نحوه استفاده از برچسب اسپویلر در دیسکورد

برچسب اسپویلر دیسکورد

تگ های اسپویلر بخش مهمی از جوامع آنلاینی هستند که در آن انواع سرگرمی ها مورد بحث قرار می گیرند و دیسکورد هم یکی از این جوامع است. اگر در سروری که در آن درباره برنامه های محبوب تلویزیونی، جدیدترین فیلم ها و بازی های ویدیویی جدید بحث می شود، فعال هستید، باید بدانید که چطور تگ های اسپویلر ایجاد کنید تا جامعه از شما راضی باشد. هنگامی که این تگ ها اجرا شدند، محتوای دیسکورد شما با نوار مشکی یا هشدار اسپویل پوشش داده می شود و افراد در آن سرور باید روی آن کلیک کنند تا محتوا نشان داده شود. در ادامه نحوه انجام این کار، بهترین راه برای انجام این کار و نحوه کنترل تنظیمات اسپویلر بر اساس ترجیحات شما ارائه شده است.

نحوه انجام اسپویلر در دیسکورد

ابتدا وارد حساب دیسکورد خود شده و آماده ایجاد پیام باشید. ممکن است بخواهید سروری خصوصی بسازید یا وارد جامعه ناشناسی شوید تا تگ های اسپویلر را چک کنید. وقتی آماده بودید، کارهای زیر را انجام دهید:

مرحله ۱

برچسب اسپویلر دیسکورد

پیام خود را در باکس جت تایپ کنید.

مرحله ۲

بخشی از متن که می خواهید به عنوان اسپویلر پوشش داده شود را هایلایت کنید. این بخش ممکن است کل پیام یا فقط بخشی از آن باشد. این کار با ماوس راحت تر است، اما اگر با گوشی وارد شده اید، باید بتوانید با یک فشار و نگه داشتن طولانی و حرکت انگشتانتان، بخش مناسب را هایلایت کنید.

مرحله ۳

برچسب اسپویلر دیسکورد

منوی کوچکی بالای متن هایلایت شده با چند گزینه قالب بندی ظاهر می شود. در سمت راست، مربعی را می بینید که نماد چشم دارد. همان دکمه اسپویلر است. آن را انتخاب کرده و متنی که هایلایت کردید به طور خودکار بلوک می شود تا زمانی که شخصی آن را انتخاب کنید. در تلفن همراه، احتمالاً فقط گزینه ای وجود خواهد داشت که بیانگر انتخاب به عنوان اسپویلر است.

برچسب اسپویلر دیسکورد

مرحله ۴

برچسب اسپویلر دیسکورد

توجه کنید که هنوز می توانید متن خود را در باکس متن مشاهده کنید، اما اکنون دو نوار در هر طرف در جایی که اسپویل شده، وجود دارد. این نشانگر محل متن اسپویلر شده است و اگر یک تایپر سریع باشید، راه دیگری برای مارک کردن متن اسپویل وجود دارد. کافی است متن اسپویلر خود را با “||” شروع کرده و با “||” تمام کنید و تمام. متن خود را وارد کنید، اسپویلرها به خوبی کار کرده اند. این روش احتمالاً برای گوشی های همراه بهتر است و بدین صورت اشتباهی رخ نخواهد داد.

نحوه قرار دادن تگ اسپویلر روی تصاویر در دیسکورد

می توانید روی تصویر هم تگ اسپویلر بزنید و این روند کم و بیش با مورد قبل یکسان است. وقتی در حال نوشتن متن هستید، متنی را اضافه کنید و آن را انتخاب کنید تا گزینه های قالب بندی ظاهر شود. باز هم به دنبال نماد چشم باشید، که این بار در سمت چپ قرار دارد. آن را انتخاب کنید و تصویر به رنگ آبی با یک هشدار اسپویلر روی آن نمایش داده خواهد شد.

همچنین اگر نمی خواهید افراد به طور خودکار لینکی را ببینند، می توانید همه URLها را هم اسپویلر کنید. برای این کار کافی است زبان Markdown “||” را اضافه کنید که در تصویر بالا در دو طرف URL نشان داده ایم، به این صورت لینک مورد نظر پنهان خواهد شد.

نحوه گذشتن از اسپویلرها در دیسکورد

برچسب اسپویلر دیسکورد

در نهایت، دیسکورد به شما اجازه می دهد نحوه دیدن اسپویلرها را کنترل کنید، که می تواند بسته به ترجیحات شما در جوامع مختلف، متفاوت باشد.

مرحله ۱

وارد تنظمیات کاربری شوید، سپس در منوی سمت چپ روی متن و تصاویر کلیک کنید.

مرحله ۲

در اینجا، به دنبال بخش نمایش محتوای اسپویلر باشید. احتمالاً گزینه های مختلفی وجود دارد، شامل سرویس هایی که من در آن ها مدیر هستم (On services I moderate) یا همیشه (Always)، بسته به ترجیحات خود یکی را انتخاب کنید.

مرحله ۳

این گزینه ها فقط در نسخه دسکتاپی دیسکورد در دسترس هستند، پس در گوشی های همراه دنبال آن ها نگردید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 3 =