نحوه آپدیت کنترلر پلی استیشن ۵

آپدیت کنترلر پلی استیشن 5

بی شک پلی استیشن ۵ یکی از محبوب ترین کنسول های بازی است که تاکنون عرضه شده است، اما این به معنای عدم وجود مشکل نیست. سونی تاکنون پچ های مختلفی عرضه کرده تا عملکرد و قابلیت ثبات پلتفرم خود را بهبود ببخشد و حتی کنترلر DualSense جدید فانتزی این شرکت نیز در بازه های زمانی منظمی به ارتقاء نیاز دارد. این فرآیند معمولا بدون مشکل و اذیت انجام می شود – به جز خرابی های هنگام نصب – اما سونی در تلاش است تا مطمئن شود آپدیت کنترلر پلی استیشن ۵ بسیار ساده انجام شود.

به روزرسانی کنترلر پلی استیشن ۵

دو راه برای به روزرسانی کنترلر پلی استیشن ۵ وجود دارد: خودکار و دستی. هر دو این روش ها به شدت آسان بوده و تنها با صرف چند دقیقه کامل می شوند.

به روز رسانی خودکار کنترلر پلی استیشن ۵

آپدیت کنترلر پلی استیشن 5

راحت ترین و ساده ترین راه برای به روزرسانی کنترلر پلی استیشن ۵ این است که اجازه دهید این کار به صورت خودکار انجام شود. اگر به روزرسانی برای کنترلر DualSense آماده باشد، کنسول پلی استیشن ۵ شما یک هشدار ارسال می کند. زمانی که این پیام را مشاهده کردید، کافی است کنترلر DualSense خود را با استفاده از کابل USB-C به پلی استیشن ۵ خود متصل کنید، روی Update Now کلیک کنید و منتظر بمانید تا به روزرسانی تمام شود. هنگام به روزرسانی، به هیچ وجه کنسول خود را خاموش نکنید و یا کنترلر را از کنسول جدا نکنید.

اگر ترجیح می دهید در آن زمان به روزرسانی را انجام ندهید، می توانید Notify After 24 Hours را انتخاب کنید تا روز بعد یادآوری شود. انجام این کار هیچ مشکلی ندارد، پس اگر گروهی از دوستانتان منتظرند تا در بازی به آن ها بپیوندید، می توانید به روزرسانی خود را به تعویق بیاندازید.

به روز رسانی دستی کنترلر پلی استیشن ۵

اگرچه ساده ترین راه برای کنترل به روزرسانی های کنترلر پلی استیشن ۵، از طریق اعلان خودکار است، اما همیشه می توانید خودتان به صورت دستی و با رفتن به صفحه اصلی، از وجود به روزرسانی مطلع شوید. از صفحه اصلی، وارد تنظیمات (Setting) شوید، سپس تب Accessories را پیدا کنید. در تب Accessories به پایین بروید تا منوی کنترلر (Controllers) را پیدا کنید و Wireless Controller Device Software را انتخاب کنید. از اینجا، کافی است به سادگی کنترلر خود را با کابل USB-C وصل کرده و منتظر بمانید تا به روزرسانی کامل شود.

چرا باید کنترلر DualSense خود را به روزرسانی کنیم؟

آپدیت کنترلر پلی استیشن 5

جدای از بین رفتن درخواست های به روزرسانی آزار دهنده، دلایل زیادی وجود دارند که نشان می دهند باید در اسرع وقت کنترلر DualSense را به روز کنیم. سونی پچ های مختلفی را در طول عمر کوتاه پلی استیشن ۵ ارسال کرده و بسیاری از آن ها به دنبال بهبود ثبات و عملکرد کلی DualSense بوده اند. به عبارت دیگر، هرکسی که در کنسول با مشکلی مواجه شده بهتر است خیلی زود کنترلر خود را به روزرسانی کند.

به روزرسانی های DualSense اغلب با به روزرسانی های پلی استیشن ۵ همراه بود و کار می کنند. یک به روزرسانی در اوایل سال باعث شد باگ نمایشگر میزان باتری که باعث می شد آیکون باتری کم روی صفحه ظاهر شود، برطرف شود – حتی اگر تازه دستگاه را شارژ کرده بودید باز هم این آیکون ظاهر می شد. تاکنون، هیچ موارد افزوده شده ای مربوط به عملکرد را از طریق به روزرسانی های DualSense دریافت نکرده ایم، اگرچه ممکن است این اتفاق در آینده بیافتد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =