بررسی جزئیات بازی Zombie Army: Trilogy

Zombie Army: Trilogy

بازی Zombie Army: Trilogy یک سری مشابهت هایی با ساخته ی معروف این استودیو به نام اسنایپر الیت دارد به این صورت که ما در بازی شاهد یک سری صحنه های اکشن سینمایی می باشیم که از دوربین های خاصی برای این کار استفاده شده است.

Zombie Army: Trilogy
Zombie Army: Trilogy

در جدید ترین اخبار دنیای بازی و سرگرمی، شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی و البته معروف بازی، E3 2019، بودیم. این نمایشگاه جذاب طبق رسم هرساله، محلی برای گردهمایی گیمرها و شرکت های سازنده ی بازی می باشد. در این نمایشگاه ما می توانیم از اخبار به روز بازی ها و محصولات آینده ی شرکت های بازیساز مطلع شویم؛ یکی از فعالیت های هر غرفه ی یک شرکت خاص بازیساز، به پخش کردن تریلرهایی از بازی هایی که قرار است به بازار عرضه گردند، اختصاص می یابند. در این راستا استودیوی معروف بازیساز ربیلون در طی کنفرانس مطبوعاتی مربوط به خود در نمایشگاه E3 2019 اقدام به پخش تریلری هشت دقیقه ای از گیم پلی بازی Zombie Army 4 کرد. تقریبا می شود گفت که طرفداران این مجموعه مدتی طولانی را در انتظار نسخه ای جدید از این بازی بوده اند. اینطور که پیدا است

بررسی نسخه Zombie Army: Trilogy

این نسخه ادامه ای بر داستان مربوط به بازی Zombie Army: Trilogy می باشد. این بازی یک سری مشابهت هایی با ساخته ی معروف این استودیو به نام اسنایپر الیت دارد به این صورت که ما در بازی شاهد یک سری صحنه های اکشن سینمایی می باشیم که از دوربین های خاصی برای این کار استفاده شده است. منظور از این صحنه های اکشن سینمایی، قسمت هایی از گیم پلی بازی مثلا صحنه آهسته ی برخورد گلوله به مغز زامبی ها می باشد یا همان هدشات می باشد.

در این ویدیوی که نشان داده شد، مکانیک های مختلف گیم پلی بازی و کاراکتر های آن را شناختیم و ویژگی دیگری که این بازی دارد حالت Co-op آن می باشد که در بازی های امروزی بسیار رایج شده است. در این ویدیو همچنین قسمت هایی از گیم پلی که بازیکن در یک مکان امن مشغول به تجهیز کردن خود می باشد هم به نمایش در آمد. اگر می خواهید با این مجموعه از بازی آشنا شوید بد نیست کمی درباره ی نسخه ی های قبلی این بازی بدانید. پس در ادامه قصد داریم بررسی هایی از نسخه های قبلی این مجموعه به عمل بیاوریم.

یک از این نسخه های بازی Nazi Zombie Army نام دارد و همانطور که اسم آن پیداست، داستان های تخیلی زامبی ها را با جنگ جهانی دوم مخلوط کرده است و این زامبی ها در اصل سربازان نازی آلمانی می باشند. البته اینکه داستان های زامب طوری و جنگ جهانی دوم، در هم مخلوط شوند، کار جدیدی محسوب نمی شود و در گذشته هم شاهد این اتفاق بوده ایم. اگر از قدیمی های گیم باشید و همچنین از طرفدارهای سبک شوتر در زاویه دید اول شخص باشید، قطعا بازی نسخه ی دوم قلعه ی ولفنشتاین را بازی کرده اید و به یاد می آورید که در آن جا هم تقابل هایی با زامبی ها داشته اید. برویم سراغ داستان بازی که خیلی بر روی آن از سوی سازندگان بازی تمرکز نشده است. در ابتدای بازی یکی از فرماندهان ارتش نازی را می بینیم که با سرعت به محضر پیشوای خود، آدولف هیتلر می رود.

او به این دلیل به آن جا می رود که پیشوای خود را برای تسلیم شدن در برابر دشمنان، متقاعد کند، چون دشمنان دیگر تا برلین رسیده اند و کار برای نازی ها تمام است. ولی خب آدولف هیتلر رهبری مغرور می باشد و قطعا زیربار همچین ننگی نخواهد رفت. او که هنوز هم در آرزوی فتح دنیا به سر می برد به فرماندهان خود اعلام می کند که باید نقشه ی Z را به اجرا در آوریم.

نقشه ی Z، نقشه ای است که در آن تعدادی از سربازان نازی را تبدیل به زامبی هایی خونخوار می کنند و به جنگ با دشمنان می فرستند. همانطور که گفتیم داستان بازی خیلی آش دهن سوزی نمی باشد و تمرکز ویژه ای روی آن نشده است و اکثر بازی بر حول محور ترکاندن مغز زامبی ها و هد شات ها می چرخد. از قابلیت های گیم پلی این بازی می شود به دوربین اشعه ایکس آن اشاره کرد.

این قابلیت البته مخصوص این بازی نمی باشد و در نسخه های قبلی هم وجود داشت و بودنش در این نسخه، یک خبر خوش حال کننده می باشد. همانطور که در سایر بازی ها هم دیدید، این قابلیت به این صورت است که در حین ورود گلوله به مغز و قلب و… به صورت عکس های اشعه ایکس عمل کرده و جمجه و قلب زامبی ها را نشان می دهد البته با یک صحنه ی آهسته.

Zombie Army: Trilogy
Zombie Army: Trilogy

از دیگر ویژگی های مثبت این بازی Zombie Army: Trilogy تعدد اسلحه های گوناگون می باشد. شاید فکر کنید که این تعدد اسلحه در بازی به دردتان نمی خورد و شما می توانید با چند اسلحه ساده کار خود را در بازی پیش ببرید، ولی باید به عرضتان برسانم که در بعضی از قسمت های بازی شما نیازمند سلاح های خاصی می باشید. برای به دست آوردن این سلاح ها یک سری اتاق های امنی طراحی شده است که شما می توانید با خیال راحت و بدون دردسر زامبی ها، در آن به انتخاب اسلحه بپردازید.

شما فقط  می توانید سه اسلحه به همراه خود داشته باشید که شامل سه نوع اسلحه می باشد. این سه نوع اسلحه، اسنایپر، سلاح خودکار و یک اسلحه ی کمری می باشد. علاوه بر این سلاح ها شما می توانید به همراه خود انواع و اقسام نارنجک ها و مین هایی داشته باشید. حال با انتخاب اسلحه شما آماده مبارزه با زامبی ها می شوید که خط اصلی بازی می باشند.

استودیوی سازنده بازی در طراحی زامبی ها موفق عمل کرده است و توانسته کاری بکند که این بازی برای شما تکراری نشود. زامبی های که طراحی شده اند به سه دسته تقسیم می شوند؛ دسته هایی هیچ اسلحه ای به دست ندارند و فقط به سمت شما حمله ور می شوند که کار خیلی سختی در برابر اینگونه زامبی ها ندارید. در دسته ی دیگر اسلحه به دست دارند ولی توانایی شلیک دقیق را ندارند و فقط دستشان بر روی ماشه ی اسلحه می باشد و به صورت دیوانه وار شلیک می کنند.

دسته ی دیگر که برای شما دردسرهای زیادی درست می کنند، دارای اسنایپر می باشند واز هوش مصنوعی بالایی برخوردار هستند. گیم پلی بازی در بعضی از قسمت ها به قدری سخت می شود که شما برای گذراندن آن باید با دیگر افراد همکاری کنید چون به صورت تنهایی عبور از خیلی خیلی سخت می باشد. بازی از گرافیک نسبتا خوبی برخوردار می شود ولی خب اتفاق جدیدی در آن رخ نداده است و همچنین موسیقی متن آن در خلال بازی به هیجان انگیزتر شدن بازی کمک می کند. در کل می شود این بازی را یک اثر خوب به حساب اورد که اگر علاقمند به این سبک از بازی ها هستید قطعا شما را سرگرم می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =