Xbox All Access خدمات جدید شرکت مایکروسافت برای کاربران خود

Xbox All Access

در واقع با عضویت در خدمات Xbox All Access کاربران می تواند هر نسلی از کنسول های بازی ایکس باکس را به صورت اقساطی و با قسط های بلند مدت تهیه کنند. البته ارتقاء به نسخه ها و نسل های بعدی مانند پروژه اسکارلت نیز می تواند خیال آنها را راحت کند که دیگر برای خرید و تهیه نسل بعدی نیاز به صرف هزینه ای نخواهند داشت.

Xbox All Access
Xbox All Access

هر دو کمپانی سونی و مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای شروع نسل بعدی کنسول های بازی خود هستند و از هم اکنون نام آنها نیز مشخص شده و اطلاعات اندکی نیز از آنها در دسترس می باشد. هیچ کدام از کمپانی های بزرگ یاد شده تمایلی به ارائه اطلاعات دقیق تر از نسل بعدی کنسول های خود نداشته و به دادن اطلاعاتی اندکی بسنده نمودند. سونی به طور رسمی از کنسول بازی پلی استیشن ۵ رونمایی کرد و مایکروسافت نیز از پروژه اسکارلت سخن به میان آورد.

هر چند شروع یک نسل جدید برای کاربران کنسول های بازی می تواند بسیار شگفت انگیز و جذاب باشد، اما در این میان چالش هایی نیز وجود دارد. اولین دلیل ایجاد کننده این چالش ها خود کمپانی های سازنده این کنسول های بازی می باشند. در وهله اول کوچ از یک نسل به نسل بعدی می تواند هزینه های زیادی برای هر کاربر به دنبال داشته باشند که آنها از اکنون در حال برنامه ریزی برای آن بوده و در حال تبیین یک برنامه مشخص جهت برخورداری از هیجان های نسل بعدی کنسول های بازی مورد علاقه خود هستند.

از طرفی این شرکت ها هنوز هم کار خود را با نسل های قبلی به اتمام نرسانده و هر دو یک میان نسلی جدید و یک آپدیت جدید را در چند هفته گذشته معرفی نموده اند. آیا برای یک کاربر استفاده از این آپدیت ها آن هم با دانستن اینکه تا سال آینده باید نسل بعدی را تجربه نمایند، می تواند منطقی به نظر برسد؟

خبرهای خوب برای کاربران

اما خبرها به همین منوال باقی نمانده و کمپانی های بزرگ سونی و مایکروسافت خبرهای خوبی نیز برای کاربران ارائه داده اند که در نوع خود می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. سونی در اقدامی جذاب که اعلام کرد در صدد ایجاد یک آپشن جدید در تولیدات خود است. آنها از یک قابلیت جدید پرده برداری کردند که با استفاده از آن گیمرها می توانند بازی های مورد علاقه خود را در کنسول بازی پلی استیشن ۴ در نسل بعدی نیز بدون هیچ هزینه ای دنبال کنند. در واقع قرار است نسل بعدی کنسول بازی پلی استیشن موسوم به پلی استیشن ۵ از بازی های نسل های قبلی نیز پشتیبانی نماید.

این خبر می تواند کمی در هزینه های کاربران کنسول بازی پلی استیشن صرفه جویی نموده و سرعت کوچ کاربران به نسل جدید را نیز افزایش دهد. حال با این اوصاف به طور واضح مشخص شد که سونی علاقه زیادی به استفاده کاربران از نسل جدید داشته و این تمایل را در این سیاست خود به اثبات می رساند. اما مایکروسافت برای این روند چه ساز و کاری را در پیش گرفته است؟

Xbox All Access

Xbox All Access خدمات جدیدی است که مایکروسافت برای کاربران خود در نظر گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این خدمات که البته در حال حاضر محدود به کشورهای بریتانیا، آمریکا و استرالیا بوده و برای کاربران این کشورها در نظر گرفته است، به نوعی به کاربران این اجازه را می دهد تا بتوانند بعد از تهیه نسخه جدید کنسول بازی ایکس باکس وان یا ایکس باکس وان ایکس آن هم به صورت اقساطی و در قسط های ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماهه، آنها را به نسل بعدی نیز ارتقاء دهند.

در واقع با عضویت در خدمات Xbox All Access کاربران می تواند هر نسلی از کنسول های بازی ایکس باکس را به صورت اقساطی و با قسط های بلند مدت تهیه کنند. البته ارتقاء به نسخه ها و نسل های بعدی مانند پروژه اسکارلت نیز می تواند خیال آنها را راحت کند که دیگر برای خرید و تهیه نسل بعدی نیاز به صرف هزینه ای نخواهند داشت.

کدام نسخه ها در Xbox All Access قابل تهیه است؟

در حال حاضر مایکروسافت سه مدل از نسخه های میان نسلی ایکس باکس را در این خدمات به صورت اقساطی برای فروش در فروشگاه های معتبر قرار داده است. آمازون و گیم دو سایت اصلی هستند که کاربران می توانند با مراجعه به آنها اقدام به خرید این مدل ها نمایند. ایکس باکس وان اس All Digital Edition، ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس سه نسخه ای هستند که با استفاده از طرح Xbox All Access امکان خرید اقساطی آنها برای کاربران ایکس باکس وجود خواهد داشت.

Xbox All Access
Xbox All Access

طرح Xbox All Access از جمعه سیاه گذشته توسط مایکروسافت در سایت های معتبر ذکر شده راه اندازی شد. از آن موقع البته استقبال خوبی نیز از این طرح ها توسط کاربران به عمل آمده است. روند خرید و طرح اقساط این مدل ها نیز بسیار ساده خواهد بود. البته بسته خدمات Xbox All Access تنها به خرید قسطی محصولات ایکس باکس محدود نبوده و طرح ای نرم افزاری متعددی نیز در آن تعبیه شده است که کاربران برای استفاده از خدمات آپدیت به نسل بعدی باید از این طرح ها نیز استفاده نمایند.

فرآیند کار کاربران در Xbox All Access

طرح قرار گرفته برای بسته خدماتی Xbox All Access با اینکه به صورت پرداخت اقساطی می باشد، اما در نهایت حتی می تواند از نظر اقتصادی نیز برای کاربر بسیار مقرون به صرفه تمام شود. با توجه به اینکه این طرح در جمعه سیاه ارائه شده و کاربران انتظار دریافت تخفیف های بیشتر را از مایکروسافت داشتند، این طرح با جذابیت های فراوانی همراه است.

برای مثال برای خرید ایکس باکس وان ایکس در حال حاضر شما در فروشگاه مایکروسافت نیاز به پرداخت هزینه ۳۹۹ دلاری دارید. از طرفی عضویت و دریافت خدمات Xbox Game Pass Ultimate برای ایکس باکس وان ایکس در حال حاضر ۹۹.۱۴ دلار برای هر ماه می باشد. این مبلغ برای دو سال در مجموع به عدد ۷۵۸.۷۶ دلار می رسد. حال اگر برای تهیه این مدل از بسته خدماتی Xbox All Access استفاده کنید، شما باید به مدت ۲۴ ماه و هر ماه مبلغ ۳۰.۹۹ دلار بپردازید که در مجموع دو سال مجموعاً باید ۷۴۳.۷۶ دلار بپردازید. علاوه بر آن شما می توانید بدون هیچ هزینه اضافی سیستم خود را تنها با ارائه فاکتور خرید به نسل بعدی ایکس باکس یعنی پروژه اسکارلت ارتقاء دهید.

هزینه کمتری می پردازید. هزینه را به صورت اقساطی و در اقساط ۲۴ ماهه پرداخت می کنید. بدون هزینه اضافی ایکس باکس اسکارلت را دریافت می نمایید.

چه خبری بهتر از این می تواند برای کاربران مسرت بخش باشد. از این رو بود که کاربران زیادی از این طرح مایکروسافت در جمعه سیاه استقبال کردند. البته مایکروسافت برای ارتقاء این نسخه به پروژه اسکارلت ایکس باکس نیز شرایطی را قرار داده است که خیلی هم سخت نخواهند بود. تنها کاربرانی می توانند از پروژه اسکارلت بدون هیچ هزینه ای استفاده نمایند که در زمان خرید آن، حداقل ۱۸ ماه از اقساط خود را پرداخت کرده باشند.

Xbox All Access برای سایر نسخه ها

خرید اقساطی ایکس باکس وان اس در طرح Xbox All Access با پرداخت مبلغ قسط ۲۹.۹۹ دلار در هر ماه و به مدت ۲۴ ماه و برای ایکس باکس وان اس All Digital Edition 19.99 دلار در ۲۴ ماه می باشد. البته کاربران برای داشتن امکان ارتقای آنها نیز به نسخه پروژه اسکارلت در اواخر سال جدید باید از پکیج های نرم افزاری مایکروسافت نیز در همین طرح استفاده نمایند. این معامله در نهایت می تواند برای کاربران ایکس باکس با سود همراه باشد.

 

 

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =