معرفی و بررسی بازی Uncharted 4: A Thief’s End برای پلی‌استیشن ۴

بازی Uncharted 4: A Thief's End

بازی Uncharted 4: A Thief’s End یکی از بهترین آثار استودیوی ناتی داگ است. Uncharted 4 داستانی و ماجراجویی های نسخه ی پیشین خود را دارد همچنین بنا بر اصلاحاتی که در آن صورت گرفته است گرافیک هنری و فنی بهتری را برخودار است.

بازی Uncharted 4: A Thief's End
بازی Uncharted 4: A Thief’s End

معرفی و بررسی بازی Uncharted 4: A Thief’s End برای پلی‌استیشن ۴

بازی Uncharted 4: A Thief’s End توسط استودیوی ناتی داگ طراحی شده است. کارگردان این بازی یعنی نیل دراکمن اخیرا در باره ی دو کاراکتر ریچارد  و امیلی جزئیاتی را مطرح کرده است. در برخی از بازی های ویدئویی برای میان پرده های سینمایی آن می بایست سنسورهای حرکتی را به بازیگران متصل نمایند تا یک سری حرکات طبیعی برای کاراکترها طراحی کنند.

به همین خاطر کاراکتر سالی به ریچارد گانیلگل و کاراکتر النا به امیلی رز واگذار شد. چندی پیش خبرهایی از مراحل پایانی این بازی به گوش می رسید به همین خاطر نیل دراکمن برای تشکر از این دو بازیگر عکسی از آن ها را در صفحات مجازی خود منتشر نمود و با پیامی از زحمات آن ها قدردانی کرد.

طی رویداد گیمزکام در سال ۲۰۱۵ تریلری از این بازی بین بازی کنندگان به نمایش درآمد. در Uncharted 4 کاراکترهای زیادی حضور دارند ولی کاراکتر اصلی و قهرمان داستان نیتن دریک است. این بازی در سال بعد یعنی ۲۰۱۶ منتشر شد. لازم به ذکر است که حق انحصار این بازی در اختیار کمپانی سونی است.

این یعنی اینکه Uncharted 4 فقط برای پلی استیشن۴ موجود است. ناگفته نماند که پیش از انتشار Uncharted 4 ناتی داگ Uncharted: the Nathan drake collection  را منتشر نمود تا بتواند تأخیر یک ساله ی خود را جبران کند.

در مورد بازی Uncharted 4 بیشتر بدانید

بازی Uncharted 4: A Thief’s End یکی از بهترین آثار استودیوی ناتی داگ است. Uncharted 4 داستانی و ماجراجویی های نسخه ی پیشین خود را دارد همچنین بنا بر اصلاحاتی که در آن صورت گرفته است گرافیک هنری و فنی بهتری را برخودار است. این امر خصوصا در افکت های تصویری آن نمود پیدا می کند.

تیم طراحی که مجموعه بازی های Uncharted  را طراحی کرده است از یک سری افراد نخبه تشکیل شده است به همین خاطر نمی توان نقص بزرگی در این بازی پیدا کرد. این بازی خشن است و به همین دلیل محدودیت سنی برای آن مشخص شده است. داستان بازی علی رغم خشونت هایی که دارد غنی و جامع است.

همان طور که گفتیم کاراکتر اصلی بازی نیتن دریک است. داستان این نسخه در ادامه نسخه ی پیشین خود ساخته شده است و اکنون نیتن دریک را می بینیم که یک زندگی ارام برای خود ساخته است. در طی مراحل بازی دست نوشته هایی از نیتن طراحی شده است تا با مطالعه ی آن ها بتوان احساسات و سرگذشت او را فهمید.

همچنین این امر تکلیف ما را در بازی مشخص می کند که چطور باید مراحل را پشت سر بگذاریم. کاراکتر دیگری که در بازی حضور دارد النا همسر اوست. او نیز می تواند در روند بازی مؤثر باشد. با اینکه او در کنار همسرش خوشحل است اما دلش برای ماجراحویی تنگ شده است. در جهان پهناور این بازی شما می توانید سرگذشت همه ی کاراکترها را بفهمید.

این امر سبب می شود تا راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنید. داستان این قسمت نسبت به نسخه ی قبلی متفاوت تر و گاهی پیچیده تر است. با این حال روایت داستان به خوبی انجام می گیرد. بهتر است کمی در باری شخصیت نیتن صحبت کنیم. او یک قهرمان تمام عیار است و می توان رگه هایی از طنز را در رفتارش مشاهده کرد.

بازی Uncharted 4: A Thief's End
بازی Uncharted 4: A Thief’s End

او یک برادر به نام سم دارد که راز هایی در روابط آن ها نهفته است. برای پی بردن به این راز ها باید میان پرده هایی را که در بازی پخش می شود را مشاهده کنید و آن ها را مانند پازل کنار هم قرار دهید تا به راز بین آن ها پی ببرید. نیتن گمان می کرد که طی اتفاقاتی که افتاده است سم مرده است.

وقتی نیتن داشت یک زندگی تازه برای خود می ساخت سر و کله ی سم پیدا می شود. با پیدا شدن سم، دوباره سر و کله ی همان نیتن قدیمی پیدا می شود و باز هم می توان همان نیتن اسلحه به دست و ماجراجو را دید که این بار بخاطر بردارش به میدان آمده است. کم کم نیتن وسوسه می شود که به شهرهای جدید برود و ماجراجویی های جدیدی را آغاز نماید.

در طول این سفر دو برادر همراه هم برای پیدا کردن یک گنج پنهان به هم تکیه می کنند. در این بین یکی از کهنه دوستان نیتن نیز در پی این گنج است و وقتی از قضیه خبردار می شود راه نامردی را در پیش می گیرد و با دوست قدیمی خود دشمنی می کند. به راستی دوستی ارزش بیشتری دارد یا گنج؟

اما مهم نیست نیتن بردارش را دارد. دوستی و عشق برادرانه ی آن ها به خوبی در طی بازی به تصویر کشیده می شود. کمی بعد سالی به بازی اضافه می شود و با اضافه شدن او مراحل مبارزه آغاز می گردد. در این نسخه از بازی طراح انتخابات نامحدودی را به بازی کننده واگذار کرده است. به این معنی که شما کاملا در این بازی ازادی عمل دارید.

چیزی که بیشتر از همه در این نسخه نظر بازی کننده را جلب می کند جزئیات فوق العاده ی آن است. تمام مناظر و محیط های بازی به زیبایی طراحی شده اند. گاهی دوست دارید به جای بازی کردن فقط در این مناظر غرق شوید. از این بحث ها که بگذریم به بحث جذاب بازی یعنی اسلحه می رسیم.

در این نسخه یک روش تیراندازی متفاوت طراحی شده است. جزئیات نیز در این روش به خوبی دیده می شود مثلا وقتی در حال شلیک با تفنگ هستید و دلتان می خواهد با مسلسل شلیک کنید حرکان نیتن در هنگام تعویض اسلحه دیدنی است. علاوه بر این حرکات کاراکترها و نحوه ی شلیک آن ها بسیار طبیعی و روان طراحی شده است.

افکت های صوتی و تصویری نیز از نقاط قوت بازی به شمار می آیند. شاید تعجب کنید ولی در یک منظره درختان جنگل می توانند حرکات مخصوصی داشته باشند یعنی تا این حد به جزئیات اهمیت داده شده است. گذشته ار آن کیفیت تصویر بسیار ستودنی است. از نظر گرافیک فنی نیز هیچ افت فریمی مشاهده نمی کنید.

ناتی داگ برای اینکه بازی زنده و پویا تر به نظر برسد از نرخ فریم ۳۰ فریم بر ثانیه استفاده کرده است. به همین خاطر می توان از خارج از نمایشگر نیز حرکات گل ها و درختان و حتی آتش را به خوبی حس کرد. اما بخش محبوب بازی بخش آنلاین و تیمی است. در این بخش نقشه های زیادی قرار داده شده است.

در این بخش از نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه استفاده می شود و این امر تجربه ی مبارزات را لذت بخش تر می کند. به جز بخش آنلاین یک سری مراحل پازلی داریم که بسیار دوست داشتنی و در عین حال دشوار هستند.

به عنوان کلام اخر باید بگویم که Uncharted 4 با داشتن یک داستان عالی، روایت عالی، کیفیت فوق العاده و افکت های صوتی و تصویری بی نظیر و طبیعی توانسته به خوبی در دل بازی کننده ها جا باز کند پس اگر به دنبال یک بازی تمام عیار هستید با نیتن و سم در ماجراجویی های اکشن بازی Uncharted 4: A Thief’s End شرکت کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =