جزئیات کنسول جدید مایکروسافت با نام Xbox Series X

Xbox Series X

اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را شرح دهیم باید بگویم که مدل بعدی ایکس باکس که در بازار منتشر خواهد شد و به دست علاقه مندان خواهد رسید Xbox Series X نام دارد و نامگذاری به این شکل قطعاً در سری‌های بعدی کار را ساده‌تر خواهد کرد و دیگر پیچیدگی‌هایی که سابقاً در این راه بر سر مقامات و کارکنان پروژه ایکس باکس وجود داشت، زین پس وجود نخواهد داشت.

Xbox Series X
Xbox Series X

شرکت مایکروسافت یکی از شناخته شده ترین شرکت‌ها در زمینه کامپیوتر ها می‌ باشد. اما فعالیت‌های این شرکت منحصر به این حوزه نیست. قطعاً تاثیری که این شرکت بر دنیای کامپیوترها و سیستم عامل‌ ها گذاشته قابل انکار نیست و می‌توان در این باره مطالب بسیاری را گوش زد کرد. اما حوزه‌ای که مایکروسافت اخیراً تلاش‌های بسیاری کرده تا آن را متحول کند و فعالیت درخشانی در این زمینه داشته باشد، حوزه بازی‌ ها و به خصوص کنسول‌ های بازی است. مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ شروع به فعالیت در این زمینه کرد.

شاید اولین دستگاهی که با نام ایکس باکس منتشر شد تا حد زیادی راضی کننده نبود و بسیاری از کاربران ترجیح به خرید پلی استیشن می‌ دادند. اما مایکروسافت توانست پس از کار بیشتر بر روی فعالیت‌های خود در زمینه کنسول‌ های خانگی بتواند در این زمینه نیز موفق عمل کند و میلیون‌ ها کاربر از سراسر جهان را مجاب کند که اقدام به خرید کنسول ایکس باکس کنند.

کنسول‌های جدید یکی از جذاب‌ترین هدایایی هستند که شرکت‌های سازنده کنسول‌ها برای کاربران فراهم می‌آورند. با پیشرفت کنسول‌ها این قابلیت وجود دارد که شاهد پیشرفت بازی‌ها باشیم و بتوانیم با کیفیت بالاتری به انجام بازی‌ها بپردازیم. همچنین که پیشرفت‌های بازی‌ها ادامه پیدا میکن شرکت‌های سونی و ماییکروسافت که اصلی‌ترین رقابت بازارهای کنسول‌ها را میان خویش دارند، سعی در تولید کنسول‌های پیشرفته‌تر و بهینه‌تر نیز دارند.

یکی از نکاتی که در ارتباط با کنسول جدید مایکروسافت اذهان بسیاری را به خود درگیر کرده بود و باعث بروز سردرگمی‌های بسیاری در میان کاربران شده بود. حدس و گمان‌هایی که علاقه مندان در ارتباط با نام این کنسول می‌زدند در چند وقت گذشته از جمله اخبار جذاب شده بود.

در حاشیه مراسم گیم اواردز ۲۰۱۹ بود که ویدیویی از این کنسول به نمایش درآمد و نام آن مشخص شد. پس از این رویداد حواشی بسیاری برای این کنسول به وجود آمد. بسیاری از کاربران عقیده داشتند که این نام برای این کنسول مناسب نخواهد بود و در مقابل نام Series x  را مناسب این کنسول می‌دانستند.

برخی دیگر عقیده داشتند که این نامگذاری باعث پیچیدگی بیش از حد خواهد شد. شاید شما از جمله افرادی باشید که معتقد اند نام یک محصول چندان اهمیتی ندارد، اما در بازارهای فروش و برای کسب نقدهای مثبت لزوم داشتن یک نام روان مناسب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. حال مشخص شده است که قرار نیست با نامی بسیار پیچیده دست و پنجه نرم کنیم و قضیه ساده‌تر از آن است که تاکنون فکرش را می‌کرده‌ایم. گفته شده است که قرار است این نسل از کنسول‌های میکروسافت تنها ایکس باکس نام بگیرند و هیچ چیز اضافی و گیج کننده تری در کنار این نام به چشم نخواهد خورد.

شایعات و اخبار در ارتباط با این کنسول کم نبوده و بسیاری از مجلات مربوط به دنیای بازی‌ها این کنسول را مورد هدف قرار داده‌اند و در ارتباط با آن نقدهایی را منتشر کرده‌اند. یکی از مقالاتی که وبسایت بیزنز اینسایدر مسئولیت انتشاران را بر عهده داشته ادعا می‌کند که این دستگاه در اصل ایکس باکس نامیده خواهد شد و چیزی با نام سری ایکس در این دستگاه کاربرد ندارد.

این جمله اعلام کرده است که با یکی از منابع خود در شرکت مایکروسافت در این باره گفت و گو هایی داشته است و نتیجه ان به این صورت است Series X مدلی است برای دستگاهی که مانند سابق ایکس باکس نامیده خواهد شد و قرار نیست نام اصلی کنسول‌های مایکروسافت تغییر کند.

این مجله به این صورت نوشته است:

نامی که مایکروسافت برای نسل بعدی کنسول‌های خود در نظر گرفته است به سادگی ایکس باکس خواهد بود و چیزی که علاقه مندان در طی رویداد گیم اواردز مشاهده کردند در حقیقت نام مدل دستگاه است. اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را شرح دهیم باید بگویم که مدل بعدی ایکس باکس که در بازار منتشر خواهد شد و به دست علاقه مندان خواهد رسید Xbox Series X نام دارد و نامگذاری به این شکل قطعاً در سری‌های بعدی کار را ساده‌تر خواهد کرد و دیگر پیچیدگی‌هایی که سابقاً در این راه بر سر مقامات و کارکنان پروژه ایکس باکس وجود داشت، زین پس وجود نخواهد داشت.

Xbox Series X
Xbox Series X

چیزی که در این میان بسیار جالب بوده است نامگذاری به شکل سری و مجموعه‌ ای این نوید را می‌ دهد که مایکروسافت قصد دارد تا کنسول‌ های دیگری نیز وارد بازار کند و فعالیت‌های این شرکت در این زمینه شاید تا سال‌ ها ادامه پیدا کند.

چنین خبری برای هواداران این شرکت بسیار جذاب بوده است. ایکس باکس وان آخرین کنسولی است که این شرکت عرضه کرده است. با وجود این که بسیاری معتقدند این کنسول در رقابت با پلی استیشن ۴ شکست خورده است اما نمی‌توان این موضوع را به سادگی رد یا تأیید کرد. چیزهایی در ارتباط با این کنسول وجود داشت که به وضوح قابل مشاهده بوده است از جمله قیمت بالاتر این کنسول و توانایی بهتر در پخش گرافیکی تصاویر از وییژگیی های این کنسول بوده است.

واضح است که شرکتی به مانند مایکروسافت همواره طرفداران و کاربران همیشگی دارد که همیشه از این شرکت حمایت کرده‌اند و کنسول‌های خانگی مایکروسافت نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. نکته عجیبی که در ارتباط با کنسول جدید مایکروسافت وجود دارد این است که نام اولین کنسول این شرکت نیز به تنهایی ایکس باکس بود و حال با نامگذاری کنسول جدید نیز به همین نام کمی قضیه پیچیده خواهد شد.

مایکروسافت البته به ما ثابت کرده است که چندان در قید و بند نام های محصولات نیست. از جمله که دیدیم دومین ایکس باکس را ۳۶۰ نامید و پس از آن در نسل هشتم کنسول‌های بازی نام دستگاه خود را ایکس باکس وان نهاد. شاید هم این نام ها در میان کارکنان و مسئولان این شرکت معنا نیز داشته باشند؛ اما نمی‌توان بین آن‌ها یک حلقه و چرخه پیدا کرد و سیستم ثابت و خاصی برای نامگذاری کنسول‌های مایکروسافت مشاهده نشده است.

البته شاید این موضوع برای کسانی که اولین بار است که با دنیای کنسول‌ها برخورد می‌کنند ترتیب کنسول‌های مایکروسافت کمی گیج کننده به نظر برسد اما به هر روی این چیزی است که این شرکت به آن عادت کرده است و گمان نکنم به این زودی شاهد تغییر این روند از سونی شرکت مایکروسافت باشیم، بهترین کار این است که خود را با نام هایی که این شرکت برای محصولات خود انتخاب می‌کند وفق دهیم و بیشتر سعی کنیم بر روی مشخصات و توانایی‌های این کنسول تمرکز کنیم.

کنسول جدید ایکس باکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد و قرار است که با کنسول پلی استیشن ۵ به رقابت بپردازد. تصاویری از هر دو کنسول منتشر شده است و جذابیت و هیجان در  دنیای بازی به بیشترین حد خود رسیده است. باید دید که نسل نهم بازی‌ها چه ارمغانی را برای کاربران در نظر گرفته است و بازی‌های مربوط به این نسل تا چه حد پیشرفت خواهند داشت.

طبق گفته‌های مسئولان دنیای بازی نسل نهم کنسول‌های بازی دست شرکت‌های بازی سازی را تا حد زیادی باز خواهند گذاشت تا با استفاد از سخت افزار قدرتمندی که این کنسول‌ها از آن بهره می‌ گیرند اقدام به تولید بازی‌هایی با کیفیت‌تر و با جزئیات تر کنند و ممکن است دنیای بازی‌ها به طور کلی متفاوت شود.

چیزی که هنوز مشخص نیست قیمت مربوط به این کنسول است و باید تا زمان انتشار آن صبور باشیم، هرچند که شایعاتی نیز در این باره منتشر می‌شوند که نمی‌توان هیچ کدام را به تنهایی تأیید کرد. تا کنون دو عنوان بازی Halo Infinite و Hellblade 2: Senua’s Saga برای این دستگاه تأیید شده‌اند و باید صبور بود و نتیجه کار شرکت مایکروسافت را دید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =