بازی های ایکس باکس سری ایکس با قابلیت رهگیری پرتو (Ray Tracing)

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

بازی های دارای رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس یکی از هیجان انگیزترین قابلیت های ایکس باکس سری ایکس است. رهگیری پرتو که توسط طیف های RTX کارت های گرافیک Nvidia وارد بازار شده، سطح جدیدی از عمق و واقع گرایی را به بازی ها اضافه می کند. رهگیری پرتو به جای استفاده از نقاط روشنایی از پیش تعیین شده یا نقشه های سایه، هر فوتون شبیه سازی شده نور، بازتاب های رندرگیری شده، سایه ها و نور را به طور کلی به روش واقعی تری دنبال می کند.

مشکل این است که رهگیری پرتو بسیار سخت است و در نتیجه همه بازی ها از آن پشتیبانی نمی کنند. بدتر از آن این که، برخی بازی ها که در ابتدا رهگیری پرتو را تبلیغ می کردند، اکنون از آن پشتیبانی نمی کنند. ما به بررسی این بازی ها پرداختیم، پس نیازی نیست شما این کار را کنید، ما لیستی از تمام بازی های Xbox Series X که از رهگیری پرتو پشتیبانی می کنند آماده کرده ایم. به خاطر این تداخلات در بازاریابی، لیست ما تنها بر بازی هایی که منتشر شده اند تمرکز کرده است. این لیست به مرور و با بالغ شدن کنسول ها، گسترده تر خواهد شد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Call of Duty: Black Ops Cold War دارای سایه های رهگیری پرتو در Xbox Series X است. اگرچه انعکاس ها به صورت راحت تری قابل تشخیص هستند، اما سایه های رهگیری پرتو شده نسبت به سایه های شطرنجی سنتی، باعث جان بخشیدن به صحنه ها می شوند. Black Ops Cold War داستان بازی Black Ops اصلی را ادامه می دهد. شما در این بازی به عنوان یک عامل بسیار تخصصی بازی می کنید که به دستور Ronald Reagan برای خنثی سازی جاسوس Soviet به یک عملیات سیاه اعزام می شوید.

بازی Call of the Sea

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

یکی از نادیده گرفته شده ترین بازی های ۲۰۲۰، Call of the Sea است که یک ماجراجویی شگفت انگیز و لذت بخش درباره کاوش در یک جزیره است. ما توصیف های روایی بازی را رها می کنیم (Call of the Sea واقعا داستانی عالی دارد و دوست نداریم آن را اسپویل کنیم). کنسول Xbox به طور انحصاری از رهگیری پرتو در کنسول های Series X پشتیبانی می کند و باعث می شود این جزیره زیبا و شبه واقعی را زیباتر کند.

بازی Control Ultimate Edition

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Control Ultimate Edition که شامل نسخه نسل بعد Control، به همراه کل محتوای قابل دانلود است، از سایه های رهگیری پرتو و بازتاب ها در Xbox Series X پشتیبانی می کند. این بازی دارای دو حالت گرافیکی، یکی بدون رهگیری پرتو که در سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و دیگری با رهگیری پرتو و در سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می شود. Control از Remedy Entertainment (Alan Wake ،Quantum Break) عرضه شده است و مانند بازی های قبلی این استودیو، این بازی نیز یک بازی اکشن با اکتان بالا، با روایتی جذاب و البته ناراحت کننده است.

بازی Devil May Cry 5: Special Edition

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

در اصل، Capcom بیان کرد که Devil May Cry 5: Special Edition در زمان عرضه در Xbox Series X از رهگیری پرتوی پشتیبانی نخواهد کرد، اما بازی با مجموعه ای از گزینه های گرافیکی مشابه در Series X و پلی استیشن ۵ عرضه شد. این بازی در واقع دارای چهار حالت گرافیکی است، که دو حالت آن بازتاب رهگیری پرتو را فعال می کند. حالت کیفیت بازی را در کیفیت ۴K رندرگیری کرده و بین سرعت های ۳۰ تا ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می کند، درحالیکه حالت عملکردی بازی را در کیفیت ۱۰۸۰p رندرگیری کرده و در سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه قفل شده است.

