نحوه انتقال داده از پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵

انتقال داده از پلی‌ استیشن 4 به پلی‌ استیشن 5

گیمرها هنوز با دسترسی به پلی‌ استیشن ۵ مشکلاتی دارند. با این حال، آن‌هایی که خوش‌ شانس بوده از فروشگاه‌ها یا به‌ صورت آنلاین به کنسول دسترسی پیدا کرده‌ اند احتمالاً می‌خواهند داده‌ های پلی‌ استیشن قدیمی خود را وارد کنسول جدید کنند. از آنجایی که بازی‌های ویدیویی آتی همچنان بین انحصاری بودن پلی‌ استیشن ۵ و سازگاری پلی‌ استیشن ۴/ پلی‌ استیشن ۵ بلاتکلیف هستند، بازیکنانی که کنسول قبلی خود را دارند نمی‌خواهند پس از ارتقاء مجدد، کارشان را از نو شروع کنند. در ادامه نحوه انتقال داده از پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵ ارائه شده است.

نحوه انتقال داده از پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵

یک بار و برای همیشه، می‌توانید پلی‌ استیشن ۴ و پلی‌ استیشن ۵ خود را به آخرین نرم‌ افزار سیستمی ارتقاء دهید. این‌ها معمولاً خودکار هستند، اما می‌توانید وضعیت نرم‌ افزار سیستم پلی‌ استیشن ۴ را با رفتن به بخش Setting < System Software Update بررسی کنید. اگر همه‌ چیز به‌ روز است، به شما اطلاع داده می‌شود.

حالا که هر دو سیستم به‌ روز شده است، نحوه اتصال پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵ به شرح زیر است:

  1. در پلی‌ استیشن ۴ خود، وارد همان حسابی شوید که قصد دارید در پلی‌ استیشن ۵ خود از آن استفاده کنید.
  2. هر دو کنسول را از طریق وای‌ فای یا کابل اترنت به یک شبکه متصل کنید. با این حال، اتصال از طریق وای‌ فای راحت‌تر است، زیرا برای اتصال دو سیستم به یک کابل اترنت نیاز دارید.
  3. (اختیاری) دو سیستم را با کابل اترنت به هم متصل کنید. اتصال اترنت باعث سریع‌تر شدن انتقال می‌شود، اما ضروری نیست. همه‌ چیز را می‌توان از طریق وای‌ فای انجام داد.

اگر برای اولین بار در حال تنظیم و راه‌ اندازی یک کنسول پلی‌ استیشن ۵ جدید هستید، از شما خواسته می‌شود که داده‌ها را در مراحل راه‌ اندازی انتقال دهید. با این حال، می‌توانید ابتدا این مرحله را رد کنید و بعداً داده‌ ها را منتقل کنید. بسته به مقدار داده، این انتقال ممکن است چند ساعت طول بکشد. ممکن است بخواهید این کار را قبل از خواب در همان شب یا روز بعد وقتی سرکار هستید انجام دهید.

انتقال داده به‌ صورت دستی از پلی‌ استیشن ۵

انتقال داده از پلی‌ استیشن 4 به پلی‌ استیشن 5

برای شروع انتقال داده به‌ صورت دستی از پلی‌ استیشن ۵ مراحل زیر را دنبال کنید، وارد Setting > System Software > Data Transfer شوید. این مراحل را ادامه دهید تا انتقال را کامل کنید.

  1. از صفحه Data Transfer ،Continue را انتخاب کنید.
  2. انتخاب کنید که می‌خواهید از کدام پلی‌ استیشن ۴ داده‌ ها را انتقال دهید. اگر فقط یک پلی‌ استیشن ۴ در خانه دارید، این گزینه مشخص است. اگر چند پلی‌ استیشن ۴ دارید که به شبکه وصل است یا کنسول‌هایی داشته‌ اید که قبلاً وصل بوده‌ اند، باید شناسه پلی‌ استیشن ۴ خود را بدانید.
  3. برای اینکه شناسه پلی‌ استیشن ۴ خود را بدانید وارد Setting > System > System Information شوید. در اینجا نام پلی‌ استیشن ۴ خود را مشاهده می‌کنید. به طور پیش‌ فرض باید نام “پلی‌ استیشن ۴” به همراه یک سری عدد باشد. می‌توانید نام پلی‌ استیشن ۴ خود را تغییر دهید تا برای انتقال داده آن را سریع پیدا کنید.
  4. زمانی که پلی‌ استیشن ۵ اعلان “Prepare for Data Transfer” را نمایش داد، روی Power Button پلی‌ استیشن ۴ فشار داده و آن را نگه‌ دارید تا صدای بوقی را بشنوید (حدود ۱ ثانیه طول می‌کشد).
  5. اقدامات احتیاطی را بخوانید، سپس انتقال را شروع کنید.

پلی‌ استیشن ۵ شما مجدداً راه‌ اندازی می‌شود تا کار آغاز شود، اما همچنان می‌توانید بازی کنید و حین اینکه انتقال در پس‌ زمینه انجام می‌شود، از پلی‌ استیشن ۵ خود استفاده کنید. همانطور که گفتیم، این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد، پس انتظار نداشته باشید که فوراً بتوانید وارد بازی‌های محبوبتان در پلی‌ استیشن ۴ مانند Ghost of Tsushima شوید.

فضای ذخیره‌ سازی گسترش‌ یافته

گیمرهای مدرن با مزایای استفاده از فضای ذخیره‌ سازی گسترش‌ یافته آشنا هستند. خوشبختانه، می‌توانید به راحتی و با اتصال پلی‌ استیشن ۵، بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ را روی دستگاه مجهز به فضای ذخیره‌ سازی گسترش‌ یافته اجرا کنید. با این حال، بازی‌هایی مانند Chivalry 2 یا Call of Duty Black Ops: Cold War که ارتقاء رایگان پلی‌ استیشن ۵ را ارائه داده‌ اند در فضای ذخیره‌ سازی اصلی کنسول ذخیره می‌شوند. مطمئن شوید که نسخه پلی‌ استیشن ۴ را به فضای ذخیره‌ سازی گسترش‌ یافته بازگردانده‌ اید، یا آن را حذف کرده‌ اید.

همچنان می‌توانید بازی‌های پلی‌ استیشن ۵ را به فضای ذخیره‌ سازی گسترش‌ یافته منتقل کنید، پس پیشنهاد می‌کنیم وقتی بازی نمی‌کنید این کار را انجام دهید. برای دیسک‌های پلی‌ استیشن ۴، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دیسک را در پلی‌ استیشن ۵ قرار دهید تا در حافظه ذخیره‌ سازی سیستم شما دانلود شود. البته، این موضوع به آن بستگی دارد که نسخه دیسک یا دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ را داشته باشید.

همچنان می‌توانید بازی‌هایی را که قبلاً از PlayStation Store خریداری کرده بودید، دانلود کنید. نیازی نیست آن‌ها را برای پلی‌ استیشن ۵ دانلود کنید و سپس انتقال داده انجام دهید. پس اگر Rocket League را در سال ۲۰۱۵ و زمانی که در PSN رایگان بود دریافت کرده بودید، اکنون می‌توانید آن را دوباره روی پلی‌ استیشن ۵ خود دانلود کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 13 =