دسترسی دارندگان ایکس باکس وان به عناوین Xbox Series X|S

Xbox Cloud Gaming

مایکروسافت در رویداد Gamescom 2021 خود اعلام کرد که بازی در Xbox Cloud Gaming در تعطیلات امسال به Xbox Series X|S و Xbox One می‌آیند. اعضای Xbox Game Pass Ultimate می‌توانند بیش از ۱۰۰ بازی را مستقیماً از محیط ابری پخش کنند، که به بازیکنان اجازه می‌دهد بدون اینکه زمانی طولانی را منتظر دانلود بمانند، بازی‌های جدید زیادی را تجربه کنند.

همچنین این بدان معنا است که نیازی نیست منتظر بمانید تا دوستتان بازی را دانلود کند که می‌خواهید آن را بازی کنید. اگر یکی از همراهان شما Sea of Thieves را نصب نکرده باشد، می‌توانند به‌ محض اینکه برایش دعوت‌ نامه فرستادید، وارد بازی شوند پس نیازی به نصب نیست.

علاوه بر این، دارندگان Xbox One که نمی‌توانند به عناوین Xbox Series X|S مانند Microsoft Flight Simulator و The Medium و بازی آینده Starfield دسترسی پیدا کنند، اکنون و به لطف قدرت Xbox Cloud Gaming می‌توانند آن بازی‌ها را انجام دهند.

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming

بازی‌های سازگاری که با Xbox Cloud Gaming کار می‌کنند دارای نماد ابری کوچک (☁) خواهند بود و با ۱۰۸۰p و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه پخش می‌شوند، درست مانند چیزهایی که در رایانه‌های شخصی، گوشی‌ها و تبلت ها تجربه شده‌ اند.

مایکروسافت همچنین پاییز امسال به‌ عنوان بخشی از برنامه Xbox Insider به آزمایش X box Cloud Gaming روی کنسول‌ها خواهد پرداخت، جزئیات بیشتر از زمان عرضه و انتشار به‌ زودی منتشر خواهد شد.

Xbox Cloud Gaming ارزش بیشتری را به دارندگان Xbox One می‌ دهد

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming

قابل‌ توجه است که دارندگان Xbox One به‌ زودی می‌توانند عناوینی را تجربه کنند که قبلاً تنها در Xbox Series X|S قابل دسترسی بوده‌ اند. بازی در محیط ابری به شما اجازه می‌دهد بازی‌های Xbox Series X را روی گوشی یا از طریق مرورگر انجام دهید، اما مشاهده اجرای بازی‌های نسل کنونی روی کنسول نسل جدید بی‌سابقه است.

حتی اگر Xbox Cloud Gaming جایگزینی برای تجربه بومی نباشد، این فناوری پیشرفت زیادی کرده و به شرطی که اتصال اینترنتی پایداری داشته باشید و بخواهید دور از تلویزیون بازی کنید، گزینه خوبی است. مزیت دیگر Xbox Cloud Gaming این است که در آینده نیازی به نصب بازی‌ها نخواهید داشت. با توجه به اینکه فضای ذخیره‌ سازی اضافی در Xbox Series X و Xbox Series S هنوز یک ارتقاء گران‌ قیمت محسوب می‌شود، داشتن گزینه‌ای برای اجرای بازی از محیط ابری خیلی جذاب است. اینکه بتوانید بازی‌ها را مستقیماً انجام دهید، درحالی که دانلود شما در پس‌ زمینه در حال انجام است، یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =