اولین کار بعد از خرید پلی استیشن ۵

راهنما پلی استیشن 5

اگر موفق شده‌ اید یک کنسول پلی‌ استیشن ۵ بخرید، مواردی وجود دارند که به عنوان تنظیمات اولیه در راهنما پلی استیشن ۵ باید انجام دهید. منظورمان چیزی بیشتر از اطمینان پیدا کردن از مطابقت تنظیمات تلویزیون و تنظیمات کنسول برای داشتن بهترین تجربه ممکن است. پلی‌ استیشن ۵ از پلی‌ استیشن ۴ جدا است. برخلاف Xbox Series X|S و Xbox One که در فضای کنسولی مشابهی قرار داشتند، پلی‌ استیشن ۵ از رابط کاربری متفاوتی استفاده کرده و از ویژگی‌ ها و فناوری‌ های کاملاً جدیدی پشتیبانی می‌ کند. باید بدانید که قبل از انجام بازی، چه چیزهایی را باید فعال یا غیر فعال کنید. در واقع، چیزهایی وجود دارد که حتی قبل از دانلود اولین بازی باید بدانید.

تنظیمات اولیه پلی استیشن ۵

موارد ذخیره شده در فضای ابری را دانلود کنید

احتمالاً نمی‌ خواهید بازی‌ هایی که قبلاً در پلی‌ استیشن ۴ شروع کرده‌ اید را دوباره از اول شروع کنید. برای دریافت داده‌ های ذخیره شده، وارد تنظیمات شده و سپس وارد ” Saved Data and Game/App Settings” شوید. در اینجا می‌ توانید تمام داده‌ های ذخیره شده برای پلی‌ استیشن ۵ و پلی‌ استیشن ۴ که در فضای ابری ذخیره کرده‌ اید را مشاهده کنید.

برای دریافت داده‌ های پلی‌ استیشن ۴، باید روی ” Saved Data (PS4)” کلیک کرده و ” Cloud Storage” را انتخاب کنید. از اینجا، می‌ توانید فایل‌ های ذخیره شده برای بازی‌ های پلی‌ استیشن ۴ را مشاهده کنید و سپس می‌ توانید بازی‌ ها را دانلود کرده و دوباره از همان‌ جایی که بازی‌ ها را متوقف کرده بودید، ادامه دهید.

محل بارگیری پیش‌ فرض خود برای بازی‌ های پلی‌ استیشن ۴ را تنظیم کنید

راهنما پلی استیشن 5

پلی‌ استیشن ۵ از سازگاری رو به عقب با بازی‌ های منتخب پلی‌ استیشن ۴ پشتیبانی می‌ کند. وقتی حرف از بازی می‌ شود، پلی‌ استیشن ۵ فضای زیادی برای کار ندارد (دقیقاً ۶۶۷ گیگابایت). اما می‌ توانید با تعیین اینکه چه چیزهایی در درایو داخلی SSD ذخیره شوند و چه چیزهایی در درایو ذخیره‌ سازی خارجی ذخیره شوند، این مشکل را کاهش دهید و تا حدی حل کنید.

در حالت ایده‌ آل، باید تنها از درایو داخلی برای نصب بازی‌ های جدید پلی‌ استیشن ۵ استفاده کنید، زیرا می‌ توانید بازی‌ های پلی‌ استیشن ۴ را روی یک درایو خارجی بازی کنید، اما بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ (یا بازی‌ های تقویت‌ شده پلی‌ استیشن ۵) را خیر. تنظیمات را تغییر دهید تا مکان دانلود پیش‌ فرض بازی‌ های پلی‌ استیشن ۴ به درایو خارجی تغییر کند (اگرچه زمان بارگذاری بسته به درایو شما ممکن است متفاوت باشد). حتی نمی‌ توانید بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ را روی درایو خارجی ذخیره کنید، پس می‌ توانید SSD داخلی را منحصراً برای این بازی‌ ها حفظ کنید.

نسخه درست بازی‌ هایتان را دانلود کنید

زمانی که بازی دیجیتالی می‌ خرید، شاید متوجه شوید که پلی‌ استیشن ۵ بیش از یک نسخه از بازی را دانلود می‌ کند. این بدان دلیل است که شما بازی‌ ای را خریداری کرده‌ اید که هم برای پلی‌ استیشن ۴ و هم پلی‌ استیشن ۵ در دسترس است (مانند Assassin’s Creed Valhalla یا Bugsnax) و از آنجایی که کنسول شما می‌ تواند هر دو این بازی‌ ها را اجرا کند، پس هر دو نسخه را دانلود می‌ کند. شاید شما این مورد را نخواهید.

پس به محض اینکه بازی را از PlayStation Marketplace خریدید، از گزینه Download All استفاده نکنید. در عوض، وارد لیست پلی‌ استیشن شده و به طور خاص نسخه پلی‌ استیشن ۵ بازی را انتخاب و دانلود را شروع کنید (این کار را می‌ توانید با استفاده از فیلتر فقط نمایش بازی‌ های پلی‌ استیشن ۵ انجام دهید). جدا از اینکه می‌ خواهید نسخه‌ ای از بازی را دانلود کنید که برای سخت‌ افزار پلی‌ استیشن ۵ باشد، احتمالاً می‌ خواهید تا حد ممکن فضای SSD کنسول را خالی نگه دارید. درایو داخلی پلی‌ استیشن ۵ خیلی بزرگ نیست (با توجه به اندازه برخی از بازی‌ ها)، بنابراین باید تا حد ممکن فضا را در اولویت قرار دهید.

ویدیوهای خودکار جایزه‌ ها (Trophy) را غیرفعال کنید

راهنما پلی استیشن 5

نکته دیگر برای صرفه‌ جویی در استفاده از فضای ذخیره‌ سازی، این مورد است. به ما اعتماد کنید. بعداً از ما تشکر خواهید کرد. با وجود بازی‌ های بزرگ و بزرگ‌ تر، یافتن راهی برای صرفه‌ جویی در فضای ذخیره‌ سازی در بلند مدت به شما کمک خواهد کرد. زمانی که برای اولین بار پلی‌ استیشن ۵ خود را روشن می‌ کنید، وارد تنظیمات شده و ویدیو های خودکار Trophy را غیر فعال کنید.

ببینید، هر زمان که یک Trophy را باز کنید، پلی‌ استیشن به طور خودکار یک فیلم ثانیه‌ ای را ضبط می‌ کند. اگرچه اندازه آن‌ ها کوچک است، اما با گذشت زمان فضای اشغال شده بیشتر می‌ شود. پس اگر اینکه بخواهید خاطره‌ ای از زمانی که Platinum را در Demon’s Souls یا هرچیزی داشته باشید، پیشنهاد می‌ کنیم این ویژگی را غیر فعال کنید. می‌ توانید همیشه ویدیوها را به صورت دستی ضبط کنید یا خودتان با دکمه Create یک عکس از صفحه بگیرید.

میکروفون DualSense خود را خاموش کنید

این توصیه بیشتر برای کسانی است که مرتباً بازی‌ های چند نفره مانند Apex Legends یا Call of Duty: Black Ops Cold War را انجام می‌ دهند. اگر نمی‌ خواهید چیزهایی که می‌ گویید برای کل تیم بازی پخش شود، باید مطمئن شوید که کنترلر DualSense خود را خاموش کرده‌ اید.

DualSense یک سخت‌ افزار فوق‌ العاده است و میکروفون به شما اجازه می‌ دهد رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ را تغییر داده یا به‌ راحتی و بدون استفاده از هدست، چیزی را به هم تیمی‌ هایتان بگویید. این ویژگی جالب است. اما متأسفانه میکروفون با “روشن” شروع به کار می‌ کند، پس اگر می‌ خواهید آن را خاموش کنید، کل هم‌ گروهیتان هرچیزی که بگویی را می‌ شنوند. شاید با این قضیه مشکلی نداشته باشید، شاید بخواهید همین کار را کنید. اما اگر نخواهید، حواستان باشد که باید قبل از ورود به بازی چند نفره، میکروفون DualSense خود را خاموش کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =