بررسی جزئیات بازی Vanquish

Vanquish

بازی Vanquish با وجود اینکه تقریبا سال های نسبتا زیادی از انتشارش بر روی کنسول های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ می گذرد، ولی با این حال هنوز طرفداران زیادی برای خود دارد.

Vanquish
Vanquish

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که به بازی های تیراندازی علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه همراه ما باشید. چرا که قصد داریم در این مقاله به بررسی یکی از همین بازی ها که Vanquish نام دارد، بپردازیم تا شما را یا غرق در خاطرات شیرینتان در رابطه با این بازی کنیم و یا اینکه اگر آن را تا به حال تجربه نکرده اید، به فکر تجربه کردنش بی اندازیم.

سرعت عامل محبوبیت Vanquish

اگر دوست داشته باشید که دلیل محبوبیت این بازی را بدانید باید به شما بگوییم که یکی از عوامل اصلی آن را می توان سرعت بیش از حدی در نظر گرفت که برای این بازی اعمال کرده بودند و همین موضوع باعث توجه مخاطبان به سمت این بازی می شد. به گونه ای که زمانی که این بازی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، افراد زیادی به استقبال آن پرداختند و در آن زمان بیشترین صحبت ها و نظرات مثبت مربوط به همین بازی جذاب و سرعتی می شد.

داستان بازی Vanquish

اگر بخواهیم در رابطه با موضوع داستان این بازی مطالبی را عنوان کنیم، بهتر است قبل از آن به شما بگوییم که شما در Vanquish با یک موضوع تکراری که قبلا بارها یا آن را شنیده اید و یا حتی تجربه اش کرده اید مواجه هستید. اما باز با این حال تعریف کردن در مورد موضوع داستان این عنوان خالی از لطف نخواهد بود و همچنین باید بدانید که کلیشه ای بودن داستان آن چیزی از جذابیت و محبوبیتی که طی این سال ها برای خود دست و پا کرده است، کم نمی کند و شما نیز قطعا شیفته آن خواهید شد.

موضوع داستان این بازی از این قرار است که در زمان آینده جمعیت تشکیل دهنده زمین به قدری زیاد شده که همه کشورها به جهت اینکه بتوانند منابع استفاده خود را افزایش دهند، با یکدیگر وارد نبرد می شوند و هر یک برای کسب منابع بیشتر و شکست دیگری در سعی و تلاش است و با یکدیگر به رقابت می پردازند که در نهایت چه کسی پیروز خواهد شد. اما در این میان ایلات متحده آمریکا به جای اینکه وارد جنگ با سایر کشورها شود، در این فکر است که بتواند منابع مورد نیاز خود را از طریق یک ایستگاه فضایی تامین کند.

اما در این حین دولتمردان این کشور به دنبال کودتایی از جانب یک گروه از بین می روند و آنها بر این ایستگاه فضایی تسلط میابند. اما از تسلط خود بر روی این ایستگاه در جهت نادرست استفاده می کنند و انرژی موجود در آن ایستگاه را تبدیل به انفجاری وحشتناک می کنند که در نهایت منجر به از بین بردن و نابودی سانفرانسیسکو می شود. در ادامه نیز این شما هستید که باید ببینید رئیس این گروه مخوف چه پیشنهادهایی دارد و چه اهدافی را در سر می پروراند.

گرافیک تحسین برانگیز بازی

اگر تاکنون این بازی را تجربه نکرده اید و گرافیک بازی برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است و بابت این قضیه احساس نگرانی می کنید، باید به شما بگوییم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد. گرافیک Vanquish حرف اول را می زند. به گونه ای که تمامی گیمرها از بابت آن احساس رضایت دارند و خود را غرق در دنیای آن می کنند. زیرا گرافیک این بازی به گونه ای طراحی شده ک برای مخاطب جذاب و گیرا و در عین حال دلنشین جلوه می کند و به سبب گرافیک بینظیر آن هم که شده گیمر تمایل به ادامه بازی پیدا می کند.

شاید فکر کنید که یک بازی شلوغ و درهم که پر از موارد گوناگون و دشمنان متنوع است، مگر می تواند گرافیکی داشته باشد که مخاطب را جذب خود کند؟ باید بگوییم که بله! با وجود تمامی موارد ذکر شده، گرافیک بازی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته است و تاکنون کسی نبوده که از آن احساس نارضایتی داشته باشد. زیرا بازی علاوه بر اینکه از گرافیک خوبی برخوردار است، سازندگان آن به فکر طراحی یک نورپردازی بینظیر نیز در کنار آن بوده اند. به همین جهت نورپردازی مناسب بازی، به خصوص در محیط های باز بازی باعث جلب توجه مخاطب به سمت آن می شود.

معرفی و بررسی بازی Vanquish 2

این بازی بر روی کنسول ایکس باکس و پلی استیشن طرفداران زیادی دارد. وقتی خبر ساخت Vanquish 2 منتشر شد، افراد زیادی وجود داشتند که برای ساخت نسخه ای جدید از این بازی تیراندازی فوق العاده خوش حال شدند. استودیوی پلاتینیوم گیمز بارها در رابطه با ساخت نسخه ای جدید از این عنوان از خود تمایل نشان داده بود و حال بنظر می رسد که مدتی است کار ساخت این بازی جذاب و پر طرفدار شروع شده است و سازندگان و توسعه دهندگان آن در حال تمرکز بر روی این اثر هستند.

شاید بد نباشد بدانید که خبر ساخت Vanquish 2 را یکی از منابع معتبر در این حوزه، آقای مارکوس سلارز، طی انتشار پستی از جانب خود به اطلاع عموم رساند. همچنین اعلام کرد که قرار است این بازی به صورت کاملا انحصاری برای کنسول ایکس باکس وان ساخته و در نهایت منتشر شود.

همچنین بر اساس تصورات و یکسری حدس و گمان ها، بنظر می رسد که شخص دیگری به غیر از آقای شینجی میکامی عهده دار کارگردانی این بازی قدیمی اما پر مخاطب شده باشد. چرا که ایشان به منظور ساخت استودیوی جدید و مستقل خود، استودیوی پلاتینیوم گیمز را ترک کرده و مشغول سر و سامان دادن به استودیوی خودش می باشد. بنابراین بدیهی خواهد بود که ما با کارگردانی جدیدی در Vanquish 2 مواجه شویم.

Vanquish
Vanquish

در پایان مقاله به شما پیشنهاد می دهیم که از تجربه این بازی غافل نشوید. چرا که Vanquish بیشتر چیزهایی را که می تواند یک مخاطب را از خود راضی نگه دارد، دارا می باشد. البته در این میان نمی خواهیم تصور کنید که با یک بازی همه چیز تمام طرف هستید و هر چه کنکاش کنید نمی توانید عیب و ایرادی در آن پیدا کنید.

نه اینطور نیست! این بازی نیز همانند بسیاری از بازی های دیگر دارای مشکلاتی نظیر ضعف و کم و کاستی در صداگذاری و همچنین نویسندگی دارا می باشد. اما این ضعف ها به گونه ای نمی باشد که شما بخواهید از تجربه آن صرف نظر کنید. مواردی مانند گرافیک خوب و با کیفیت و همینطور گیم پلی بینظیر و سرعتی از جمله مواردی هستند که هر بازی ای را می تواند جذاب کند و همچنین باید بدانید که هر کسی از ساخت چنین اثری بر نخواهد آمد. بالاخره گاهی اوقات لازم است تا نیمه پر لیوان را بنگریم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 1 =