بازی Doom Eternal

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

پس از پچ بهینه سازی، Doom Eternal حالا می تواند تمام خون و نفرین های اهریمنی را همانطوری به شما نشان دهد که همیشه قرار بود. این به روزرسانی به بازیکنان سه انتخاب برای نحوه اجرای بازی در Series X را می دهد که شامل: Performance، Balanced و Quality است. Quality تنها حالت دارای رهگیری پرتو است. برخلاف بسیاری از بازی های دیگر، این بازی سرعت را در ۶۰ فریم بر ثانیه و وضوح تصویر را در ۱۰۸۰p حفظ کرده است و در عین حال تمامی جلوه های نوری را برای تجربه های فراگیرتر و بی رحمانه تر به نمایش می گذارد.

بازی Enlisted

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Enlisted بخشی از برنامه Xbox’s Game Preview می باشد، یعنی هنوز در حال توسعه فعال است. این بازی یک بازی FPS/MMO گروهی است که در طول جنگ جهانی دوم تنظیم شده و به شما اجازه می دهد در نبردهایی بازی کنید که جنگ را تعریف می کنند. Enlisted بازی مقیاس ها است و رهگیری پرتوی به این امر کمک شایانی کرده است. سازنده آن یعنی Darkflow Software در واقع از سیستم مناسبی برای روشنایی جهانی رهگیری پرتو استفاده می کند و به استودیو اجازه می دهد حتی در بزرگ ترین صحنه ها هم به نورپردازی و سایه های دقیق دست پیدا کند.

بازی Fortnite

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Fortnite در رایانه شخصی دارای رهگیری پرتو است، اما اطلاعات مربوط به نسخه های پلی استیشن ۵ و Xbox Series X بسیار کم هستند. با این حال ارتقاء بصری بین نسل های کنونی و نسل آخر بسیار واضح است. در Series X، نورپردازی Fortnite بسیار بهتر و دقیق تر است و رهگیری پرتو نمادین از هر جسمی نوری ساطع می کند. Fortnite بهترین نمایش رهگیری پرتوی نیست، اما اگر خیلی بازی کنید، پیشرفت های گرافیکی برای توجیه حرکت به سمت Series X کافی است.

بازی Gears 5

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Gears 5 در واقع از سخت افزار رهگیری پرتو در Xbox Series X استفاده نمی کند، در عوض از رهگیری پرتو نرم افزاری در فضای صفحه استفاده می کند. این بدان معنا نیست که رهگیری پرتوی در Gears 5 بد است. در مقایسه با نسخه های قبلی این بازی، رهگیری پرتو نرم افزاری سایه ها را دقیق تر رندرگیری می کند. Gears 5 از زمان عرضه یک شگفتی فنی بوده و با وجود قدرت Series X، از همیشه بهتر به نظر می رسد.

بازی Maneater

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Maneater دارای بازتاب های رهگیری پرتو شده و بازتاب ها در Xbox Series X است، که منجر به تفاوت های زیادی برای بازی می شود که عمدتا زیر آب اتفاق می افتند. این یک سند باکس جهان باز است که در آن شما به عنوان یک کوسه بازی می کنید که در آب های کم عمق همه چیز را به وحشت می اندازد. همانطور که با دشمنان آبی و خشکی مواجه می شوید، امتیازات و تجربه به دست می آورید و می توانید رشد کنید و تهدیدهای بزرگ تری را نابود کنید.

بازی The Medium

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

The Medium یک بازی انحصاری Xbox Series X است که اگر کمتر بهینه سازی شود زیباتر می شود، این بازی دارای بازتاب های رهگیری پرتو است. این ویژگی در Xbox Series X و رایانه شخصی در دسترس است و نسخه Series X با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه محدود شده است. بازی The Medium یک بازی ترسناک فیزیولوژیکی است که رسانه ای به نام Marianne را دنبال می کند و او در اعماق استراحتگاه کمونیستی متروکه ای پرسه می زند. بازی تا جایی که عناوین ماجراجویی/ پازلی پیش می روند، منحصر به فرد است و دارای مکانیک واقعیت دوگانه ای است که در آن دو جهان به طور همزمان روی صفحه نمایش داده می شوند.

بازی Metro Exodus

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

پیشرفت هایی که به Metro Exodus داده شد، علیرغم اینکه یکی از قدیمی ترین بازی ها در این لیست است، اما به نظر بازی کاملا جدیدی را وارد Series X کرد. این بازی در مناظر پسا آخرالزمانی روسیه رخ می دهد و هر دو مکان های داخلی و خارجی بازی شامل این ارتقاء های نورپردازی شده اند. این یک بازی ترسناک بقاء به اندازه یک FPS است، بنابراین نورپردازی همیشه جزء مهمی در تنظیم حس و حال بازی های Metro بوده است. با وجود چرخه پویای شب و روز در عنوان آخر، این وحشت بیش از پیش ملموس می شود.

بازی NBA 2K21

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

بازی های ورزشی به ندرت دلیلی برای ارتقاء به نسل بعد دارند، اما NBA 2K21 استدلال قانع کننده ای دارد. تفاوت در شب و روز، مدل های شخصیت ها، دادگاه ها و انیمیشن هایی است که به نحوی زنده می شوند که در هیچ بازی ورزشی ای انجام نشده است. به عنوان یک بازی، NBA 2K21 بر اساس فرانچایزهای ورزشی ۲K ساخته می شود و دارای حالت های MyCareer و MyTeam و همچنین حالت فرانچایز است. وقتی صحبت از گیم پلی می شود، بازی NBA 2K21 تغییر زیادی نکرده است، اما پیشرفت های گرافیکی ارزش پذیرش را دارند.

بازی Observer: System Redux

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

از بین همه ژانرها، بازی های ترسناک از بهترین گزینه ها برای دریافت ویژگی رهگیری پرتو هستند. Observer: System Redux احتمالا بهترین گواه این موضوع است، زیرا یک بازی ترسناک و به علاوه به سبک سایبرپانک است. محیط های تاریک، نئونی و فناوری در Series X بسیار جذاب هستند و بازی را با پلی استیشن ۵، که از قبل از رهگیری پرتو برای این عنوان پشتیبانی می کرد، همتراز کرده اند.

بازی Poker Club

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

می دانید که رهگیری پرتوی زمانی به جریان های اصلی می رسد که بازی پوکر به این نتیجه رسید که این یک ویژگی مهم گرافیکی است. Poker Club یکی از بازی هایی است که بعید بود از رهگیری پرتو پشتیبانی کند، اما این کار را کرد. درحالیکه شما در حال باز کردن راهتان برای کشتن دشمن هستید، می توانید چند انعکاس دقیق را از روی تراشه هایتان مشاهده کنید.

بازی Resident Evil: Village

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

بازی دیگری که باید برای بهینه سازی کامل آن صبر کنیم، Resident Evil: Village در Series X است که با چند گزینه جدید بسته به چیزی که می خواهید اولویت بندی کنید، عرضه می شود. اگر به دنبال این هستید که روستای کثیف و پوشیده از مه و فضای داخلی نور شمع شما را طوری به سمت خود بکشد که قبلا این کار را نکرده، باید بدانید که رهگیری پرتو به شدت چشمگیر است. این ویژگی نه تنها به رزولوشن اجازه رسیدن به کیفیت ۴K را می دهد، بلکه می توانید HDR را روشن نگه داشته و به سرعت ۴۵ فریم بر ثانیه دست پیدا کنید.

بازی Watch Dogs: Legion

بازی رهگیری پرتو ایکس باکس سری ایکس

Watch Dogs: Legion یکی از بازی های Series X بود که از زمان عرضه کنسول در دسترس بود و اگرچه خود بازی کمی پیش پا افتاده است، اما بازهم عالی به نظر می رسد. این بازی، یک نمایش عالی از جلوه های نسل اول رهگیری پرتو و معیاری است که احتمالا با نسخه های بعدی مقایسه خواهد شد. Legion داستان Watch Dogs 2 را ادامه می دهد و DedSec را دنبال می کند و آن ها برای ایجاد مقاومت در مقابل گروه نظامی خصوصی ظالم oppressive افرادی را استخدام می کنند، چیزهایی را هک می کنند و می جنگند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =