهد جدید Valve به محبوب‌ترین فرانچایزش شاید به معنای بازی‌های بیشتر Half-Life باشد. فقط زمان می‌تواند تعیین کند که آیا G-Man مرموز بار دیگر صفحه‌ نمایش‌های ما را زیبا می‌کند یا خیر.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − شش =