Xbox Series S از پیشرفت قابلیت سازگاری رو به عقب Xbox One X پشتیبانی نخواهد کرد

قابلیت سازگاری رو به عقب Xbox One X

کمپانی مایکروسافت درباره ویژگی‌های قابلیت سازگاری رو به عقب Xbox One X خود، اطلاعاتی را عرضه کرد. این کمپانی تأیید کرد که این دستگاه به جای پشتیبانی از پیشرفت‌های Xbox One X برای سازگاری رو به عقب بازی‌ها، پیشرفت‌های مخصوص به خود را اعمال خواهد کرد.

تاکنون، Xbox One X یعنی قدرتمندترین کنسول نسل حاضر کمپانی مایکروسافت، پیشرفت‌های انحصاری را برای Xbox One X و سازگاری رو به عقب برای عناوین Xbox 360 را ارائه کرده است که شامل وضوح بالاتر تا ۴K، پشتیبانی از HDR، نرخ فریم سریع‌تر و فیلتراسیون بافتی پیشرفته‌تر می‌باشد.

Digital Foundry اخیراً اظهار داشت که بعید به نظر می‌رسید که کنسول کم قدرت‌تر مایکروسافت یعنی Xbox Series S، از این پیشرفت‌ها پشتیبانی کند (با اشاره به تنظیمات حافظه پایین‌تر نسبت به Xbox One X)، تأیید شده که این امر درست است.

مایکروسافت در پاسخ به سؤالات VGC، توضیح داد، به جای استفاده از پیشرفت‌های موجود Xbox One X، کنسول Xbox Series S نسخه‌های بازی‌هایی با سازگاری رو به عقب کنسول Xbox One S را اجرا خواهد کرد و پیشرفت‌های خود را به منظور ارائه “بالاترین کیفیت سازگاری رو به عقب مطابق با هدف اصلی توسعه‌دهنده” اعمال خواهد کرد.

پیشرفت‌های دقیقی که توسط Series S ارائه می‌شود، بی‌شک از یک بازی به بازی دیگر متفاوت خواهد بود، اما کمپانی مایکروسافت بیان می‌کند که بازیکنان می‌توانند انتظار مشاهده “فیلتراسیون بافتی بهبود یافته، نرخ فریم پایدارتر و بالاتر، زمان‌های بارگذاری سریع‌تر و HDR خودکار” را داشته باشند.

به گفته کمپانی مایکروسافت، Xbox Series S برای بازی عناوین کنسول نسل بعدی با کیفیت ۱۴۴P و نرخ فریم بر ثانیه (اگرچه از نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه و ۴K نیز پشتیبانی می‌شود) طراحی شده است و زمانی که در ۱۰م نوامبر در انگلستان عرضه شود قیمتی برابر ۲۴۹ پوند خواهد داشت. کنسول عظیم Xbox Series X که قیمتی برابر ۴۴۹ پوند داشته و ویژگی GPU قدرتمندتری دارد، قرار است بازی‌های نسل بعد را با کیفیت ۸K و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه اجرا کند. DIgital Foundry تفکیک‌های فنی‌تری نسبت به بقیه مراکز ارائه کرده است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نوزده =