نحوه خاموش کردن کنترل حرکتی در نینتندو سوییچ

خاموش کردن کنترل حرکتی نینتندو سوییچ

هیچ راهی برای خاموش کردن کنترل حرکتی نینتندو سوییچ وجود ندارد، اما اکثر بازی هایی که از حسگرهای حرکتی پشتیبانی می کند به شما این امکان را می دهند که کنترل های حرکتی را خاموش کنید. این بدان معنا است که نمی توانید در تنظیمات سوییچ، کنترل های حرکتی کل سیستم را خاموش کنید و نمی توانید کنترل های حرکتی را برای هر بازی به طور همزمان غیر فعال کنید، اما پس از اینکه شروع به بازی کردید، می توانید کنترل های حرکتی را از منوی تنظیمات درون بازی غیرفعال کنید.

اگر می خواهید کنترل های حرکتی را برای هر بازی که روی سوییچ انجام می دهید برای همیشه غیرفعال کنید، بهترین راه این است که با کنترلری بازی کنید که از کنترل های حرکتی پشتیبانی نکند. کنترلرهای شخص ثالث زیادی وجود دارند که حسگرهای حرکتی ندارند. اگر شما از چنین کنترلری استفاده می کنید، نیازی نیست نگران غیرفعال کردن کنترل های حرکتی باشید. اگر می خواهید از Joy-Cons یا کنترلر رسمی Pro استفاده کنید و نمی خواهید از کنترل های حرکتی استفاده کنید، احتمالا باید کنترل های حرکتی را برای هر بازی که انجام می دهید خاموش کنید.

نحوه خاموش کردن کنترل های حرکتی در سوییچ

فرآیند دقیق خاموش کردن کنترل های حرکتی در سوییچ برای هر بازی متفاوت است، اما معمولا می توانید پس از شروع بازی، منوی تنظیمات را باز کرده، دنبال گزینه های حرکتی بگردید و آن ها را غیر فعال کنید. همچنین وقتی برخی از بازی ها را شروع کنید، به شما امکان انتخاب کنترل های دستی یا حرکتی را می دهند. در اینجا، نمونه ای از نحوه خاموش کردن کنترل های حرکتی روی سوییچ با استفاده از Mario Golf Super Rush ارائه شده است:

Mario Golf Super Rush بازی ای با گزینه کنترل حرکتی در منوی تنظیمات بوده و هنگام شروع حالت های خاصی از بازی، گزینه ای برای انتخاب بین کنترل سنتی و حرکتی وجود دارد، اما این گزینه ها در بازی که آن را اجرا می کنید ممکن است متفاوت باشد.

۱- بازی را باز کنید.

۲- منوی گزینه ها را باز کنید.

خاموش کردن کنترل حرکتی نینتندو سوییچ
مرحله ۲

بازی شما ممکن است یک منوی گزینه ها، یک منوی تنظیمات، یک نماد تنظیمات داشته باشد یا ممکن است بتوانید دکمه را روی کنترلر خود فشار دهید.

۳- گزینه کنترل حرکت را پیدا کنید.

خاموش کردن کنترل حرکتی nintendo switch
مرحله ۳

برخی بازی ها چند گزینه کنترل حرکتی دارند.

۴- گزینه کنترل حرکت را روی خاموش قرار دهید.

خاموش کردن کنترل حرکتی نینتندو
مرحله ۴

۵- حالت بازی ای را شروع کنید که از کنترل های حرکتی پشتیبانی کند.

خاموش کردن کنترل حرکتی
مرحله ۵

۶- دکمه های کنترل را انتخاب کنید.

خاموش کردن کنترل حرکتی در نینتندو سوییچ
مرحله ۶

همه بازی ها این گزینه را ندارند. ممکن است کنترل دکمه، کنترل های استاندارد، گزینه ای برای غیرفعال سازی کنترل های حرکتی را ببینید یا ممکن است بسته به بازی، هیچ گزینه ای برای غیر فعال سازی کنترل های حرکتی هنگام شروع بازی وجود نداشته باشد.

۷- بازی شما با غیرفعال کردن کنترل های حرکتی راه اندازی می شود.

آیا نینتندو سوییچ دارای کنترل های حرکتی است؟

Joy-Cons نینتندو سوییچ، کنترلر پرو و برخی از کنترلرهای سوم شخص دارای حسگرهای حرکتی داخلی هستند و برخی از بازی ها از کنترل های حرکتی پشتیبانی می کنند. خود سوییچ کنترل های حرکتی ندارد، زیرا نمی توانید از کنترل های حرکتی برای حرکت در منوی سیستم استفاده کنید و کنترل های حرکتی در سطح سیستمی اجرا نمی شوند. هیچ راهی برای روشن یا خاموش کردن کنترل حرکتی برای کل سوییچ و هر بازی ای که انجام می دهید، وجود ندارد.

Switch Lite دارای شتاب سنج و ژیروسکوپ داخلی است، اما حسگر IR ندارد، بنابراین به طور کامل از کنترل های حرکتی نینتندو پشتیبانی نمی کند. اگر Joy-Cons یا Pro Controller را به Switch Lite متصل کرده و بازی ای را اجرا می کنید که از کنترل های حرکتی پشتیبانی می کند، کنترل حرکتی کار می کند. اگر این طور نبود، می توانید از کنترل های حرکتی محدود در بازی هایی استفاده کنید که نیاز به حسگر IR ندارند.

سوالات متداول

چطور باید کنترلرهای نینتندو سوییچ را شارژ کنم؟

Joy-Cons از طریق باتری اصلی سوییچ شارژ می شود. آن ها را کنار صفحه نمایش بگذارید و زمانی که شما در حال بازی هستید، آن ها شارژ خواهند شد. این روش بر مدت زمان شارژ سوییچ شما تأثیر می گذارد، اما می توانید با قرار دادن آن ها روی داک، کار را عالی تمام کنید. کنترلر پرو سوییچ با استفاده از کابل USB-C شارژ می شود که به سوییچ یا مبدل پریز متصل کرده اید.

چطور می توانم کنترلرهای نینتندو سوییچ را متصل کنم؟

برای جفت کردن Joy-Cons با سوییچ، کنسول را هنگامی روشن کنید که کنترلرها را کنار آن قرار داده اید. گزینه ای ظاهر می شود و از شما می خواهد یک یا دو دکمه کنترلر را فشار دهید تا آن ها را همگام سازی کنید. اگر این روش عمل نکرد، دکمه همگام سازی کنار کنترلرها را فشار دهید. برای جفت کردن کنترلر پرو، آن را با کابل USB به سوییچ متصل کنید. اگر کنترلر دیگری را قبلا با سوییچ جفت کرده باشید، می توانید وارد Controllers > Change Grip and Order شده و سپس دکمه همگام سازی روی کنترلرهای جدید را نگه دارید تا سوییچ آن ها را شناسایی کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =