بازی هایی که از Unreal Engine 5 استفاده می کنند

بازی های Unreal Engine 5

بازی های Unreal Engine 5 آخرین نسخه پلتفرم ساخت Epic Games است و تائید شده که چندین بازی آینده قرار است از آن استفاده کنند. در طول رویداد State of Unreal 2022 ،Epic Games پلتفرم Unreal Engine 5 را در دسترس تمامی سازندگان بازی ها قرار داد تا بتوانند در پروژه های آینده خود از آن استفاده کنند.

بسیاری از بازی ها، چه بازی های پرمخاطب و چه بازی های کمتر شناخته شده، استفاده از این پلتفرم را تائید کرده اند. Unreal Engine 5 آخرین نسخه از موتور بازی های معروف و بسیار موفق است و با توسعه نسل کنسول های کنونی، احتمالاً استفاده از آن نیز بیشتر خواهد شد. گفته می شود نسخه جدید جهش رو به جلویی از نظر ساخت هندسه، نورپردازی و انیمیشن است. Unreal Engine 5 در Summer Game Fest رونمایی و روی پلی استیشن ۵ اجرا شد. دمو فناوری، انتظاراتی که بازیکنان می توانند از بازی هایی که از این موتور استفاده می کنند را داشته باشند، با جزئیات بی سابقه ای به نمایش گذاشت.

در طول رویداد GDC 2021 ،The Coalition یعنی استودیوی سازنده بازی های جدید Gears of War بیان کرد که دموی فناوری Unreal Engine 5 به نام Alpha Point، توانایی این فناوری در ایجاد سایه ها و بازتاب های واقعی را نشان می دهد. قرار است چند بازی با Unreal Engine 5 در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ منتشر شوند، این بدان معنا است که نیازی نیست بازیکنان برای تجربه این مدت زیادی صبر کنند. سازندگان تمام بازی ها با هر اندازه ای روی Unreal Engine 5 کار می کنند و تائید شده که طیف متنوعی از بازی ها قرار است از این موتور استفاده کنند. به روزرسانی در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۲: Epic میزبان نمایش State of Unreal 2022 شد تا رسماً Unreal Engine 5 را برای تمامی سازندگان رونمایی کند. این رویداد شامل نمایش یک بازی AAA بود که از این پلتفرم استفاده می کند. با توجه به اینکه این موتور در دسترس همگان قرار دارد، تعداد بازی های مجهز به UE5 به تدریج افزایش پیدا می کند.

۱- بازی Lyra

بازی های Unreal Engine 5
بازی Lyra

سازنده: Epic Games

پلتفرم ها: رایانه شخصی

تاریخ انتشار: ۵ آوریل ۲۰۲۲

Lyra با نوع دیگری از انتشار شروع می شود و یک بازی چند نفره است که برای معرفی Unreal Engine 5 به سازندگان طراحی شده است. با این حال، اگر فقط به عنوان یک بازی به آن نگاه کنیم، Lyra یک شوتر آنلاین نسبتا همگانی است.

ارزش واقعی این نرم افزار در قابلیت شخصی سازی آن است که به سازندگان اجازه می دهد از آن برای ایجاد پروژه های خود استفاده کنند. Epic بازی Lyra را به عنوان یک “پروژه زنده” معرفی می کند که به تکامل خود ادامه می دهد، بازی ای که به معرفی مکانیزم UE5 به سازندگان کمک می کند.

۲- بازی Redfall

بازی های Unreal Engine 5
بازی Redfall

سازنده: Arkane Studios

پلتفرم ها: Xbox Series X/S، رایانه شخصی

تاریخ انتشار: ۲۰۲۲

Redfall که جدیدترین عنوان Arkane Studios است به عنوان بخشی از رویداد E3 2021 مایکروسافت رونمایی شد. Redfall قرار است رشته قدرت بازی های ماجراجویی-اکشن این استودیو را ادامه دهد. بازیکنان در شهر Redfall، ماساچوست، باید چه به صورت انفرادی و چه با همکاری سایر بازیکنان، با لژیون های خون آشام ها مقابله کنند.

هرچند طرفداران Redfall نباید تا مدتی انتظار اخبار دیگری را داشته باشند، اما تائید شده که این بازی قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کند. با توجه به اینکه زمان انتشار آزمایشی برای اواسط سال ۲۰۲۲ تنظیم شده، احتمالاً این یکی از اولین فرصت ها برای بازیکنان است تا ببینند Unreal Engine 5 واقعاً چه کارهایی انجام می دهد.

۳- بازی Fortnite

بازی های Unreal Engine 5
بازی Fortnite

سازنده: Epic Games

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، Xbox Series X/S، Xbox One، سوئیچ، رایانه شخصی، اندروید

تاریخ انتشار: ۲۰۱۷

تائید شده که بازی موفق Fortnite نیز قرار است پلتفرم خود را به Unreal Engine 5 تغییر دهد. زمانی که بخش ۳ در دسامبر ۲۰۲۱ منتشر شد، Fortnite تائید کرد که ساخت آن به Unreal Engine 5 تغییر کرده است.

تاکنون، این امر هیچ تفاوت قابل توجهی در بازی ایجاد نکرده است، با این حال احتمالاً تغییرات زمانی مشهود می شوند که تیم توسعه دهنده با موتور جدید بیشتر آشنا شوند. Fortnite هرگز نیروگاه فنی بازی در نظر نگرفته است، اما این حرکت به سمت Unreal Engine 5 باید وفاداری بصری بازی را تا حد زیادی افزایش دهد.

۴- بازی The Matrix Awakens

بازی های Unreal Engine 5
بازی The Matrix Awakens

سازنده: Epic Games

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، Xbox Series X/S

تاریخ انتشار: ۹ دسامبر ۲۰۲۱

نسخه نمایشی فناورانه نزدیک به اولین بازی The Matrix Resurrections منتشر شد، The Matrix Awakens پتانسیل باورنکردنی Unreal Engine 5 را نشان می دهد. این عنوان Epic Games که با همکاری The Coalition ساخته شده طرفداران را در قلب صحنه های نمادین فیلم های اصلی قرار می دهد، هرچند این گیم پلی عمدتاً به رویدادهای سریع محدود می شود. به عنوان نمایشی از UE5 ،The Matrix Awakens کاری بیش از وظیفه خود انجام می دهد و این نسخه نمایشی رایگان است، بنابراین دارندگان پلی استیشن ۵ و Xbox Series X/S دلیل کمی برای تجربه این پروژه کوتاه ندارند.

۵- بازی Dreamhouse: The Game

بازی های Unreal Engine 5
بازی Dreamhouse: The Game

سازنده: Desand Game Studios

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، Xbox Series X/S، Xbox One، سوئیچ و رایانه شخصی

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

می توان انتظار داشت که بسیاری از بازی های مجهز به Unreal Engine 5 عناوین AAA قابل توجهی باشند، اما این موتور بازی فقط به این نوع بازی ها محدود نیست. Dreamhouse: The Game یک شبیه سازی خانه سازی است که برای کنسول های نسل آخر و رایانه شخصی عرضه می شود. فیلم ها تا به اینجای کار بسیار چشمگیر بوده اند و گرافیک فوتورئالیستی را به نمایش گذاشته اند. هنوز تاریخ انتشار دقیق Dreamhouse: The Game مشخص نیست، اما قطعاً یکی از بازی های جذاب برای طرفداران بازی های شبیه سازی خواهد بود.

۶- بازی ILL

بازی های Unreal Engine 5
بازی ILL

سازنده: Team Clout

پلتفرم ها: رایانه شخصی

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

بازی ILL از Team Clout یک بازی ترسناک بقاء است که به نظر می رسد تأکید زیادی بر اکتشاف و کارهای کارآگاهی دارد. هرچند هنوز اطلاعات زیادی درباره انتشار آن عرضه نشده، اما فیلم های موجود توجه خیره کننده ILL به جزئیات را نشان می دهد که این امر با استفاده از Unreal Engine 5 ممکن شده است. غوطه ور شدن در بازی یکی از بخش های مهم از تجربه ترسناک است و ILL همه چیز را به سطوح بعدی می رساند.

۷- بازی Echoes of the End

بازی های Unreal Engine 5
بازی Echoes of the End

سازنده: Myrkur Games

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

سازنده ایسلندی Myrkur Games، در حال توسعه یک بازی نقش آفرینی به نام Echoes of the End است. بازیکنان باید نقش Ryn را به عهده بگیرند، که یک جنگجوی بسیار قدرتمند است. Echoes of the End یکی از چندین IP های جدیدی است که از ناشر Koch Media ارائه می شود و هدف آن ترکیب محدوده سینمایی با تجربه نقش آفرینی داستان محور است. این بازی احتمالاً یکی از تجارب تک نفره کامل برای طرفداران خواهد بود، به خصوص برای کسانی که مشتاق ماجراجویی مبتنی بر روایت هستند.

۸- بازی Black Myth: Wukong

بازی های Unreal Engine 5
بازی Black Myth: Wukong

سازنده: Game Science

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، Xbox Series X/S، رایانه شخصی

تاریخ انتشار: ۲۰۲۳

Black Myth: Wukong از زمان اولین معرفی خود در سال ۲۰۲۲، بازیکنان را تحت تأثیر قرار داده است. این بازی نوعی اقتباس از رمان محبوب Journey to the West به شمار می رود. این بازی اکشن-ماجراجویی سطح باورنکردنی از جزئیات بصری و مبارزه رئیسان را به نمایش می گذارد.

Black Myth با مجموعه Dark Souls از FromSoftware مقایسه شده و بازیکنان مشتاق هستند که آن را در عمل مشاهده کنند. در آگوست سال ۲۰۲۱، تائید شد که Black Myth با Unreal Engine 5 در حال توسعه است و شکی نیست که این امر به هیجان بازی اضافه می کند.

۹- بازی ArcheAge 2

بازی های Unreal Engine 5
بازی ArcheAge 2

سازنده: XLGames

پلتفرم ها: رایانه شخصی

تاریخ انتشار: مشخص نیست

ArcheAge یکی از بزرگ ترین بازی های نقش آفرینی آنلاین چند نفره گسترده (MMORPGs) است که تاکنون ساخته شده و دنباله آن در حال حاضر با استفاده از Unreal Engine 5 ساخته می شود. گفته می شود بازی ArcheAge جدید چند سال دیگر عرضه می شود، در نتیجه طرفداران نباید انتظار اخبار و اطلاعات زیادی را از این بازی داشته باشند. هرچند هنوز چیز زیادی درباره این بازی مشخص نیست، اما به لطف استفاده از Unreal Engine 5، بازیکنان می توانند انتظار تصاویر پیشرفته را نسبت به بازی های قبلی داشته باشند.

۱۰- بازی Senua’s Saga: Hellblade 2

بازی های Unreal Engine 5
بازی Senua’s Saga: Hellblade 2

سازنده: Ninja Theory

پلتفرم ها: Xbox Series X/S، رایانه شخصی

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 در اواخر سال ۲۰۱۹ تائید شد. هنوز اطلاعات زیادی درباره بازی وجود ندارد، اما این بازی منحصراً برای پلتفرم های Xbox بوده و از Unreal Engine 5 استفاده خواهد کرد. اولین بازی، Hellblade: Senua’s Sacrifice از نظر بصری چشمگیر بود و دنباله آن بسیار مورد انتظار است.

Hellblade 2 تیم بسیار بزرگتری دارد و با توجه به ترکیب آن با قدرت Unreal Engine 5، می توان انتظار تجربه بسیار کاملی را داشت. انتشار گیم پلی بازی باعث افزایش هیاهو پیرامون بازی شده و بخش هایی را به نمایش گذاشته که به راحتی می توانند صحنه هایی از بازی باشند.

۱۱- بازی Ashes Of Creation

بازی های Unreal Engine 5
بازی Ashes Of Creation

سازنده: Intrepid Studios

پلتفرم ها: رایانه شخصی

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

هرچند Intrepid Studios در ابتدا در Unreal Engine 4 ساخته شد اما در دسامبر سال ۲۰۲۱ تائید شده که Ashes of Creation به Unreal Engine 5 منتقل شود. این بازی نقش آفرینی آنلاین چند نفره گسترده در حال حاضر در فاز آلفا قرار دارد، بنابراین احتمالاً نسخه نهایی زیاد به تاریخ انتشارش نزدیک نیست. از آنجایی که تیم سازنده بازی شفافیت را در اولویت قرار داده اند، افرادی که به این بازی علاقمند باشند، به راحتی می توانند روند توسعه Ashes of Creation را دنبال کنند.

Dragon Quest 12: The Flames of Fate

۱۲- بازی Dragon Quest 12: The Flames of Fate

بازی های Unreal Engine 5
بازی Dragon Quest 12: The Flames of Fate

سازنده: Square Enix

پلتفرم ها: بعداً اعلام خواهد شد

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

Dragon Quest 12 قرار است از این مجموعه جدا شود زیرا نبردهای نوبتی سنتی را در خود جای نداده است. تغییر دیگر این است که بازی جدید Dragon Quest قرار است برای توسعه خود از Unreal Engine 5 استفاده کند. این امر ممکن است پیامدهایی روی کارکرد آن و داستان کلی داشته باشد، به خصوص به این دلیل که بازی جدید قرار است بازی را در مسیر تاریک تری قرار دهد. با وجود موتور جدید بازی و جهت کاملاً متفاوت این مجموعه، Dragon Quest 12 می تواند یک بازی به یادماندنی در این مجموعه قابل تحسین باشد.

۱۳- بازی Mortal Online 2

بازی های Unreal Engine 5
بازی Mortal Online 2

سازنده: Star Vault

پلتفرم ها: رایانه شخصی

تاریخ انتشار: ۲۵ ژانویه ۲۰۲۲

Mortal Online 2 که در ژانویه ۲۰۲۲ منتشر شد یک بازی نقش آفرینی چند نفره آنلاین گسترده است که در حال حاضر از Unreal Engine 4 استفاده می کند. Star Vault تائید کرده که Mortal Online 2 پس از انتشار یک ساخت مناسب توسط Epic Games به UE5 منتقل خواهد شد. یک MMO کامل، MO2 برای بازیکنان هاردکور که عاشق گیم پلی بازیکن در مقابل بازیکن هستند سخت، پیچیده و عالی است. Survival نام این بازی است و به هیچ وجه آسان نخواهد بود.

۱۴- بازی STALKER 2: Heart of Chernobyl

بازی های Unreal Engine 5
بازی STALKER 2: Heart of Chernobyl

سازنده: GSC Game World

پلتفرم ها: Xbox Series X/S، رایانه شخصی

تاریخ انتشار: بعداً اعلام خواهد شد

STALKER 2 یکی از بزرگترین رونمایی ها در E3 2021 بود. اولین تریلر این بازی به خاطر جلوه های بصری چشمگیرش مورد تحسین قرار گرفت و شاید جای تعجبی نباشد که تائید شده STALKER 2 با Unreal Engine 5 در حال توسعه است. این یکی از مورد انتظارترین بازی های Unreal Engine 5 است و می تواند در چند سال آینده یک انتشار بسیار بزرگ برای پلتفرم مایکروسافت باشد.

به نظر می رسد این موتور در مقایسه با بازی های قبلی برای این پروژه جهان باز مناسب تر باشد، که نشان می دهد چرا پروژه هایی مانند Stalker 2 استفاده از UE5 را انتخاب می کنند. دنباله ای که مدت ها منتظر آن بودیم قرار است در دسامبر ۲۰۲۱ عرضه شود، اما ساخت آن به دلیل درگیری در اوکراین به تعویق افتاده است.

۱۵- بازی Quantum Error

بازی های Unreal Engine 5
بازی Quantum Error

سازنده: TeamKill Media LLC

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، Xbox Series X/S

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

Quantum Error یک بازی ترسناک اول شخص است که در حال توسعه روی Unreal Engine 5 است. از فیلمی که فاش شد، مشخص می شود که Quantum Error تصاویری جذاب و محیطی غنی را ارائه می دهد، که مورد دوم پس از تغییر به UE5، به دلیل نورپردازی پیشرفته موتور، یک ارتقاء قابل توجه به شمار می رود. FPS شدید، وحشتناک و سرگرم کننده به نظر می رسد. تاریخ انتشار Quantum Error هنوز مشخص نشده است.

۱۶- بازی Midnight Society

بازی های Unreal Engine 5
بازی Midnight Society

سازنده: Midnight Society

پلتفرم ها: هنوز مشخص نیست

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

Dr. Disrespect در دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که قصد دارد یک استودیوی Triple-A به نام Midnight Society را باز کند. بلافاصله پس از آن، این شرکت تائید کرد که این اولین پروژه ای است که در Unreal Engine 5 ساخته خواهد شد. به دلیل قدمت استودیو، تقریباً هیچ اطلاعاتی درباره ی این بازی در دسترس نیست، با این حال، علاقه به Midnight Society در عناوین چند نفره بازیکن در مقابل بازیکن آنلاین نهفته است. در نتیجه، این احتمالاً بازتابی از جهت اولین انتشار این تیم است.

۱۷- بازی Layers Of Fear Project

بازی های Unreal Engine 5
بازی Layers Of Fear Project

سازنده: Bloober Team

پلتفرم ها: پلی استیشن

تاریخ انتشار: ۲۰۲۲

نسخه بعدی Layers of Fear 2 سال ۲۰۱۹ برای سیستم های پلی استیشن معرفی شده است و قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کند. هرچند عناوین قبلی بازی های ترسناک خوبی بودند، اما مانند پروژه های مستقلی به نظر می رسند که دارای جلوه های بصری خوبی هستند که بعید است کسی را مجذوب نکنند. عرضه این پروژه در سال ۲۰۲۲ به این معنا است که در بین اولین بازی هایی قرار دارد که از Unreal Engine 5 استفاده می کنند، که به بازی آینده Layers of Fear اجازه می دهد در مقابل مشکلاتی که این مجموعه با آن ها روبرو بود، برجسته شود.

۱۸- بازی Into The Echo

بازی های Unreal Engine 5
بازی Into The Echo

سازنده: ETLOK Studios

پلتفرم ها: بعداً اعلام خواهد شد

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

Into the Echo یک MMO جاه طلبانه است که در Unreal Engine 5 ساخته شده و یک چشم انداز فریبنده است، حتی اگر بیشتر بخش های بازی هنوز در هاله ای راز و رمزها باشند. تیزر در دسترس نشانه های زیادی از محتوای بازی نقش آفرینی چند نفره آنلاین گسترده یا گیم پلی ندارد، اما مشخص شده که بازی “ادیسه سفر در زمان” است و پیش-آلفای آن قرار است به زودی عرضه شود. خوشبختانه، اطلاعات بیشتر مربوط به بازی به زودی عرضه می شود، زیرا این بازی می تواند یکی از هیجان انگیزترین پروژه ها در ژانر MMO باشد.

۱۹- بازی Ark 2

بازی های Unreal Engine 5
بازی Ark 2

سازنده: Studio Wildcard

پلتفرم ها: XBX/S، رایانه شخصی

تاریخ انتشار: ۲۰۲۲

اطلاعات زیادی درباره Studio Wildcard’s Ark 2 در دسترس نیست، به جز این واقعیت که Vin Diesel در آن نقش داشته و این بازی قرار است از جدیدترین Unreal Engine استفاده کند. به نظر می رسد دنباله بازی بقای چند نفره این فرانچایز را به سمت و سوی دیگری سوق خواهد داد، شاید تمرکز بیشتری روی داستان سرایی تک نفره داشته باشد. گفتنی است این بازی هنوز می تواند یک تجربه سند باکس چند نفره آنلاین باشد، پس واضح است که برخی چیزها همچنان ثابت خواهند ماند. نمایش سینمایی منتشر شده کاملاً چشمگیر است اما شامل فیلم های گیم پلی نیست.

۲۰- بازی RTS از Frost Giant

بازی های Unreal Engine 5
بازی RTS از Frost Giant

سازنده: Frost Giant Studios

پلتفرم ها: بعداً اعلام می شود

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

Frost Giant Studios که توسط سازندگان قبلی Blizzard تأسیس شده در ساخت بازی های استراتژیک واقعی تخصص دارد. این شرکت برای اولین بار روی پروژه Unreal Engine 5 کار می کند و سازندگان آن هیجان خود را از نظر اجرای پیشرفت های فنی ارائه شده توسط این موتور ابراز کرده اند. در حال حاضر، اطلاعات کمی درباره این پروژه در دسترس است، اما تاریخچه Frost Giant گویای همه چیز است.

۲۱- بازی موبایلی Game Of Thrones

بازی های Unreal Engine 5
بازی موبایلی Game Of Thrones

سازنده: Netmarble Neo

پلتفرم ها: اندروید، iOS

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

اوایل سال ۲۰۲۲ اعلام شد که Netmarble در حال کار روی یک اقتباس جهان باز Game of Thrones برای دستگاه های موبایلی است و قرار است در Unreal Engine 5 توسعه یابد. فیلم های بسیار کمی از این عنوان منتشر شده اند، اما Netmarble قبلاً چند محصول دارای مجوز مانند Star Wars: Force Arena و Marvel Future Fight به همراه نقش آفرینی هایی چون Lineage 2: Revolution و Ni no Kuni: Cross Worlds را منتشر کرده، پس در این کار سابقه دارد.

۲۲- بازی Legend Of Ymir

بازی های Unreal Engine 5
بازی Legend Of Ymir

سازنده: WeMade Entertainment

پلتفرم ها: بعداً اعلام می شود

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

WeMade در ادامه MIR4 2021، از یک بازی نقش آفرینی چند نفره آنلاین گسترده نسل بعدی در قالب Legend of Ymir پرده برداشت. این استودیو یک دموی نمایشی را منتشر کرد که برنامه های آن برای این بازی نقش آفرینی و چند نگاه اجمالی از فیلم های درون بازی را به نمایش می گذارد، هرچند قبل از اینکه محتوای قابل توجهی برای عموم آشکار شود باید توسعه ها به طور کامل انجام شوند. اگرچه این مجموعه همیشه در آسیا نسبت به کشورهای غربی محبوبیت بیشتری داشته، اما MIR4 نسبت به عناوین قبلی، جایگاه بهتری را در آمریکای شمالی به خود اختصاص داد، در نتیجه شاید Legend of Ymir به دنبال استفاده از حضور نسب قبلی خود باشد.

۲۳- بازی Gears of War

بازی های Unreal Engine 5
بازی Gears of War

سازنده: The Coalition

پلتفرم ها: بعداً اعلام می شود

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

قبل از انتشار دموی نمایشی GDC 2021 ،The Coalition پستی را منتشر کرده و در آن تائید کرد که بازی های آینده قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کنند. Gears of War معمولاً در خط مقدم توسعه موتور بازی ها قرار داشت و این امر همچنان ادامه خواهد داشت. در این لحظه، The Coalition هیچ بازی خاصی را معرفی نکرده است، هرچند به نظر می رسد این پروژه در حال کار روی چند پروژه است.

۲۴- بازی New The Witcher Game

بازی های Unreal Engine 5
بازی New The Witcher Game

سازنده: CD Projekt Red

پلتفرم ها: بعداً اعلام می شود

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

CD Projekt Red در یک افشای بزرگ تائید کرد که بازی جدید Witcher در حال ساخت است؛ مهم تر از همه اینکه این پروژه قرار است به جای REDengine که این استودیو از زمان The Witcher 2: Assassins of Kings از آن استفاده می کرد، از Unreal Engine 5 استفاده کند. CD Projekt Red جدا از وجود تصویری حاوی مدالیون School of the Lynx تصمیم گرفته هیچ اطلاعاتی درباره بازی آینده خود ارائه ندهد.

با این حال، مدیر روابط عمومی جهانی این شرکت یعنی Radek Grabowski توییتی را منتشر کرد و در آن بیان کرد که CD Projekt Red بازی The Witcher 4 را معرفی نکرده و این نشان می دهد شاید این کمپانی در مسیر جدیدی قرار گرفته باشد. توجه داشته باشید که این فقط حدس و گمان است. CD Projekt Red در طول رویداد State of Unreal 2022 توضیح داد که Unreal Engine 5 انتخاب شد زیرا به جای پروژه های خطی، برای طراحی جهان باز تمرکز دارد.

۲۵- بازی Tomb Raider

بازی های Unreal Engine 5
بازی Tomb Raider

سازنده: Crystal Dynamics

پلتفرم ها: بعداً اعلام می شود

تاریخ انتشار: هنوز مشخص نیست

در ادامه State of Unreal 2022 ،Crystal Dynamics تائید کرد که پروژه جدید Tomb Raider در دست ساخت است و قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کند. هنوز هیچ چیزی درباره این بازی مشخص نیست، پس مشخص نیست که آیا این بازی دنباله ای برای Shadow of the Tomb Raider خواهد بود یا به طور کل یک بازی دیگر است. لازم به ذکر است که درحالیکه Crystal Dynamics بازی Tomb Raider 2013 و بازی Rise of the Tomb Raider 2015 را مدیریت می کرد، Eidos Montreal بازی Shadow of the Tomb Raider را توسعه داد.

توسعه جدیدترین ماجراجویی Lara Croft به تازگی آغاز شده است، بنابراین، بعید است که تاریخ انتشار این بازی در آینده نزدیک اعلام شود. همیشه مشخص بود که Tomb Raider دور یا زود عنوان دیگری را تولید می کند، اما این تأییدیه که این پروژه قرار است از Unreal Engine استفاده کند نشان می دهد که Crystal Dynamics امیدوار است این مجموعه را به اوج جدیدی برساند.

بازی هایی که شایعه شده قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کنند

شایعه شده بازی های زیر قرار است از Unreal Engine 5 استفاده کنند، با این حال، این موضوع توسط سازنده تائید نشده است. در برخی موارد، خود بازی ها هم هنوز رسماً معرفی نشده اند.

  • بازی Mass Effect 4
  • بازی New BioShock Game
  • بازی The Outer World 2
  • بازی State of Decay 3
  • یک بازی ترسناک پلی استیشن ۵ توسط Firesprite
سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =