نحوه انتقال اطلاعات از سوییچ به سوییچ OLED

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

حالا که نینتندو سوییچ OLED عرضه شده، احتمالا کاربران زیادی می خواهند که حساب و اطلاعات خود را از سوییچ اصلی (یا سوییچ لایت) به مدل درخشان جدید انتقال دهند. با این همه، سوییچ OLED ارتقاء قابل توجهی نسبت به مدل های قبلی است، پس درک اینکه چرا بازیکنان دوست دارند نسخه های قدیمی خود را ارتقاء دهند کار سختی نیست.

مشکل این است که فرآیند انتقال آنقدر که انتظارش را دارید ساده نیست، پس ممکن است انجام کار کمی گیج کننده باشد. خوشبختانه، ما تمامی اطلاعات و جزئیات درباره نحوه انتقال داده کاربر از یک سوییچ به سوییچ دیگر را جمع آوری کرده ایم، این اطلاعات حتی در صورتی که کنسول در دسترستان نباشد هم مفید خواهد بود. در ادامه نحوه انتقال اطلاعات از سوییچ به سوییچ OLED ارائه شده است.

نحوه انتقال اطلاعات از سوییچ به سوییچ OLED

مرحله ۱

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

برای شروع فرآیند انتقال، شما به کنسول سوییچ و کنسول سوییچ OLED جدید نیاز دارید که روشن باشند. هر دو سیستم باید به برق وصل باشند تا در اواسط کار انتقال خاموش نشوند (اگر به سیستم قدیمی سوییچ دسترسی ندارید، می توانید از روش جایگزینی که در ادامه می گوییم استفاده کنید).

مرحله ۲

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

فرآیند نصب را در سوییچ OLED طی کنید تا وارد منوی اصلی شوید. قبل از شروع فرآیند انتقال، مطمئن شوید که سوییچ اولد آخرین به روزرسانی را دارد. برای تائید، System Settings که توسط آیکون چرخ دنده در صفحه اصلی نشان داده شده را انتخاب کنید و سپس وارد قسمت System شوید. از اینجا، گزینه System Update را انتخاب کنید و در صورت موجود بودن، بارگیری شروع می شود.

مرحله ۳

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

پس از اینکه به روزرسانی سیستم تمام شد، مسیر زیر را طی کنید: System Setting > Users > Add User > Import User Data from Another Console.

مرحله ۴

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

سپس، سیستم از شما می پرسد که آیا هنوز کنسولی با حسابی که می خواهید وارد کنید دارید یا خیر. Yes را انتخاب کنید. پس از آن، از شما می پرسد آیا هنوز قصد استفاده از کنسول قبلی را دارید یا خیر. پاسخ به این سؤال به خودتان بستگی دارد، اما احتمالا دیگر نمی خواهید از سیستم قدیمی خود استفاده کنید.

ما در مورد خودمان No را انتخاب کردیم. به شما اعلام می شود که پس از اینکه فرآیند انتقال کامل شد، داده ها از سیستم منبع حذف می شوند، که مورد خوبی است، زیرا دیگر همه چیز در سیستم سوییچ OLED جدید در دسترس خواهد بود. روی Next فشار دهید، به صفحه زیر منتقل می شوید. روی Transfer کلیک کنید تا فرآیند انتقال آغاز شود.

مرحله ۵

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

در این مرحله، سیستم از شما می خواهد برای کاربری که قرار است منتقل شود وارد حساب نینتندو شوید. Sign In را انتخاب کنید و حالا دو گزینه پیش روی شما قرار خواهد گرفت: ورود با استفاده از ایمیل و گذرواژه یا ورود با کد QR و دستگاه هوشمند. هرکدام که دوست دارید را انتخاب کنید، اما توجه کنید که گزینه کد QR راحت تر است.

اگر روش کد QR را انتخاب کنید، باید کد QR را با دوربین در دستگاه هوشمندتان اسکن کرده و دستورات روی صفحه را انجام دهید تا وارد حسابتان شوید. سپس از کد پنج رقمی برای ورود به سیستم خودتان استفاده کنید. از سوی دیگر، می توانید با تایپ ایمیل و پسورد هم وارد حساب شوید. پس از اینکه وارد حسابتان در سوییچ OLED شدید، سیستم تائید می کند که “کاربر X به این کنسول منتقل شود. لطفاً کنسولی که کاربر X از آن منتقل می شود را آماده کنید.”

Next را انتخاب کنید و زمانی که این کار را کردید، آماده اید تا از سوییچ منبع منتقل شوید. سوییچ OLED خود را در این مرحله روشن و به برق وصل نگه دارید.

مرحله ۶

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

در سوییچ قدیمی و منبع، مطمئن شوید که به برق وصل شده است و از منوی اصلی وارد System Settings شوید. سپس وارد مسیر شوید: User > Transfer Your Data > Next > Next > Source Console. سوییچ OLED کنسول هدف شما است، در حالی که سوییچ اصلی کنسول منبع شما است. پس از این، کاربری که می خواهید انتقال دهید را انتخاب کرده و سپس روی Continue کلیک کنید.

مرحله ۷

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

حالا، صفحه نمایش Transferring Users باید سوییچ اصلی را در سمت چپ و سوییچ OLED را در سمت راست نشان دهد. اگر مدل OLED ظاهر نشد، مطمئن شوید که به برق وصل است و در صفحه Transferring Users است. زمانی که ظاهر شد، دکمه آبی Transfer را از سیستم سوییچ اصلی انتخاب کنید. بسته به میزان اطلاعاتی که قرار است انتقال داده شود، این فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد، پس به آن زمان داده و به صورت دوره ای آن را چک کنید.

به خاطر داشته باشید که این کار باعث می شود حساب و اطلاعات ذخیره شده شما از سیستم منبع به سیستم جدید منتقل شود.

مرحله ۸

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

زمانی که انتقال تمام شد، گزینه End را انتخاب کنید فرآیند تمام شود. در سوییچ OLED، فرض بر این است که هیچ حساب دیگری برای انتقال ندارید، وقتی از شما خواسته شد تا کاربران بیشتری را اضافه کنید، Skip را انتخاب کنید. دستورات را اجرا کنید و زمانی که سیستم از شما می خواهد دکمه Home را فشار دهید، همه چیز آماده است.

مرحله ۹

انتقال اطلاعات سوییچ OLED

مرحله اختیاری نهایی شامل انتقال کارت microSD از سوییچ قدیمی به سوییچ OLED جدید است. پیشنهاد می کنیم این کار را در انتها انجام دهید، زیرا کارت microSD هنگام بازیابی در سیستم جدید، تمام اطلاعات ذخیره شده بازی ها را پاک می کند. اما نگران نباشید، اطلاعات ذخیره شده شما اکنون در سیستم جدید شما هستند و به عنوان پشتیبان، اکثر داده های ذخیره شده در محیط ابری ذخیره شده اند (برای کاربران نینتندو سوییچ آنلاین).

زمانی که کارت microSD جدید را وارد کردید، می توانید تمام نرم افزارهای جدید خود را روی آن بارگیری کنید. مطمئن شوید که از eShop دیدن کرده و سپس روی نماد کاربر در بالا سمت راست کلیک کنید. از اینجا، روی Redownload کلیک کرده و هرچیزی که می خواهید دانلود آن شروع شود را به صورت دستی انتخاب کنید.

روش جایگزین

درحالیکه روش قبلی هم خوب کار می کند و کامل است، اما ممکن است برای برخی کاربران کمی جامع باشد. یا ممکن است فرایند انتقال برای شما کار نکند. خوشبختانه، روش جایگزینی وجود دارد که به همان خوبی کار می کند و انجام آن سرعت بیشتری دارد. این روش الزاماً یک فرآیند انتقال نیست، اما شامل ورود به کنسول سوییچ OLED جدید و انتقال دستی همه چیز می شود. به یاد داشته باشید، شما برای دانلود و ذخیره از فضای ابری، باید اشتراک نینتندو سوییچ OLED را داشته باشید. در ادامه نحوه انجام کار ارائه شده است.

مرحله ۱

در سوییچ OLED وارد System Settings شده و سپس Users > Add User > Import User Data from Another Console را طی کنید. از اینجا، از شما پرسیده می شود که آیا کنسول جدید را با کاربری که می خواهید وارد کنید دارید یا خیر. No را انتخاب کنید (حتی اگر سیستم قدیمی را دارید)، سپس از شما می پرسد آیا حساب نینتندو متصل به کنسول دارید یا خیر. Yes را انتخاب کنید.

مرحله ۲

سپس، Link a Nintendo Account را انتخاب کرده و با استفاده از اطلاعات آن حساب، وارد سیستم شوید. زمانی که وارد شدید، روی درخواست ها کلیک کنید و سپس آن حساب را روی سیستم سوییچ اولد جدید خواهید داشت. از اینجا، از سیستم سوییچ قدیمی خودتان وارد eShop شوید، و سپس روی User Icon در بالا سمت راست کلیک کنید. از اینجا، به پایین بروید تا به یک منوی فرعی برسید که آدرس ایمیل شما در بالا سمت چپ است و بخش Primary Console را پیدا خواهید کرد. ثبت آن را لغو کنید و سپس سوییچ OLED جدید شما به طور پیشفرض به عنوان کنسول اولیه شما ثبت می شود. اگر سیستم دیگری دارید که حساب هایتان روی آن است، ممکن است مجبور شوید ثبت آن ها را هم لغو کنید. اگر به سیستم قدیمی دسترسی ندارید، باید آن را به صورت آنلاین از وب سایت نینتندو حذف کنید.

مرحله ۳

پس از اینکه سوییچ OLED شما به عنوان کنسول اصلی ثبت شد، می توانید وارد eShop شوید تا به صورت دستی تمام بازی ها را با حسابی که می خواهید از آن استفاده کنید به صورت دستی بارگیری کنید. User Icon در بالا سمت راست را انتخاب کرده و سپس Redownload را انتخاب کنید تا به لیست بازی ها منتقل شوید.

برای دستیابی به اطلاعات ذخیره شده، وارد System Settings شوید و سپس مسیر زیر را طی کنید Data Management > Save Data Cloud > All Save Data. از اینجا، می توانید بازی هایی که می خواهید اطلاعات ذخیره شده آن ها دوباره دانلود شود را انتخاب کنید. فقط به خاطر داشته باشید که همه بازی ها از این گزینه پشتیبانی نمی کنند، اما اکثر آن ها پشتیبانی می کنند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =