نحوه استفاده از بازی VRChat در ۲ و ۱ Oculus Quest

بازی VRChat

VRChat یک بازی واقعیت مجازی رایگان چند نفره عظیم مبتنی بر تعامل اجتماعی است، اما شما می توانید آن را روی رایانه شخصی و بدون اجزای واقعیت مجازی هم بازی کنید. بازی اصلی چارچوبی را برای کاربران ایجاد می کند که می توانند جهان هایی را بارگذاری کرده و بازیکنان دیگر می توانند از آن بازدید کرده و آواتارهایی بسازند که بازیکنان دیگر بتوانند از آن ها استفاده کنند. VRChat برای Quest مشابه VRChat اصلی برای رایانه شخصی است و بازیکنان Quest می توانند با بازیکنان رایانه شخصی ارتباط برقرار کنند، اما محدودیت هایی وجود دارد.

با معرفی VRChat برای Quest، این بازی جهان ها و آواتارهای رایانه شخصی و جهان ها و آواتارهای Quest را معرفی کرد. جهان ها و آواتارهایی که برای کاربران رایانه شخصی طراحی شده دارای محدودیت های کمی است و ممکن است حتی روی رایانه های پیشرفته گران نیز چالش برانگیز باشد. در مقابل، جهان ها و آواتارهای Quest دارای اندازه فایل محدود و محدودیت های دیگری است که با توجه به مشخصات نسبتا کم Quest و Quest 2 طراحی شده اند.

بازیکنان رایانه شخصی می توانند از جهان های رایانه شخصی و Quest بازدید کرده و از آواتارهای رایانه شخصی و Quest استفاده کنند، درحالیکه کاربران Quest تنها می توانند از جهان های Quest بازدید کرده و از آواتارهای آن استفاده کنند. بازیکنان رایانه شخصی و Quest می توانند با هم تعامل داشته باشند، اما تنها در جهان هایی که برای Quest طراحی شده یا نسخه Quest دارند. برخی از جهان ها هم دارایی های رایانه شخصی و هم Quest دارند، که به بازیکنان رایانه شخصی اجازه می دهد از تجربه دقیق تری لذت برده و در عین حال در همان جهان با بازیکنان Quest تعامل داشته باشند.

از آنجایی که می توانید از حالت اتصال Quest و Quest 2 استفاده با رایانه های VR-ready استفاده کنید، اگر بازی را روی رایانه شخصی اجرا کرده و از کابل اتصال استفاده کنید، می توانید نسخه کامل رایانه شخصی VRChat را روی Quest خود اجرا کنید.

نحوه بازی VRChat روی Quest یا Quest 2

VRChat به طور مشابه روی Quest و Quest 2 مانند رایانه شخصی اجرا می شود و تنها استثناء این است که نمی توانید از جهان های رایانه شخصی بازدید کرده یا از آواتارهای رایانه شخصی استفاده کنید. رابط کاربری یکسان است، کنترل های یکسان هستند و حتی می توانید با بازیکنان رایانه شخصی ملاقات کرده و با آن ها ارتباط داشته باشید.

برای کمک به شما در شروع کار، کنترل های اصلی را اجرا می کنیم و به شما نشان می دهیم که چطور یک آواتار سفارشی را پیدا کنید که با نسخه Quest بازی کار کند و دنیاهای جدیدی را برای بازدید پیدا کنید. نیازی نیست همه مراحل را دنبال کنید، اما انجام این کار به شما کمک می کند بازی را شروع کنید.

۱- وارد VRChat شوید. می توانید از حساب VRChat یا حسابی که به Quest شما متصل است استفاده کنید.

بازی VRChat
مرحله ۱

۲- آواتار شروع خود را انتخاب کرده و مراحل اولیه راه اندازی را کامل کنید.

۳- اگر می خواهید آواتارها را عوض کنید، در منطقه شروع، به جایگاه آواتار نزدیک شوید.

نحوه استفاده از بازی VRChat در 2 و 1 Meta Oculus Quest
مرحله ۳

۴- آواتار سازگار با Quest را انتخاب کنید. آواتارهای سازگار با Quset با نماد رایانه شخصی/ Quest و رنگ های آبی و سبز نشان داده شده اند.

نحوه استفاده از بازی VRChat در 1 Oculus Quest
مرحله ۴

۵- اگر آواتاری که دوست دارید را پیدا نکردید، منو را باز کرده و یک جهان را جستجو کنید.

نحوه استفاده از بازی VRChat در 2 Oculus Quest
مرحله ۵

۶- برای پیدا کردن جهان آواتارها، آواتار را تایپ کنید.

نحوه استفاده از بازی VRChat در Oculus Quest
مرحله ۶

۷- جهانی را انتخاب کرده و وارد شوید.

استفاده از بازی VRChat در Oculus Quest
مرحله ۷

۸- هنگام بازی، ممکن است بازیکنانی شبیه ربات های شناور را ببینید. این بازیکنان از آواتارهای ناسازگار با Quest استفاده می کنند، پس به جای آن ربات شناور را می بینید.

نحوه استفاده از بازی VRChat در آکیلیوس کوئست
مرحله ۸

۹- به دنبال آواتاری باشید که دوستش دارید.

اجرای بازی VRChat در Meta Oculus Quest
مرحله ۹ 

اگر آواتاری نماد رایانه شخصی/ Quest آبی و خاکستری داشته باشد، یعنی با Quest کار نمی کند.

۱۰- یک آواتار سازگار با نماد رایانه شخصی/ Quest آبی و سبز پیدا کرده و آن را انتخاب کنید تا آواتار شما تغییر کنید.

اجرا بازی VRChat در Oculus Quest
مرحله ۱۰

۱۱- زمانی که آواتاری دارید که از آن راضی هستید، دوباره منو را باز کنید، به دنبال جهانی باشید که آن را دوست دارید یا به خانه برگردید.

بازی VRChat در Oculus Quest
مرحله ۱۱

۱۲- کنترلرهای Quest از ردیابی دستی محدودی پشتیبانی می کنند و به شما اجازه می دهند تا برخی از حرکات را انجام دهید. با گرفتن کنترلر با انگشت شست روی دکمه های face کار را شروع کنید، که منجر به تثبیت آواتار شما می شود. برای ورود به واقعیت مجازی، دست خود را شل کنید، تا هیچ دکمه ای را روی کنترلر لمس نکنید.

بازی VRChat در آکیلیوس کوئست
مرحله ۱۲

۱۳- کنترلر را با انگشت سبابه نگه دارید تا به نقطه درست برسد.

بازی VRChat در 2 و 1 Meta Oculus Quest
مرحله ۱۳

۱۴- کنترلر را با انگشت های سبابه و میانی نگه دارید تا علامت صلح ایجاد شود.

بازی VRChat در 2 و 1 Oculus Quest
مرحله ۱۴

۱۵- انگشت سبابه خود را باز کرده و انگشت شست را از روی دکمه های face بردارید تا اسلحه های انگشتی را شکل دهید.

بازی وی آر چت
مرحله ۱۵

۱۶- اکنون آماده اید تا تعامل با مردم را شروع کنید، که تمام هدف VRChat هستند. اگر بازیکنی شما را اذیت می کند، می توانید صدای آن ها را قطع کنید و اگر نمی خواهید کسی صدای شما را بشنود، می توانید خودتان را بی صدا کنید.

بازی وی آر چت در 2 و 1 Oculus Quest
مرحله ۱۶

محدودیت های VRChat در Quest چیست؟

دو محدودیت اصلی VRChat روی Quest این است که نمی توانید آواتارها را ببینید یا از جهان هایی که برای Quest بهینه نشده اند بازدید کنید. اگر آواتار یا جهانی را دیدید که لوگوی رایانه شخصی/ Quest ندارد، یعنی نمی توانید از آن استفاده کرده یا بازدید کنید.

وقتی بازیکنی را ملاقات می کنید که از آواتار رایانه شخصی استفاده می کند، به شکل ربات های شناور بدون پا به نظر می رسند و لوگوی کوچک رایانه شخصی روی قفسه سینه آن ها مشخص است. می توانید با آن ها صحبت کنید، اما نمی توانید آواتار آن ها را ببینید.

وقتی جهان رایانه شخصی/ Quest را می بینید، نسخه Quest جهان را دریافت می کنید. بازیکنان رایانه شخصی معمولاً مدل های دقیق تر و جلوه های بهتر و متفاوتی را مشاهده می کنند، درحالیکه شما نسخه اصلی جهان را خواهید دید. با این حال، اصول اولیه یکسان هستند و می توانید بازیکنان رایانه شخصی را دیده و با آن ها صحبت کنید، حتی اگر نسخه های نسبتا متفاوتی از جهان را ببینید.

به طور کلی، نسخه Quest بازی از نظر بصری جزئیات کمتری نسبت به نسخه رایانه شخصی دارد. سایه ها صاف تر بوده یا اصلا وجود ندارند، مدل ها کمتر پیچیده هستند، بافت ها بدتر هستند و موارد دیگر. مزیت این مورد این است که بازی برخلاف مشخصات پایین Quest بسیار خوب اجرا شده و در برخی موارد حتی بهتر از نسخه رایانه شخصی اجرا می شود.

نحوه بازی نسخه رایانه شخصی VRChat روی Meta (Oculus) Quest

برای اجرای نسخه رایانه شخصی VRChat روی Quest، تنها گزینه این است که بازی را روی رایانه شخصی مجهز به واقعیت مجازی اجرا کرده و Quest را از طریق کابل اتصال یا دسکتاپ مجازی متصل کنید. بازی روی رایانه شما اجرا می شود و Quest به عنوان هدست عمل می کند. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از نسخه استیم VRChat و SteamVR است.

نحوه اجرای نسخه رایانه شخصی VRChat روی Quest

۱- در صورتی که نسخه استیم VRChat را ندارید، آن را دانلود و نصب کنید.

۲- SteamVR را دانلود و نصب کنید.

۳- برنامه Oculus را روی رایانه شخصی خود باز کنید.

۴- هدست خود را از طریق کابل اتصال متصل کنید.

۵- SteamVR را راه اندازی کرده و مطمئن شوید که هدست و کنترلرهای شما قابل دید است.

۶- VRChat را راه اندازی کنید و روی هدست خود بازی کنید.

از آنجایی که بازی در حال اجرا روی رایانه شخصی است، می توانید فقط از آواتارهای رایانه شخصی استفاده کرده یا از جهان های رایانه شخصی بازدید کنید. عملکرد بازی به مشخصات رایانه شخصی شما بستگی دارد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − پنج =