بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us منتشر شد

بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us

برای Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us بهترین رزولوشن چیست؟ این سوال را اگر با بازیکنان مطرح کنید در زمان کوتاهی پاسخ می دهند (هرچه مقدار که مانتیتور پشتیبانی کند.) بنابراین نمی توان قبول کرد که ظرفیت مانیتور شما بیشتر از آن چیزی است که چشمان شما می بیند.

بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us
بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us

بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us منتشر شد

استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) بازی های Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us را که قبلا ساخته بود، برای بازی هایش بروزرسانی جدیدی را ارسال کرده است تا از کنسول پلی استیشن ۴ پرو پشتیبانی کند البته قدرت زیادی که این کمپانی هم دارد خالی از مزیت نیست.

برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جالب است بدانید بازیکنانی که در بازی Uncharted 4 بخش داستانی بازی می کنند در پلی استیشن ۴ پرو با رزولوشن ۱۴۴۰ (جایگزین ۱۰۸۰) و البته در بخش چند نفره با رزولوشن ۱۰۸۰ (جایگزین ۹۰۰p) می توانند در این کمپانی اجرا کنند.

لازم به ذکر است بدانید که بازیکنان نسخه ای از بازی The Last of Us که ارتقا داشته را به طور جامع در رزولوشن ۲۱۶۰p و نرخ ۳۰ فریم، یا در رزولوشن ۱۸۰۰p و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه بازی کنند. البته در ادامه باید افزود که اگر این بازی ها را روی تلویزیون ۱۰۸۰p هم بازی کنید، تفاوت هایی که در گرافیک و جزئیات بصری بازی هست را متوجه خواهید شد. علت این تفاوت این است که بازی با رزولوشن بالا اجرا می شود و در تصویر ۱۰۸۰p قرار می گیرد. این نوید را به بازیکنانی که با تلویزیون HDR بازی می کنند را می دهم که با فعالسازی گزینه می توانند از گستردگی که در رنگ و روشنایی بیشتر این بازی ها در کنسول جدید سونی وجود دارند لذت ببرند.

جالبه بدونید که در هر دو بازی حالت تصویربرداری (photo mode) آن آپدیت شده و از رزولوشن ۴k پشتیبانی خواهد کرد. در این حالت گزینه های زیادی در بازی دارد که براحتی می تواند صحنه های زیبایی را خلق کند ناگفته نماند که بازی Uncharted 4 با این خصوصیات جذاب ترین بازی می تواند باشد.

برای Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us بهترین رزولوشن چیست؟ این سوال را اگر با بازیکنان مطرح کنید در زمان کوتاهی پاسخ می دهند (هرچه مقدار که مانتیتور پشتیبانی کند.) بنابراین نمی توان قبول کرد که ظرفیت مانیتور شما بیشتر از آن چیزی است که چشمان شما می بیند. در ادامه به این موضوع می پردازیم که جواب سوالی که بازیکنان می دهند درست است؟

در دنیای جدید کمپانی های توسعه دهنده بازی به کارشناسان برای قدرتمند کردن یک مجموعه این اجازه را می دهند تا بازی های خود را با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه روی سخت افزارهای میان رده یا حتی کارت گرافیک زیر ۲۰۰ دلار اجرا کنند. به چنین اقدامی Supersampling گفته می شود. جالب است بدانید که مورد استفاده بسیاری از سازندگان قرار می گیرد.

حال این سوال پیش می آید که اگر رزولوشن خروجی بازی بیشتر از چیزی است که مانیتور پشتیبانی می کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ البته راه حل های نرم افزاری فراوانی وجود دارد که این مشکل را حل کند ولی کارت های گرافیکی که در کامپیوتر ها وجود دارد به قدری قدرت دارند که با بازی هایی که به هر دلیل با این فن هم راستا نیستند را پشتیبانی کنند. در ادامه می توان گفت مزیتی که این ترفند دارد باعث می شود تا سطح گرافیکی بالایی را تجربه کنید و برای همیشه از لبه های چند ضلعی که آزار دهنده بود خلاص شوید. اساسا شما دوست دارید تصاویر را با کیفیت تر از ظرفیت صفحه نمایش ببینید به همین دلیل از قدرت گرافیکی استفاده می کنید. این عمل در بازی باعث می شود شما پیشرفت فراوانی در گرافیک داشته باشید و یا حتی آن را بهبود دهید.

این را می توانید با تجربه روش های دیگر و اعمال تکنیک های پیچیده تر به دست آورید. نکته مثبت موضوع این است که قدرت پردازنه های گرافیکی به قدری است که چیزهای بیشتری از بازی را به نمایش بگذارند. البته این اتفاق برای کارت گرافیک رخ می دهد که باید تلاش خود را سخت تر کند تا بتواند رزولوشن بالایی را به شما تحویل دهد و تلاش دیگر او پایین آوردن کیفیت صفحه نمایش شماست تا بتواند بازی را با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه یا ظرفیت صفحه نمایش شما به نمایش در بیاورد و البته از جذابیت بصری آن هم کاهش بدهد.

اگر یک شخصیت با رزولوشن استاندارد مطابق ظرفیت مانیتور البته از دید نزدیک را در سمت چپ تصویری قرار دهیم و همان شخصیت با روش Supersampling (دویست درصد) در سمت راست قرار بگیرد و هر دو بارزولوشن ۱۰۸۰p به نمایش در بیایند. عکس سمت چپ به صورت فول اچ دی و عکس سمت راست را با کیفیت ۴k رندر گردد، در این حالت مقایسه شما رزولوشنی را می بینید که ۲۰۰ درصد از حالت نرمال آن بهتر است. البته لازم به ذکر است که نتایجی که از سیستم ها و بازی های مختلف به دست می آید متفاوت است. معمولا همه روی این نظر توافق دارند که از این تکنیک باید روی بازی های قدیمی استفاده شود زیرا معمولا نیازی به قدرت بالای گرافیکی ندارند. این بازی ها قابلیت این را دارند که بتوانند در مواقعی که بیشتر رندر شده اند هم با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا بشوند.

بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us
بروزرسانی Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us

جالب است بدانید که از این روش برای ثبت کردن اسکرین شات های هنری خود و ضبط ویدیوهای باکیفیت می توانید استفاده کنید.

دو راه وجود دارد تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید:

راه اول: از طریق برنامه اجرا کننده کارت گرافیک

راه دوم: از طریق خود بازی

باید به این نکته توجه کنید که از راه حل دوم فقط چند بازی پشتیبانی می کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که از هر دو راه حل استفاده کنید.

Supersampling را از طریق کارت گرافیک فعال کنید

استفاده از این روش شما ویندوز را مجبور کرده اید تا تصاویری که در مقابل چشمان شما به نمایش می گذارد از وضوح بیشتری باشد.

کسانی که کارت گرافیک NVIDIA در سیستم خود داشته باشند می توانند با آدرسی که در ادامه خواهم گفت این کار را انجام دهند. ابتدا باید کنترل پنل NVIDIA را باز کنید و بعد روی زبانه (Adjust desktop size and position) کلیک کنید تا صفحه مربوط به این تب ظاهر شود. گزینه Override the scaling mode set by games and programs را بررسی کنید که غیر فعال باشد، در صورت فعال بودن آن را غیر فعال کنید.

در ادامه باید زیرستون Display یک گزینه وجود دارد که باید آن را تیک زده و فعال کنید. در بخش Customize گزینه Create Custom Resolution را هم انتخاب کنید.

حالا نوبت به سیستم هایی می رسد که کارت گرافیکی AMD به آن ها متصل است.

جالب است بدانید که AMD نام تکنیک Supersampling را Virtual Super Resolution گذاشته است.

این ویژگی روی پردازنده های Radeon HD 7790 و جدیدتر عرضه می شود البته باید گفت مزیت آن کار کردن با بهره گیری از روش های جدید و عرضه رزولوشن بیشتر از ظرفیت مانیتور شما است. لازم است بدانید که این پردازنده ها توانایی پشتیبانی کیفیت مجازی تا ۴k را دارند. اجرای این ویژگی روی AMD نسبت به NVIDIA بسیار راحت تر یا حتی کاربر پسندتر است.

برای اجرا برنامه باید تنظیمات Radeon را باز کنید و سپس روی گزینه Display کلیک کنید و در مرحله بعد گزینه Virtual SuperResolution را فعال کنید.

بعضی از بازی هایی که امروزه در بازار هستند امکان بالا بردن وضوح تصویر نسبت به ظرفیت مانیتور را به شما می دهند. مراحل تنظیم این مزیت در بازی های گوناگون متفاوت است و در همه بازی ها یکسان نیست. اما در بخش نمایش یا گرافیک بازی ها می توانید این گزینه را فعال کنید. اگر در هنگام فعالسازی کامپیوتر شما از این ویژگی امتناع کرد باید گفت که کامپیوتر شما ظرفیت ساپورت این موضوع را ندارد.

امیدوارم از مطالب بالا برای تجربه Uncharted 4 A Thief’s End و The Last of Us بهترین استفاده را برده باشید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + چهارده =