معرفی بازی WiLD یکی دیگر از انحصاری های پلی استیشن ۴

این ها عناصر جذاب WiLD است که انتظار میرود بتواند مخاطبین زیادی را به خود جلب کند و قطعا مورد تایید آمار بالایی از‌والدین خواهد بود چرا که این بازی‌ شاید بتواند کمی فرزندانشان را از دنیای پر از‌خون،کشتار و خشونت و دزدی ‌گاهی آمیزه های اخلاقی‌ منفی  به سمت طبیعت و لمس و حس آزادی جهت بدهد.

WiLD
WiLD

معرفی بازی WiLD یکی دیگر از انحصاری های پلی استیشن ۴

بازار این‌روز‌های دنیای گیمینگ داغ از انواع بازی‌ های  هیجان انگیز‌، خشن،ترسناک،سوم شخص،دزدی،قتل،اکشن،اخرالزمانی،سرعت،ورزشی و فضاییست.

موضوعاتی‌که قطعا از تخریب‌ روحیه ی کودکان و نوجوانان بی اثر نیست.

البته که علی رغم اگاهی از این آثار  هنوز هم بالا ترین درصد فروش را این بازی ها به خود اختصاص داده اند و هروز شاهد بیرون آمدن نسخه های‌جدیدی از آنها و به شهرت رسیدن ضد قهرمان ها هستیم.

اما در این میان بازی هایی مانند واید آغوش‌?دنیای وحش را به همان زیبایی،جشن رنگ و مهربانی‌مادر طبیعت برای ما به تصویر‌میکشد و مارا میان همه ی این سرو صداها ساعتی برای لذت بردن و ارامش کنار یک‌بازی مهیج دعوت میکند.

یکی از اعجاز های بازی WiLD شخصیت تعیین نشده ی شماست یعنی‌ شما میتوانید بازی را در قالب انسان،حیوان یا هر موجود زنده ای‌که آن را کشف میکنید ادامه دهید و به کشف‌راز‌ زیستن بپردازید دنیایی که در‌ زندگی ‌واقعی شاید هرگز موفق به لمس آن به این نزدیکی ‌نشوید.

این بازی‌ سبک جهان‌ باز و ماجراجویی دارد که دوران‌ نوسنگی‌ را در قاره اروپا نشان میدهد توسط وایلد شیپ استدیو ساخته شده.طبق گفته ی سازندگان WiLD تمام این بازی پوشیده از‌حوادث و اتفاقات جدید است اما مهم ترین مشخصه ی آن وارد شدن و قرار گرفتن در قالب تمام‌موجودات و حیوانات است تا زمین را تنها از‌ زاویه دید بشر‌محدود نکنیم و زیبایی های آن را از‌دید  های‌ مختلف تجربه کنیم.

با این بازی انگا‌ر که ذهن شما ماه هاست درون طبیعتی بکر‌ اتراق کرده با حیوانات زندگی‌کرده و زنده ماندن را آموخته است.

لذت به نیش‌کشیدن گوشت گرم‌شکار،خوابیدن میان امنیت لانه ای‌که به سختی ساخته اید را تجربه میکنید

یک انسان اسیب‌ پذیر ‌بدون هیچ یک‌از‌امکانات دنیای پیشرفته ی امروزی‌ میان حیات وحش و تخیل به هم آمیخته کنار  جادو و تلاش برای بقا.

این ها عناصر جذاب WiLD است که انتظار میرود بتواند مخاطبین زیادی را به خود جلب کند و قطعا مورد تایید آمار بالایی از‌والدین خواهد بود چرا که این بازی‌ شاید بتواند کمی فرزندانشان را از دنیای پر از‌خون،کشتار و خشونت و دزدی ‌گاهی آمیزه های اخلاقی‌ منفی  به سمت طبیعت و لمس و حس آزادی جهت بدهد.

مایکل انسل  رئیس استدیوی تولید کننده ی این بازی ‌یعنی وایلد شیب طبق مصاحبه ای اعلام داشته که برای این بازی هیچ روند خطی طراحی  نشده بلکه مانند ذات اصلی طبیعت توانایی انتخاب راه های گوناگونی برای حل‌مشکلات و به پایان رساندن بازی در‌دسترس است.

WiLD
WiLD

مایکل انسل‌میگوید علت تنفر او از بازی‌های دیگر‌ و رعایت این اصل در بازی وایلد این است که طی تمام مراحل بازی های شما دقیقا میدانید  که باید چه بکنید و طی روند خطی آنها عمل می کنید و‌ پیش میروید و مراحل را به پایان می رسانید.

اما در وایلد شما با توجه به موقعیت و شرایط خود همه چیز‌را سنجیده تصمیم گرفته و عمل‌ می کنید و حتی امکان انتخاب چالش های بزرگ یا کوچک و انتخاب راه حل های اسان یا پر ریسک را دارید.

انگار که دقیقا شما جزو اولین انسان های کره ی‌ زمین هستید می بینید می شنوید و بدون هیچ پیشینه  تصمیم میگیرید که چه کنید و کدام راه را انتخاب کنید ازمون و خطا در اختیار شماست بدون کم ترین ابزارو راهنمایی به این‌می توان‌گفت یک‌ بازی بکر که با بالابردن و فعال کردن تخیل گیمر‌می تواند روند داستان را طی‌کند و تخیل خفته ی شما را به چالش بکشد.

برای طرفداران بازی بلاد بورن این یک‌ مژده است چرا که بعضی این بازی را با بخش مولتی‌ پلیر بازی بلاد بورن شبیه دانسته و بعضی آن را الهام گرفته از انیمیشن خرس برادر یا brother bear میدانند.احظار کردن انواع حیوانات و استفاده از آنها سوار شدن بر‌ پشت خرس ها،شما را به قعر دنیای وحش برده و روایت غیر خطی را برای ما بازگو‌ می کند  و انتخاب رابرای شما باز و ازاد گذاشته و شمارا در دل‌ طبیعت رها می کند. 

یکی از جذابیت های این بازی ‌بخش مولتی پلیر آن است.شما میتوانید وظایف‌ و کار های مختلف را انتخاب‌کرده و همینطور ‌حیوانات مختلف کاربردی کنار خود داشته تربیت کرده و از آنها برای بقا استفاده کنید و هیچ محدودیتی برای انجام تمام اینها برای شما اعمال نمیشود این آزادی انتخاب یکی‌ از‌جذاب ترین فاکتور های بازی‌ وایلد برای کاربران است.

این انتخاب شماست که زن باشید یا مرد گرگ تربیت کنید یا غورباقه..

می توانید به عنوان‌ زنی شناخته شوید که غورباقه تربیت می کند و به دیگر‌گیمر ها با این غورباقه ها حمله می کند.

البته که این بازی‌ به عنوان یک‌ بازی انحصاری برای پلی استیشن معرفی‌نشده و اطلاعاتی برای دیگر‌کنسول های بازی ارائه نشده است اما تفاوت ژانر و سبک تولیدی بازی‌گرافیک  خوب خط داستانی‌جذاب‌و روایت غیر خطی این داستان استقبال خوبی برای WiLD را پیش بینی میکند.

میشل انسل سازنده ی بازی های خوش نام rayman  با همکاری استدیو تازه تاسیس وایلدشیپ طی هفته ی بازی‌ پاریس در‌کنفرانس سونی برای اولین بار گیم پلی این بازی را رو نمایی‌کرد و طی آن سوار بر دوش‌یک‌خرس ادامه ی بازی را برای همه مشهود کرد.تعامل با محیط زیست و امکان انتخاب های‌ وسیع و گسترده در گیم پلی این بازی نیز مشخص است.

شما میتوانید یک‌شکار چی با عقاب های تعلیم دیده و وحشی باشید یا یک چوپان با گوسفند  و قوچ.

شخصیت پردازی این بازی کاملا به عهده ی گیمر‌ بوده.

نه تنها هیجان بلکه WiLD احتیاج به علاقه نیز دارد سبک زندگی به عهده ی شماست آنچا که میخواهید را باید بسازید و‌مسیر را هدایت کنید علاوه بر اینها در دنیای طبیعت که هر لحظه چیز های جدید متولد  میشوند گل ها شکوفه میدهند رود ها جرایانات جدید پیدا میکنند مطمئن باشید که هر لحظه برای شما ما جرا جویی های ‌جدیدی اتفاق خواهد افتاد حتی به مراحلی  که از آن گذشتید و رد شده اید برگردید باز اتفاقا جدیدی برای شما قابل لمس است.

توصیه میشود که آن را تجربه کنید و کنار تمام بازی های خشن این روزها ساعتی را برای حتی لمس طبیعت از پشت تصاویر‌ اختصاص دهید چرا که برای خیلی از‌ما زمان اختصاص دادن برای دیدن این چیزها نزدیک ‌ممکن نیست یا بسیار دور و مشکل است.

طبق‌ گفته های استدیو سازنده یکبار امتحان کردن WiLD باعث تجربیات بعدی خواهد شد و بار اخر نخواهد بود چرا که به جذابیت گیم پلی این بازی بسیار مطمئن اند

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 13 =