نحوه خاموش کردن Vivid Mode در نینتندو سوییچ OLED

خاموش کردن Vivid Mode نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ OLED دارای دو حالت رنگی صفحه نمایش کنسول است: Vivid و Standard. حالت رنگی صفحه نمایش کنسول فقط صفحه نمایش OLED داخلی را تغییر داده و تلویزیون متصل را تحت تأثیر قرار نمی دهد. حالت Vivid به طور پیش فرض روشن است، اگر بخواهید می توانید در صورت تمایل به حالت Standard بروید. برای این کار ابتدا باید بدانید خاموش کردن Vivid Mode نینتندو سوییچ به چه صورت است.

نحوه خاموش کردن Vivid Mode در نینتندو سوییچ OLED

مراحل زیر را دنبال کنید تا حالت Vicid در نینتندو سوییچ OLED را خاموش کنید.

۱- نینتندو سوییچ OLED را روشن کنید.

۲- اگر صفحه اصلی مشاهده نمی شود، دکمه خانه روی کنترل را فشار دهید تا صفحه اصلی باز شود.

۳- تنظیمات سیستم را انتخاب کنید.

خاموش کردن Vivid Mode نینتندو سوییچ
مرحله ۳

۴- به پایین منو رفته و سیستم را باز کنید.

Vivid Mode نینتندو سوییچ
مرحله ۴

۵- رنگ های صفحه نمایش کنسول را انتخاب کنید.

خاموش کردن Vivid Mode
مرحله ۵

۶- Standard را انتخاب کنید.

خاموش کردن Vivid Mode در نینتندو سوییچ
مرحله ۶

انتخاب شما بلافاصله اعمال می شود. می توانید در همین منو وارد حالت Vivid شوید.

حالت Vivid چه کار می کند؟

صفحه نمایش OLED روی نینتندو سوییچ OLED رنگ های مختلفی را نسبت به LCD در مدل های قبلی نمایش می دهد. به طور کلی، صفحه نمایش OLED رنگی تر از صفحه نمایش LCD خواهد بود. حالت Vivid به طور کامل از رنگ های برتر OLED استفاده می کند که منجر به تصاویر رنگی تر و زنده تر می شود.

حالت Standard چه کار می کند؟

حالت Standard رنگ های قابل مشاهده در صفحه نمایش OLED جدید را محدود می کند. نینتندو مشخصات دقیق حالت Standard را مشخص نمی کند، اما در یک مصاحبه رسمی با Toru Yamashita مشخص شد که حالت Standard به گونه ای طراحی شده که مانند LCD معمولی باشد.

تفاوت بین حالت Vivid و Standard چیست؟

حالت Vivid رنگ های کمتری را نمایش داده اما متعادل تر است و می تواند دقیق تر باشد. هر کنسول بازی قبلی نینتندو با صفحه نمایش داخلی از فناوری LCD استفاده می کردند، بنابراین، استودیوها بازی هایی را با در نظر گرفتن قابلیت های LCD می ساختند.

حالت Vivid نینتندو سوییچ OLED ظاهر بهتر و پر جنب و جوش تری دارد که بسیاری از گیمرها آن را ترجیح می دهند، اما می تواند از طراحی هنری بازی ها دور شود. رنگ OLED می تواند ظاهر درخشان یا نئونی داشته باشد که توجه را از قسمت های تیره تر تصویر منحرف می کند.

انتخاب شما بین حالت های Vivid و Standard بسته به اولویت شما است. ممکن است از حالت های مختلف در عناوین مختلف لذت ببرید. در هر زمان، حتی پس از راه اندازی بازی می توانید حالت صفحه نمایش رنگی را تغییر دهید، پس نگران نباشید و با خیال راحت آزمایش کنید. جدا از رنگ، حالت Vivid و Standard یکسان هستند. هیچ تفاوتی در عملکرد درون بازی، عمر باتری، حداکثر روشنایی صفحه نمایش یا سازگاری بازی وجود ندارد.

سوالات متداول

چطور می توانم نینتندو سوییچ OLED خود را خاموش کنم؟

دکمه پاور بالی کنسول را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا گزینه های پاور ظاهر شود، سپس خاموش شدن را انتخاب کنید. اگر نمی توانید به منوی گزینه های پاور دسترسی پیدا کنید، پاور را به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید تا سیستم خاموش شود.

چگونه نینتندو سوییچ OLED خود را ریست کنم؟

برای ریست نینتندو سوییچ OLED به System > Formatting Options > Initialize Console > Initialize بروید. با ریست کردن نینتندو سوییچ تمام داده ها و حساب های کاربر پاک می شوند. بازی هایی که خریداری کرده ای را می توانید از طریق eShop نینتندو مجدداً دانلود کنید.

آیا باید نینتندو سوییچ OLED خود را ارتقاء دهم؟

خیر. اگر از قبل یک سوییچ معمولی دارید، دلیلی برای ارتقاء به نینتندو سوییچ OLED وجود ندارد. مدل OLED دارای صفحه نمایش و اسپیکرهای نسبتاً بهتری است، اما بقیه چیزها یکسان هستند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + شانزده =