بررسی بازی what remains of Edith finch منتشر شده درسال ۲۰۱۷

what remains of Edith finch

در What remains of Edith Finch کاربر جزئی از یک خاطره است و اگر بتواند آن را درک کند به راحتی می تواند به رمز آن پی ببرد، فقط کافی است فکر کنید که در حال مرور خاطرات خود در یک صفحه ی نمایش هستید همین حس می تواند پل ارتباطی شما و بازی باشد.

what remains of Edith finch
what remains of Edith finch

بررسی بازی what remains of Edith finch منتشر شده درسال ۲۰۱۷

در بازی what remains of Edith finch   شما نقش یک دختر به نام ادیث را دارید که آخرین بازمانده از خانواده ی خود است. این دختر هفده ساله بعد از سال ها به خانه ی قدیمی خاندان خود برگشته تا راز و رمزهای نهان و مرموز آن را پیدا کند و بفهمد چرا هرکدام از اعضای این خانواده به نحوی از بین رفته اند.در این بازی کاربر باید مرحله های متفاوت و خاصی را بگذراند، در هر مرحله شما زندگی و اتفاقات مهم یکی از شخصیت های این بازی را تجربه خواهید کرد و در نهایت در روز مرگ آن شخصیت از چگونگی مرگ او نیز مطلع می شوید. مرحله ها در این بازی به ترتیب تاریخ مرتب شده اند به این صورت که بازی از قدیمی ترین خاطره آغاز می شود. این بازی ماجراجویانه توسط استدیو Giant Sparrow  طراحی شده و Annapurna interactive منتشر کننده ی آن است. این بازی اول شخص در تاریخ ۲۴آپریل ۲۰۱۷ بر روی پلت فرم های پلی استیشن، ایکس باکس وان و کامپیوتر ارائه گردید. گشت وگذار در این خانه ی بزرگ به راحتی می تواند کاربر را مشغول کند به طوریکه در پشت هر دری از این خانه شما می توانید به یک سرنخ ویا راز نهفته برسید. در این داستان شما می توانید یک شجرنامه از این خاندان را مشاهده کنید که بسیار مفید است و می تواند در مواقع مختلف شما را راهنمایی کند. ممکن است فکر کنید که این بازی می تواند به شدت کسل کننده باشد اما بعد از گذشتن از مراحل اول و دوم هیجان بازی را در کشف راز های مخوف حس خواهید کرد. هر مرحله در این بازی می تواند یک بازی و یا داستان کوتاه باشد و شما برای پیشرفت در آن باید در هرکدام از یک روش خاص استفاده کنید. تصمیم گیری شما در روند بازی تاثیر چندانی ندارد زیرا در این بازی شما فقط به گذشته سفر می کنید، گذشته ای که هیچ خبری از آن ندارید. تمام مراحل این بازی به یکدیگر مرتبط هستند پس تلاش کنید با دقت روند بازی را دنبال کنید. در این بازی ماجراجویانه ی جذاب هر چیزی ممکن است برای شما همه باشد( یک کتاب، نامه، عروسک و یا حتی یک ظرف ) بنابراین از کنار هیچ چیزی به سادگی عبور نکنید. ممکن است کاربر در مواقعی با منظره هایی در خاطرات مواجه شود که خوشایند نباشند اما همین مناظر به ظاهر ناخوشایند و ناراحت کننده انگیزه ای است برای پی بردن به دلیل آن اتفاق دردناک.

what remains of Edith finch
what remains of Edith finch

اتفاقات این بازی به قدری خوب و دقیق نوشته و طراحی شده اند که کاربر را مجبور به ادامه ی بازی می کنند. می توان به راحتی ادعا کرد که طراحان این بازی برای رقابت با دیگر سازندگان بازی های این ژانر به میدان آمده اند. جالب است بدانید از سال ۲۰۱۷ تا کنون این بازی موفق به دریافت تعداد زیادی جایزه در زمینه های مختلف شده. یکی از ویژگی های خوب این بازی طرز روایت آن است، شما در این بازی شاهد روایت های متفاوت و مختلفی خواهید بود و می توانید تفاوت در شخصیت ها را به خوبی تشخیص دهید. طراحی سازندگان به قدری مرتب و دقیق انجام شده که حتی نحوه ی راه رفتن شخصیت ها با یکدیگر متفاوت است. در این خاطرات شما به دنبال افراد مختلف با سنین متفاوت می روید.با اینکه شما به سراغ خاطرات افراد مختلفی می روید اما داستان و سیستم این بازی به صورتی طراحی شده که شما از روند خطی و کلی داستان خارج نمی شوید و تا آخر به دنبال یک هدف هستید.طبق ادعای کارشناسان حوزه ی بازی های کامپیوتری این بازی به نحوی طراحی شده که می تواند به راحتی احساسات فردی را که کنترل بازی را در اختیار دارد محک بزند و این بازی به راحتی کاربر را ساعت ها مشغول خود می کند. در میانه ی بازی کاربر با چالش ها و پیچیدگی هایی روبرو می شود و همین چالش ها هیجان بازی را دوچندان می کند. در What remains of Edith Finch کاربر جزئی از یک خاطره است و اگر بتواند آن را درک کند به راحتی می تواند به رمز آن پی ببرد، فقط کافی است فکر کنید که در حال مرور خاطرات خود در یک صفحه ی نمایش هستید همین حس می تواند پل ارتباطی شما و بازی باشد. فراموش نکنید که این بازی تخیلی نیست و شما فقط در وسط یک رویا و یا خواب رها می شوید و نکته مثبت آن است که می توانید آن را تا حدی کنترل کنید.

گیم پلی این بازی به صورت خطی است و در این خانه ی بزرگ راهنمایی هایی وجود دارند که به صورت صدا و یا یک دست خط شما را هدایت می کنند تا سردرگم نشوید. با توجه به داستان و محتوا ممکن است در بعضی از مرحله ها در زمان کمی به عقب و یا جلو بروید پس توجه کنید که این موضوع امری طبیعی است. در این بازی کاربر با هیچ کس مبارزه نمی کند و یا به تعقیب شخصی نمی رود، شما فقط شاهد اتفاقات و جمع آوری سرنخ ها برای رسیدن به حقیقت هستید. یکی دیگر از ویژگی های خوب این بازی جذاب گرافیک بالای آن است. همان طور که انتظار می رود بازی های این ژانر دارای گرافیک قدرتمندی هستند و این بازی هم از این قاعده مستثنی نیست. تنظیم نور، کادربندی و حتی سایه روشن به دقت انجام گرفته و کاربر در محل های مختلف این خانه با جزئیاتی روبرو می شود که خیره کننده هستند. این میزان دقت در گرافیک در راستای جذب کاربران مختلف و ایجاد ارتباط بین کاربر و شخصیت های این بازی اعمال شده  و طراحان از سیستم طراحی سه بعدی و شبیه سازی استفاده کرده اند. ممکن است در برخی مواقع به علت سرعت بالای بازی در لحظه قدرت گرافیک افت کند که امری طبیعی است و نمی توان آن را نقطه ضعف بازی دانست. به طور کلی انجام این بازی که توانسته در نظرسنجی های مختلف نمره ی قابل قبولی را دریافت کند می تواند تجربه ی لذت بخشی باشد. شما می توانید با تماشای تریلر این بازی از محتوا و گرافیک آن مطلع شوید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =