معرفی بازی Zombi توسط یوبی‌سافت کمپانی سازنده این بازی

Zombi

کمپانی یوبی‌سافت،‌ به عنوان تولید کننده بازی Zombi اعلام نمود که این بازی که اخیرا به شکل دیجیتالی برای کنسول های پلی ‌استیشن ۴، ایکس ‌باکس وان و همچنین کامپیوترهای شخصی‌ انتشار پیدا کرده، به شکل فیزیکی‌ نیز برای این پلت فرم‌ ها عرضه می گردد.

"<yoastmark

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا جزیئات موضوع را بررسی کنیم.

بازی ZombiU، که از جمله آثار هنگام عرضه کنسول Wii U کمپانی نینتندو محسوب می شد و حوادثش در شهر لندن اتفاق می افتاد، موفق شده بود تا از خصوصیات لمسی کنترلر این کنسول به بهترین شکل استفاده نماید. تابستان سال جاری، کمپانی یوبی ‌سافت، به عنوان تولید کننده بازی، با حذف کردن حرف U از عنوان بازی، این بازی را با نام Zombi برای کنسول‌ های نسل هشتمی و همچنین کامپیوترهای شخصی‌ به شکل دیجیتالی عرضه کرد. در مقایسه با نسخه کنسول نینتندو، بازی Zombi تعدادی سلاح سرد تازه، زمان لود کمتر و گرافیک مناسب تری دارد. اکنون شرکت یوبی ‌سافت اعلام نموده که تصمیم دارد تا در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۶ این بازی را به شکل فیزیکی‌ نیز برای پلت فرم‌ های مذکور عرضه نماید. همچنین این گونه که به نظر می آید، نسخه فیزیکی‌ این بازی از لحاظ محتوا هیچ فرقی‌ با نسخه دیجیتالی آن‌ ندارد. در ادامه قصد داریم تا به بررسی این بازی بپردازیم.

نسخه اصلی بازی Zombi در سال ۱۹۸۶ انتشار پیدا کرد و ناشر آن شرکت یوبی سافت بود؛ در حقیقت می توان گفت که بازی زامبی نخستین بازی منتشر شده از سمت شرکت یوبی سافت می باشد که در همان سال، کارش را شروع کرده بود. نسخه اصلی این بازی، از سبک آرکید ادونچر پیروی می کرد و جهت ساخت آن از اثر سینمایی Dawn of the Dead الهام گرفته شده بود.

معرفی بازی Zombi

ایده بازی بر این مبنا بود که کاربر، کنترلر ۴ کاراکتر اصلی گوناگون را در دست گرفته و آنها را در زمان گشتن در یک مرکز خرید تجاری حرکت دهد. این ایده، بعد از سال ها جرقه های تولید بازی Dead Rising را ایجاد نمود.

زامبی جدید، با وجود اینکه تحت عنوان ریبوت شناخته نمی شود، ولی در صورتی که فاصله زمانی سی ساله را در نظر بگیریم می توان گفت که با نسخه اصلی شباهت های زیادی دارد. در بازی زامبی، گیمر می بایست هدایت شخصیت های گوناگونی را در دست بگیرد و به آنها کمک کند تا بقا پیدا نمایند.

خصوصیت جذاب Zombi ، در مقایسه با سایر آثار در این است که با هر مرتبه شکست و کشته شدن کاراکتر، شخصیت جدیدی جای او را خواهد گرفت و مسیر را ادامه خواهد داد. جالب اینکه در شروع مجدد حتی این امکان را دارید که وسایل نفر قبلی را هم بگیرید.

 

بر اساس داستان، حدودا ۴۰۰ سال قبل جان دی پیش گویی کرده که در سال ۲۰۱۲ میلادی، حادثه ای نحس تحت عنوان “پیش بینی سیاه” اتفاق می افتد. فردی مشهور به Prepper، همراه با گروهی تحت عنوان Raven of Dee، یک پناهگاه ساخته و خودش را برای دوره آخرالزمان زامبی ها آماده می نماید. بازی از مکانی شروع می شود که کاراکتر پرپر، گیمر را پیدا می کند و او را به درون پناهگاه مذکور می برد.

مهم ترین معضل بازی Zombi از هر لحاظ، یکنواختی زیاد مراحل بازی می باشد که دلیل اصلی آن را می توان شخصیت پرپر دانست. پرپر در همه زمان بازی به مسئول گیمر بدل می گردد و مدام به او می گوید که چه کاری را انجام دهد یا ندهد! این در حالیست که شخصیت پردازی این کاراکتر و صداگذاری او نیز به گونه ای نیست که بتوان چندان با او ارتباط برقرار نمود.

ولی پرپر تنها شخصیت فرعی داستان نبوده و چندین شخصیت دیگر هم هستند که نقشی مشابه به او را دارند. از سایر شخصیت ها باید به ویکرام، دکتر نایت، بوریس و چندین کاراکتر دیگر اشاره داشت که هر کدام دارای هدفی ویژه می باشند و گیمر را وادار می کنند تا این خواسته ها را اجابت نماید.

در حقیقت وضوح بیش از اندازه مراحل بازی Zombi و خطی بودن آنها، ضربه اساسی را به زامبی وارد آورده و آن را از یک بازی در سطح خیلی خوب به بازی در سطح متوسط رسانده است. از همان زمان ورود، گیمر در محیطی خیلی کوچک و با جزییات پایین قرار می گیرد و خیلی صریح می گوید: فرار کن! جالب اینکه حتی به کاربر اجازه داده نمی شود که گیم پلی را تجربه نماید؛ زیرا در زمانی کمتر از سی ثانیه، یک بار دیگر بازی دچار توقف خواهد شد تا یک میان پرده دیگر نمایش داده شود.

ماموریت ها و مراحل بازی بسیار ساده بوده و روالی شبیه بهم را دارند. گیمر می بایست از نقطه A، به نقطه B یرود تا به یک آیتم خاص دسترسی پیدا نماید. اما مشابه بودن ماموریت ها، به هیچ عنوان صدمه ای را به روال مراحل وارد نکرده و از تجربه آنها لذت می برید.

تجهیزات گوناگونی در بازی Zombi قرار دارد که مهم ترین آنها، از ابتدای بازی در دسترس می باشند. تجهیزات اصلی بازی شامل اسلحه، پرپر پد و کوله پشتی ویژه ای تحت عنوان Bug-Out Bag می شود. مهم ترین آیتم بازی کوله پشتی می باشد که به کاربر این امکان را می دهد تا دیگر آیتم های جانبی را حمل نماید. البته این کوله پشتی یک مشکل دارد که آنها فضای کم برای آیتم های می باشد که موجب محدودیت برای گیمر خواهد شد.

اسلحه های گرم و سرد نسبتا گوناگونی در بازی Zombi  وجود دارد که هر کدام آنها کمک زیادی به شما می کند تا زامبی ها را بکشید. در نسخه WiiU، فقط یک اسلحه سرد وجود داشت که آن هم یک چوب کریکت بود ولی در نسخه تازه بازی، بیل و چوب بیسبال نیز افزوده شده اند.

"<yoastmark

با وجود اینکه کمبود سلاح سرد در بازی Zombi ممکن است موجب خستگی گیمر شود اما وجود انواع اسلحه گرم در این بازی تا حدودی این نقص را جبران کرده است. هر چند که اختصاص زمان زیادی از ابتدای بازی به استفاده از اسلحه های سرد تا حدی خسته کننده و حتی آزاردهنده می باشد. علاوه بر سلاح های اصلی برخی دیگر از آیتم های فرعی همچون نارنجک هم در بازی وجود دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =