نحوه بروزرسانی ۱ و ۲ Oculus Quest

بروزرسانی Oculus Quest

Oculus Quest به صورتی طراحی شده که با استفاده از اتصال وای فای داخلی خود را به روز کند، اما این بدان معنا نیست که این فرآیند همیشه همانطور که باید، انجام می شود. اگر مشکوک هستید که هدست شما قدیمی شده، می توانید به روزرسانی ها را چک کرده و هر زمان که بخواهید آن را نصب کنید. در این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام قصد داریم نحوه بروزرسانی ۱ Oculus Quest یا بروزرسانی ۲ Oculus Quest را برای شما بازگو کنیم.

نحوه بروزرسانی ۱ Quest و Quest 2

برای انجام این کار باید هدست Quest خود را استفاده کنید. در ادامه نحوه بررسی بروزرسانی ها در Quest و نصب آن ها در صورت لزوم ارائه شده است:

۱- دکمه Oculus روی کنترلر راست را فشار دهید تا نوار منو باز شود.

۲- نماد چرخ دنده (تجهیزات) که در انتهای سمت راست نوار منو قرار دارد را انتخاب کنید.

بروزرسانی 1 Oculus Quest
مرحله ۲

۳- نشانگر سمت راست را به سمت ستون تنظیمات برده و از تام استیک برای پیمایش منوی تنظیمات استفاده کنید.

آپدیت 1 Oculus Quest
مرحله ۳

۴- درباره (About) را انتخاب کنید.

بروزرسانی 2 Oculus Quest
مرحله ۴

۵- دانلود، نصب یا نصب بروزرسانی را انتخاب کنید.

آپدیت 2 Oculus Quest
مرحله ۵

اگر به جای دکمه آبی نصب یا دانلود، عدم وجود بروزرسانی در پس زمینه خاکستری را مشاهده کردید، یعنی Quest از قبل به روز شده است.

روشن کردن بروزرسانی خودکار برای Oculus Quest

اگر ترجیح می دهید بروزرسانی خودکار را دریافت کرده و از انجام بروزرسانی های دستی خسته شده اید، می توانید بروزرسانی خودکار را در برنامه Oculus روی گوشی خود فعال کنید. وقتی این تنظیمات روشن شود، هدست Quest به طور خودکار و به محض در دسترس قرار گرفتن بروزرسانی، آن را دانلود و نصب می کند.

این تنظیمات برای همه هدست ها در دسترس نیست. اگر این گزینه را در برنامه خود نمی بینید، بروزرسانی ها به صورت پیش فرض خودکار هستند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با پشتیبانی مشتریان تماس حاصل کنید.

نحوه روشن، خاموش کردن بروزرسانی های خودکار برای Quest

۱- برنامه Oculus را روی گوشی خود باز کرده و روی تنظیمات ضربه بزنید.

۲- روی هدستی که می خواهید به روز کنید ضربه بزنید.

۳- روی تنظیمات بیشتر ضربه بزنید.

بروزرسانی 1 Oculus Quest و 2
مرحله ۳

۴- تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.

۵- بروزرسانی خودکار نرم افزار را انتخاب کنید.

آپدیت 1 Oculus Quest و 2
مرحله ۵

اگر نوار لغزنده به سمت راست با نوار آبی در سمت چپ تغییر کند، بروزرسانی خودکار روشن است.

اگر Quest من بروزرسانی نشود چه اتفاقی می افتد؟

اگر یک بروزرسانی را از دست بدهید، این مشکل معمولاً با روشن کردن بروزرسانی های خودکار یا دستی، برطرف می شود. اگر متوجه شدید که گزینه ای برای بروزرسانی دستی یا روشن کردن بروزرسانی های خودکار وجود ندارد، احتمالا باید با پشتیبانی تماس بگیرید. این گزینه ها از برخی هدست ها بدون وجود هیچگونه توضیحی حذف شده اند. در این بخش برخی از کارهایی که می توانید در صورت عدم بروزرسانی Oculus Quest انجام دهید، ارائه شده است:

Quest یا Quest 2 را به برق وصل کنید

اگر در بروزرسانی اولیه گیر کرده اید، ممکن است کم بودن شارژ این مشکل را ایجاد کرده باشد. حتما از شارژری استفاده کنید که با هدست سازگار باشد.

شارژ هدست

وصل کردن هدست به برق ممکن است کافی نباشد. اگر مشکل با این کار برطرف نشد، اجازه دهید هدست حداقل ۳۰ دقیقه شارژ شود و سپس امتحان کنید.

هدست را مجددا راه اندازی کنید

وقتی بروزرسانی با مشکل مواجه شده یا گیر کند، راه اندازی مجدد ممکن است باعث اتمام بروزرسانی شود.

شبکه وای فای را بررسی کنید

مطمئن شوید که Quest به شبکه وای فای معتبر و فعال متصل است. بررسی کنید که گذرواژه درست بوده و این هدست به اندازه کافی به روتر نزدیک باشد تا اتصال خوبی برقرار باشد.

هدست را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

به عنوان آخرین راه، بازنشانی به تنظیمات کارخانه را برای Oculus Quest یا Oculus Quest 2 انجام دهید. بازنشانی تمام داده ها، شامل داده های ذخیره شده را حذف کرده و هدست را به حالت اولیه کارخانه باز می گرداند. مطمئن شوید که دستگاه شارژ شده و هنگام راه اندازی باید کاملا به روز باشد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دو =