همه چیز درباره ی دیسکورد

دیسکورد چیست

دیسکورد چیست؟ هنگام اجرای بازی های ویدیویی روی رایانه شخصی، اغلب بازیکنان باید دو مشکل را حل کنند: چطور با هم صحبت کنند و چطور افراد را خوبی سازماندهی کنند تا بازی اجرا شود. دیسکورد جدیدترین برنامه از مجموعه برنامه هایی است که برای حل این مشکلات طراحی شده اند. این پلتفرم رایگان، که چت UI قابل دسترسی که در برنامه هایی مانند Slack با چت ویدیویی و صوتی و از طریق اسکایپ انجام می شود را ترکیب کرده و به سرعت معروف شد و ۲۵۰ میلیون کاربر دارد و روزانه ۱۴ میلیون کاربر وارد آن می شوند.

دیسکورد برای صحبت با دوستان هنگام بازی کردن عالی است، اما برای ایجاد مکان هایی که افراد بتوانند در آن دور هم جمع شوند، بازیکنان دیگر را پیدا کنند و با هم معاشرت کنند خوب است. در ادامه هرچیزی که باید درباره دیسکورد بدانید، از جمله نحوه دسترسی به آن، قیمت آن و چرا باید آن را بررسی کنید – به خصوص قبل از شروع بازی های چند نفره- را برایتان ارائه کرده ایم، پس با ما همراه باشید.

دیکسورد چیست ؟

دیسکورد مانند پلتفرم هایی مانند اسکایپ و TeamSpeak یا پلتفرم های اجتماعی حرفه ای مانند Slack، یک برنامه چت است. این بازی به طور خاص به بازیکنان بازی های ویدیویی اختصاص داده شده و راه هایی برای پیدا کردن همدیگر، بازی هماهنگ و صحبت هنگام بازی را به آن ها ارائه می دهد. این برنامه از تماس های ویدیویی، چت صوتی و نوشتاری پشتیبانی کرده و به کاربران اجازه می دهد هرطور که می خواهند با هم ارتباط برقرار کنند.

دیسکورد به ویژه وقتی مفید است که سعی کنید بازی ها را با رایانه شخصی انجام دهید. این برنامه، چت کردن را بسیار راحت کرده و همچنین عملکردهای جستجویی را ارائه می دهد که می تواند به پیدا کردن افراد دیگر و اضافه کردن آن ها به لیست دوستان برای برقراری ارتباط سریع کمک کند. بسیاری از مردم نه تنها برای صحبت با هم در حین بازی، بلکه به عنوان یک ابزار سازمانی و اجتماعی استفاده می کنند.

دیسکورد چیست

به لطف این گستردگی عملکرد، کاربران نیز دیسکورد را به عنوان یک پلتفرم اجتماعی نیمه عمومی و سبک انجمنی پذیرفته اند. گروهی از بازیکنان با علایق مشترک، مانند طرفداران یک بازی یا استودیویی خاص، می توانند “سرورهایی” ایجاد کرده یا به آن ها ملحق شوند، چه به صورت عمومی و چه خصوصی، که در آن افراد زیادی می توانند با هم ملاقات کرده و صحبت کنند، از طریق پیام، ویدیو و یا صوتی با هم چت کنند.

درحالیکه اکثر سرورها مربوط به بازی هستند، اما می توانید سرورهای عمومی دیسکورد را هم پیدا کنید که بر موضوعات مختلفی متمرکز است، از جمله مواردی مانند انیمه، ارزهای رمزنگاری شده، خود بهسازی و دوستیابی و معاشرت. همچنین برای ایجاد سرورهایی برای بازی به هیچ چیزی نیاز ندارید، پس اگر می خواهید در دیسکورد جایی برای بحث درباره موضوعی داشته باشید، همیشه می توانید یک سرور درست کنید. مکان های درست و مفید برای یافتن و جستجوی سرورهای عمومی عبارتند از: Discord.me، Disboard.org و Discordservers.com. در نهایت، دیسکورد رایگان است.

چه چیزی دیسکورد را از سایر پلتفرم ها جدا می کند؟

اگرچه برنامه های ارتباطی آنلاین رایگان زیادی وجود دارد، اما دیسکورد به لطف مجموعه گسترده گزینه های چت، برجسته شده است. این برنامه همه ویژگی های عالی برنامه هایی که معمولاً استفاده می شوند، مانند اسکایپ و Slack را با یک رابط کاربری آسان ترکیب کرده است. اگر وقتی یک بازی را اجرا می کنید، از یک برنامه چت صوتی استفاده کنید و آن برنامه باعث شود اجرای بازی شما کند شود، دیگر استفاده چندانی نخواهد داشت، پس تیم سازنده دیسکورد سعی کرده اند آن را تا حد ممکن کارآمد بسازند.

این تنوع باعث شده گروه زیادی از کاربران دیسکورد را به عنوان محلی برای ملاقات و چت با مردمی که با آن ها علایق مشترکی دارند و نه دوستانشان، بپذیرند. بخشی از برنامه ارتباطی و بخش دیگر یک پورتال رسانه اجتماعی است. درحالیکه قسمت چت برنامه که در آن کاربران می توانند به صورت عمومی یا خصوصی به “سرورها” ملحق شود و احتمالا محبوب ترین قسمت است، انجمن اجتماعی را ارائه می دهد که برای سازماندهی افرادی که بازی می کنند عالی است.

دیسکورد چیست

برای اینکه از دیسکورد استفاده کنید، لزوماً به یک بازی ویدیویی نیاز ندارید: این برنامه برای پیوستن به گروه دوستان در سرورهای خصوصی ای ملاقات با افراد همفکر در سرورهای عمومی نیز بسیار مفید است. زمانی که یک سرور دیسکورد را می سازید، می توانید آن را به روش های مختلف و با تنظیم نقش های مختلف برای اعضا، مانند ایجاد نقش ها برای سایر مدیران و ناظرین یا ایجاد نقش های ویژه برای فعال ترین اعضای گروه پیکربندی کنید. راه اندازی نقش اعضا مزایای مختلفی از جمله مدیریت راحت تر سرور، پاداش به کاربران برای فعال بودن و ارائه مجوزهای دسترسی متفاوت را به همراه دارد.

دیسکورد همچنین از روش های مختلف قابل دسترسی است، که استفاده از آن را حتی اگر جلوی رایانه گیمینگ نشسته باشید راحت می کند. این برنامه دارای یک برنامه رایانه ای قابل بارگیری است که می توانید در کامپیوتر خود اجرا کنید – که نسخه بسیار مفید و سبکی برای اجرای برنامه روی پس زمینه هنگام انجام بازی است- و همچنین یک نسخه تحت وب و نسخه تلفن همراه هم دارد. این بدان معنا است که می توانید از هرجایی در سرورهای چت دیسکورد خود با مردم ارتباط برقرار کنید و قابلیت های اجتماعی برنامه را افزایش دهید.

پیدا کردن یک سرور (یا ساخت آن)

دیسکورد چگونه کار می کند؟ در یک کلام: سرورها. مانند سایر برنامه های چت مانند Slack، دیسکورد به شما اجازه می دهد یک اتاق چت ایجاد کنید و از آن به عنوان سرور یاد می شود، که می توانید مردم را به آن دعوت کنید. زمانی که فردی را سرور دعوت کنید، لینکی دریافت می کنند که می توانند از طریق آن وارد شوند، جایی که می توانند با استفاده از سرورها، با هم به صورت متنی یا صوتی چت کنند. هر سرور می تواند به “کانال” تقسیم شود، فضاهای کوچکی که در آن برخلاف انجمن های زنده بزرگ می توان درباره موضوعات مختلف، صحبت کرد.

کانال ها در نسخه های چت متنی و صوتی عرضه می شوند، تا استفاده از آن ها راحت تر شود. همچنین می توانید کانال های فردی در سرور شخصی خود ایجاد کنید، تا فقط افرادی که برای ورود به آن کانال ها دعوت شده اند بتوانند وارد آن ها شوند. مهم تر از همه، اینکه کل سرور می تواند عمومی باشد، که همه بتوانند به آن ملحق شوند و یا خصوصی باشد و افراد فقط با دعوت بتوانند عضو شوند.

دیسکورد چیست

می توانید در یک زمان عضو چند سرور باشید و دیسکورد را به مرکزی برای ارتباطات اجتماعی خود تبدیل کنید. ممکن است برای خود و یکی از دوستانتان یک سرور خصوصی بسازید، تا بتوانید قبل از انجام بازی هماهنگ شوید و در عین حال عضو سرورهای عمومی هم باشید. هیچ محدودیتی برای تعداد سرورهایی که می توانید عضوشان باشید وجود ندارد. به راحتی می توانید از یک سرور وارد سرور دیگری شوید: لیستی از سرورهای شما همیشه در سمت چپ برنامه وجود دارد و انتخاب سرور هدف به راحتی کلیک روی سرور است.

پیوستن به یک سرور به راحتی کلیک روی لینک است، اگرچه به طور کلی ابتدا باید دعوت شوید. بسیاری از سرورها عمومی بوده و از طریق عملکرد جستجوی دیسکورد در دسترس هستند. مثلاً بازیکنان بازی Pokémon Go در لس آنجلس سرور عمومی “PoGo LA” دارند تا بازی در شهر خودشان را هماهنگ کنند و هرکسی می تواند به آن سرور ملحق شود. دیسکورد “سرورهای معتبر” هم دارد – سرورهای رسمی که توسط استودیوهای بازی و دیگر نهادهای رسمی ایجاد شده و به عنوان انجمن رسمی جامعه برای چت با یکدیگر و دیگر سازندگان بازی ها ایجاد شده است.

دیسکورد چیست

ایجاد سرور کاری ساده و سریع است. یک لیست عمودی در سمت چپ برنامه وجود دارد که سرورهایی که عضو آن ها هستید را نشان می دهد، پس می توانید به راحتی بین آن ها جابجا شوید. یک نماد “به علاوه” وجود دارد و همان جایی است که می توانید سرور خودتان را بسازید. یک نام و یک عکس روی آن بگذارید، البته اگر دوست دارید، و سپس مکان سروری که نزدیکتان است را انتخاب کنید. حالا سرور ایجاد شده و دیسکورد لینکی ایجاد می کند تا با استفاده از آن بتوانید افراد دیگر را دعوت کنید.

وقتی وارد شدید، سرور شما لیست هایی برای کانال های صوتی و متنی در سمت چپ صفحه دارد. با استفاده از نماد “به علاوه” در بالای هر لیست، می توانید به سرعت کانال های جدیدی را اضافه کرده و نامگذاری کنید. هر کانال تنظیمات کنترلی مختلفی دارد. همچنین توانایی ها و قابلیت هایی وجود دارد که به واسطه آن می توانید کانال را به صورت خصوصی یا فقط با دعوت در آورید و انتخاب کنید چه کسی بتواند لینک دعوت ایجاد کند.

دوستیابی

مانند اکثر برنامه های چت، دیسکورد نیز از توانایی ایجاد لیستی از “دوستانی” که از این برنامه استفاده می کنند و می توانید به صورت مستقیم و بیرون از سرورها با آن ها ارتباط برقرار کنید، پشتیبانی می کند. ساده ترین راه برای افزودن دوستان به لیست، با پیدا کردن نام آن ها در سروری است که به آن ملحق شده اید. می توانید روی نام کاربر کلیک راست کنید تا دکمه “Add Friend” در پایین صفحه ظاهر شود، که یک درخواست دوستی برای آن کاربر می فرستد. همچنین می توانید روی نام کاربر کلیک کرده و نمایه کاربر را بالا بیاورید، جایی که دکمه دیگری برای افزودن آن فرد به عنوان دوست قرار دارد.

دیسکورد چیست

همچنین امکان جستجو برای کاربران و اضافه کردن آن ها به عنوان دوستان وجود دارد. اگر نام کاربری آن ها را می دانید و آن ها تنظیمات حریم خصوصی خود را طوری تنظیم کرده اند که امکان جستجو وجود داشته باشد، می توانید آن ها را با استفاده از قسمت جستجو در بالا سمت چپ صفحه نمایش پیدا کنید. همچنین با کلیک روی تصویر هر کاربری در لیست، می توانید افراد عمومی را به عنوان دوست اضافه کنید.

علاوه بر این می توانید به صورت مستقیم و از لیست دوستان و بدون جستجو، درخواست دوستی ارسال کنید. از لیست دوستان در برنامه مشتری دیسکورد، می توانید روی دکمه آبی “Add Friend” در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. با این کار فیلدی باز می شود که به شما اجازه می دهد نام کامل کاربر و “DiscordTag” چهار رقمی او را اضافه کنید. نام کاربری فردی که دنبالش هستید این گونه ظاهر می شود: HelpyHelpnotbot#8877. حالا باید برای افزودن او به دوستانتان، آن اطلاعات را از دوستانتان بگیرید.

زمانی که چند دوست داشته باشید، با کلیک روی نام آن ها در لیست دوستانتان می توانید سریعاً یک پیام مستقیم به آن ها بفرستید یا درخواست تماس ویدیویی یا صوتی بفرستید. می توانید حتی بدون سرور، چت ویدیویی یا صوتی را به صورت گروهی با چند نفر از دوستانتان انجام دهید.

اتصال حساب ها و ساخت یک پروفایل

دیسکورد به شما اجازه می دهد به بقیه حساب های رسانه اجتماعی خود در این برنامه متصل شوید (اکثر برنامه ها را شامل می شود و به استیم، توییچ، توییتر، اسپاتیفای و ایکس باکس محدود نیست) تا ردیابی افرادی که می شناسید آسان تر شده و مشخصات کاربری خود را مشخص کنید. از آنجا که این برنامه ارتباطات خصوصی و اتاق های چت عمومی را با هم ترکیب کرده است، اتصال حساب ها فراتر از کاربرد معمول پیدا کردن افرادی که از قبل با هم دوست بوده اند برای اتصال به دیسکورد است. همچنین مردم راحت تر می توانند بفهمند شما در دنیای واقعی چه کسی هستید، البته این امر به خود شما بستگی دارد.

دیسکورد چیست

اتصال حساب ها آسان است و مانند سایر برنامه های چت یا رسانه های اجتماعی کار می کند – اکثراً با اجازه شما برای اتصال با درخواست رمز عبور برای حساب های دیگر. عملکردهای اضافی پیدا کردن افرادی که در دیسکورد ملاقات می کنید در پورتال رسانه ها، همان عملکردی است که باعث شده دیسکورد به یک شبکه اجتماعی تبدیل شود. اگر از این برنامه برای دسترسی به سرورهای عمومی برای پیدا کردن بازیکنان هم فکر و هم نظر خودتان در بازی های مختلف استفاده می کنید، این روش خوبی برای ملاقات با افراد است.

اگر بیشتر به حریم خصوصی آگاهی دارید، می توانید با تغییر گزینه در تنظیمات، انتخاب کنید که آیا حساب های اجتماعی متصل شده در نمایه دیسکورد شما ظاهر شود یا خیر. علاوه بر این، اگر تصمیم بگیرید که حساب ایکس باکس خود را به دیسکورد متصل کنید، می توانید کاری کنید در هر لیست کاربر سرور و در نمایه شما، می توانید انتخاب کنید که در یک پیام وضعیت مانند نشان داده شود که در حال انجام کدام بازی ها هستید.

پیام دادن

زمانی که شروع به ورود به سرورها و کانال ها کردید، می توانید خیلی سریع و راحت و با استفاده از فیلد پیام در پایین صفحه دیسکورد به هر کسی پیام بدهید. البته موارد بیشتری نسبت به اینکه فقط پیام بدهید در این بخش وجود دارد. می توانید با کشیدن گیف ها و تصاویر در فیلد متن، از آن ها استفاده کنید و یا از دکمه “آپلود” در سمت چپ پنجره متن استفاده کنید. اگر بخواهید پیامی که فرستاده اید را ویرایش یا حذف کنید، کافی است روی پیام رفته و روی نماد مداد برای ویرایش کلیک کنید و یا روی دکمه “…” کلیک کرده و حذف را انتخاب کنید.

پیام در دیسکورد همچنین از ” Markdown” پشتیبانی می کند و روش های سریعی برای تغییر متن در چت های دیسکورد، بدون نیاز به یادگیری کدنویسی واقعی به شما ارائه می شود. Markdown به خصوص برای انجام کارهایی مانند افزودن حروف بزرگ، خط کج، خط روی نوشته، هشدارهای اسپویل و دیگر قالب ها برای پیام های متنی مفید است. یادگیری کار با آن بسیار ساده است و دیسکورد پستی منتشر کرده و در آن نحوه کار همه چیز را توضیح داده است، پس می توانید بازی پیامکی خود را ارتقاء دهید.

دیسکورد چیست

اگر تمایلی به یادگیری Markdown ندارید، نگران نباشید، همچنان می توانید متن خود را با استفاده از Markdown زیبا کنید، کافی است متنی که می خواهید Markdown را به آن اضافه کنید هایلایت کرده و نوار سبک قالب بندی بالای متن ظاهر می شود، قالبی که می خواهید را انتخاب کنید و دیسکورد به طور خودکار زبان Markdown مناسب را وارد می کند، سپس برای ارسال روی enter ضربه بزنید.

علاوه بر پیام کوتاه، می توانید از شکلک ها نیز برای واکنش به پیام ها استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با دکمه “+” روی صورتک ها کلیک کنید تا به هر چیزی که می خواهید یا به هرکسی که در سرور تایپ کرده واکنش نشان دهید. استفاده از شکلک ها راهی جالب برای واکنش نشان دادن به گفته ها یا پست های دوستانتان است، فرقی نمی کند متن باشد، تصویر یا ویدیو.

شنیده شدن

چت صوتی در دیسکورد بسیار راحت است. ورود به یک کانال صوتی در سرور به طور خودکار میکروفون شما را روشن می کند، البته مشروط بر اینکه یک دستگاه مناسب به رایانه شما متصل باشد. همچنین می توانید با ایجاد تماس صوتی یا تماس های گروهی با دوستانتان از طریق کلیک روی نماد تلفن در Friend List، به چت صوتی دسترسی پیدا کنید.

دیسکورد چیست

زمانی که در چت صوتی هستید، دیسکورد کنترل های سریع مناسبی را در پایین پنجره چت صوتی یا پنجره کانال ارائه می دهد. با کلیک روی نماد میکروفون، میکروفون شما سریعاً بی صدا می شود، در عین حال، با کلیک روی نماد هدفون “نشنیدن صدا” فعال می شود. با این کار تمام صداهای ورودی از دیسکورد قطع می شوند. همچنین میکروفون خودتان هم بی صدا می شود. شما می توانید تنظیمات صدای خودتان را برای چت صوتی یا ویدیویی در منوی تنظیمات تنظیم کنید، منویی که با کلیک روی نماد چرخ دنده به آن دسترسی پیدا می کنید. برای خروج از تماس صوتی یا کانال صوتی در یک سرور باید روی نماد “قطع تماس (hang up)” کلیک کنید، که با تلفنی با فلش به سمت پایین نشان داده شده است.

کسانی که می بینید و صدایشان را می شنوید، کنترل کنید

اینکه که سروری را با کسی به اشتراک گذاشته اید، به این معنا نیست که می خواهید صدایشان را بشنوید. دیسکورد دارای تمام ویژگی های سبک رسانه اجتماعی است که به شما اجازه می دهد مشخص کنید چگونه می خواهید با دیگران ارتباط داشته باشید. با کلیک راست روی نام فرد در لیست سرور، یک منوی پنجره ای با چند گزینه، مانند ارسال پیام خصوصی، اضافه کردن به لیست دوستان، آغاز تماس صوتی، یا بی صدا و مسدود کردن فرد باز می شود.

دیسکورد چیست

اگر کسی خیلی بلند حرف می زند، حتی می توانید میزان صدای او را هم تنظیم کنید. بی صدا کردن یک کاربر یعنی شما صدای آن ها را در چت صوتی نمی شنوید، اما آن ها می توانند صدای شما را بشنوند. مسدود کردن یک فرد هم مانع از مشاهده پیام های متنی او می شود، با این حال، همچنان اگر هر دو شما در یک چت صوتی باشید، صدای او را خواهید شنید.

زمانی که مدیر یک سرور باشید – خواه آن را ایجاد کرده باشید یا مدیر اصلی این قدرت را به شما داده باشد – می توانید کنترل بیشتری روی افراد نامناسب داشته باشید. کلیک راست روی نام ها، توانایی نشنیدن کاربرها ظاهر می شود، که در این صورت آن ها نمی توانند هیچ صدایی از کاربرهای دیگر را بشنوند، یا می توانید آن ها را به طور کامل از سرور منع کنید.

لایو بگیرید

دیسکورد همچنین یک ویژگی به نام Go Live دارد که توسط مالک سرور فعال می شود تا کاربران بتوانند گیم پلی خود را به صورت زنده با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. برای “Go Live”، کاربران باید روی دکمه Go Live (صفحه نمایشی با فلش در آن) که در پایین سمت چپ صفحه نمایش، هنگام اتصال به چت صوتی است کلیک کنند. زمانی که روی دکمه Go Live کلیک کنید، می توانید بازی را انتخاب کرده و استریم را شروع کنید. همچنین می توانید از Go Live برای به اشتراک گذاری صفحه نمایش یا یک برنامه خاص استفاده کنید، که اگر مثلاً بخواهید ویدیوهای یوتیوب را با دیگران ببینید، این گزینه عالی است.

دیسکورد چیست

زمانی که شما یا فرد دیگری می خواهد از طریق Go Live استریم کند، نشانگری را کنار اسم آن ها در چت صوتی خواهید دید که نشان می دهد آن ها به صورت زنده در حال نمایش چیزی هستند، در آن نقطه می توانید روی Join Stream کلیک کنید و تماشا کنید. دیسکورد به افراد اجازه می دهد استریم های خود را با کیفیت ۷۲۰p با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه، ۱۰۸۰p با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و کیفیت ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه انجام دهند- انتخاب کیفیت بستگی به نوع حساب دیسکورد شما دارد (مثلاً حساب رایگان معمولی، Nitro Classic، و Nitro).

Nitro دیسکورد

اگرچه می توانید به صورت رایگان از دیسکورد استفاده کنید، اما این برنامه اشتراک پولی به نام Discord Nitro را هم ارائه می دهد. افرادی که هزینه Discord Nitro، که هر ماه ۱۰ دلار و هر سال ۱۰۰ دلار است را پرداخت کنند، به ویژگی های اضافی مفیدی شامل توانایی استفاده از شکلک های متحرک و همچنین استفاده از شکلک های یک سرور یا سرور دیگر و آپلود فایل های بزرگ تر، استریم در کیفیت ۴K با استفاده از Go Live و تقویت سرورها (که اجازه می دهد عملکردها و ویژگی های بیشتری را برای کاربران سرورهای مورد محبوب باز شود) دسترسی پیدا می کنند.

دیسکورد چیست

به هر کاربر Nitro به طور پیش فرض دو ارتقاء داده می شود (اگرچه همیشه می توانید بیشتر بخرید)، که می توانند از آن در هر سروری که داخل آن هستند استفاده کنند. ارتقاء ها برای سرورها مفید هستند، زیرا همانطور که قبلاً گفتیم، عملکردهایی را برای هر کسی که در سرور باشد باز می کند، بنابراین به مالکین سرور اجازه می دهد تجربه بهتری را ارائه دهند.

ویژگی هایی که باز می شوند شامل اسلات های بیشتر شکلک ها برای سرور، کیفیت صدای بهتر برای چت صوتی، توانایی شخصی سازی سرور با نمادهای سرور متحرک و گرافیک های دیگر، URL سفارشی برای به اشتراک گذاری با مردم و موارد دیگر می شود. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری به دست آورید، دیسکورد مقاله ای را منتشر کرده که در آن تمام جزئیات درباره تعداد ارتقاء های لازم برای باز کردن سه سطح مختلف و عملکردهایی که می توانید در هر سطح باز کنید، مشخص شده است.

استفاده از برنامه با موبایل

استفاده از یک برنامه در دستگاه های مختلف و استفاده از طرح کاملاً متفاوت می توانند خسته کننده باشد. خوشبختانه دیسکورد همه چیز را با استفاده از طرح و عملکردهای مشابه ارائه می کند، چه از آن در رایانه استفاده کنید و یا لپتاپ فرقی ندارد؛ حتی برنامه های موبایلی در گوشی و تبلت شما هم برای استفاده بصری راحت هستند.

دیسکورد چیست

خبر خوب این است که وقتی بخواهید چت گروهی یا سرور بازی محبوب خود را ارتقاء دهید، نیازی به ایجاد پیشفرض در رایانه خود ندارید. با برنامه موبایلی می توانید تماس ویدیویی برقرار کنید، بحثی را شروع کنید، تماس صوتی بگیرید و هزاران سرور را در سراسر پلتفرم پیدا کنید. دیسکورد موبایلی و دیسکورد دسکتاپ کارهای حیاتی یکسانی انجام داده و استفاده از آن ها روی ها دستگاهی راحت است. زمانی که از دستگاه خودتان دور باشید، می توانید از طریق مرورگر وارد حساب خود شده و از راه دور به تمام مکالمات خود فوراً دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توان دیسکورد را به دست آورد؟

چه از دیسکورد در رایانه یا در لپ تاپ و یا از طریق وب به آن دسترسی پیدا کنید، می توانید آن را از طریق discordapp.com دریافت کنید. اگر بخواهید در هنگام راه رفتن و در راه از دیسکورد استفاده کنید، می توانید برنامه آن را دانلود کنید. نسخه هایی برای گوشی های اندروید و iOS در وجود دارد. برای دریافت برنامه مناسب گوشیتان وارد Google Play Store یا iTunes App Store شوید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نوزده =