Xbox Series S ممکن است چالش‌هایی برای عناوین آینده داشته باشد

سال گذشته مایکروسافت مسیر غیر معمولی را در عرضه دو کنسول نسل بعد خود طی کرد: Xbox Series X و Xbos Series S. کنسول Series S دارای ویژگی‌های کمتری بود و ارزان‌ترین کنسول بین سه کنسولی بود که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد. وجود آن نیز بسیار بحث ‌برانگیز بود. به طور کلی به نظر می‌رسید، اکثر سازندگان آن را مسئله عظیمی نمی‌پنداشتند. حالا مواردی وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توانیم چالش‌های موجود در مسیر را بسنجیم.

در مصاحبه Wccftech با مدیر فنی A4 Games، سازنده بازی‌های محبوبی مانند Metro، یعنی Oleksandr Shyshkovtsov، از او درباره کنسول Series S پرسیده شد. از او پرسیدند که آیا فکر می‌کند مسئله مشخص رم سیستم مشکلاتی ایجاد می‌کند یا خیر. او گفت فکر نمی‌کند که به طور خاص رم مشکلی ایجاد کند، اما ممکن است چالش‌هایی با نحوه توسعه سیستم وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد در حال حاضر، هیچ مشکلی برای توسعه کنسول S وجود ندارد، اما این چالش در آینده بسیار جدی خواهد بود.

“رم (در حال حاضر) برای ما مسئله خاصی نیست، اما عملکرد پردازنده مرکزی برای عناوین آینده با چالش‌هایی همراه خواهد بود. ارائه ‌دهنده کنونی ما برای وضوح‌ بالای فضایی و زمانی طراحی شده است. این اتفاقات طبیعی است. عدم توجه به هر یک از این موارد باعث می‌شود محاسبات گران‌تری برای بهبود عملکرد داشته باشیم. در حال حاضر راه‌ حلی پیدا کرده ‌ایم، اما من از آن راضی نیستم.”

آخرین بازی این استودیو یعنی Metro Exodus در حال حاضر در دسترس است و نسخه‌های پلی ‌استیشن ۵، Xbox Series X/S و همچنین نسخه پیشرفته رایانه امسال عرضه می‌شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =