بازگشت دمو بازی Yakuza 6 به فروشگاه پلی استیشن

جزئیات و بررسی بازگشت دمو بازی Yakuza 6 PS4 به فروشگاه پلی استیشن

مافیا و گروه‌های مافیایی موضوعاتی هستند که تا‌کنون منبع الهام بسیاری از فیلم های سینمایی و بازی‌ها بوده اند. در سینما می توان به سه گانه پدرخوانده و در دنیای بازی های ویدئویی به سری بازی های Yakuza اشاره کرد. اگر تا پیش از این تصورتان از گروه های مافیایی خانواده های مرموز ایتالیایی ساکن آمریکا بوده قطعا با تجربه مجموعه یاکوزا نظرتان عوض خواهد شد.

سری بازی های یاکوزا روایت‌گر گروه‌های مافیایی ژاپنی است. سری یاکوزا به‌دلیل حال و هوای شرقی اش و اینکه هر نسخه ی متعلق به نسل ششم کنسول های بازی با تاخیر در دسترس کاربران اروپایی و آمریکای شمالی قرار می‌ گرفت، موفق نشد آنطور که باید و شاید در میان گیمر های غربی محبوبیت و موفقیت کسب کند. داستان نسخه ششم بازی یاکوزا یعنی Yakuza 6: Song of Life، بدون مقدمه و معطلی پس از پایان پنجمین قسمت این سری آغاز می‌ شود.

پس از یک درگیری‌ و نبرد خیابانی شدیدی کازوما کریو به شدت زخمی می شود و به همین سبب علی رغم خواسته اش مجبور است در بیمارستان بستری شود. در همین حال مدتی نمی گذرد که پلیس و ماموران اطلاعاتی به بیمارستان ورود کرده و قصد دارند تا کازوما را به سبب جنایاتی که مرتکب شده است، دستگیر و راهی زندان کنند. در این میان کازوما دو راه بیشتر پیش روی خود نمی بیند اینکه پیوسته در فرار و تعقیب و گریز باشد و دیگری اینکه حبس سه سال را بپذیرد و پس از آزادی از زندان، زندگی جدید و آرامی را در کنار تنها دختر خوانده‌اش یعنی هاراکو آغاز کند.

جزئیات و بررسی بازگشت دمو بازی Yakuza 6 PS4 به فروشگاه پلی استیشن
جزئیات و بررسی بازگشت دمو بازی Yakuza 6 PS4 به فروشگاه پلی استیشن

اما ماجرا جایی شروع به پیچیده تر شدن می کند که قضایا و حواشی پیش آمده پیرامون هاراکو برای دوستانش در یتیم خانه‌ای که او با کازوما آن را راه‌اندازی کرده بودند دردسرساز می شود. به همین علت هم مصمم می شود که از آن‌ها دوری کرده و مرحله ای جدید در زندگی اش را شروع کند. پس از این که کازوما دوران حبس سه سال اش را در زندان به پایان می رساند و از زندان بیرون می آید، پی می برد که هاراکو ناپدید شده است و حتی در این اثنا او بچه‌ای به نام هاراتو نیز صاحب شده است.

اما صبر کنید این‌ها تمام مسائلی نیستند که کازوما را درگیر خواهند کرد و به مرور اتفاقات و مسائل بزرگ‌تر و جدی تر گریبان او را می گیرد. قسمت ششم بازی Yakuza پایان دهنده به داستان کازوما کریو است. این پایان به زیباترین نحو ممکن توسط نویسنده بازی روایت می شود. از لحظات آغازین تا هنگامی که بازی پایان می یابد، داستان به شکل خارق العاده و غافلگیرکننده‌ای در تمام لحظات وقایع شگفتی را برای متحیر کردن مخاطب تدارک دیده است.

با این وجود نسخه ششم یاکوزا را نمی توان خالی از اشکال دید، یکی از این موارد مشکلی بود که در نسخه دمو بازی پیش آمد. هنگامی کمپانی سگا (Sega) در بیانیه ای توضیح داد که بازی Yakuza 6: Song of Life با اندکی تاخیر منتشر خواهد شد، اعلام کرد که برای این بازی یک دمو ارائه خواهد کرد تا علاقه مندان و منتظران یاکوزا قادر باشند تا زمان عرضه رسمی نسخه نهایی بازی، قسمت هایی از بازی PS4 را تجربه کرده و همچنین در کنار آن پیشرفت‌ها و دستاورد های (Achievements) خود را به نسخه نهایی یاکوزا منتقل کنند.

پس از این ماجرا بود که سازنده و ناشر بازی Yakuza 6 یعنی کمپانی سگا (Sega) با انتشار این نسخه آزمایشی (دمو)، به وجود یک باگ در این دمو پی برد. این باگ چیزی نبود جز آن که تعدادی از بازیکنانی که نسخه آزمایشی را دانلود کرده بودند، قادر بودند بدون آن که نسخه اصلی بازی را خریداری کنند کل بازی را تجربه کنند. در واقع کاربران با دانلود این نسخه به جای نسخه دمو به نسخه کامل بازی دسترسی پیدا می کردند یا به عبارت بهتر با دریافت این نسخه از فروشگاه پلی استیشن محتوایی را در اختیار می گرفتند که دموی بازی بخشی از آن به حساب می آمد.

این کمپانی ژاپنی نسبت به این موضوع این گونه در حساب رسمی توییتر خود واکنش نشان داد: ما در تیم سگا در پی این هستیم که این مشکل را هر چه سریع تر رفع کنیم. از شکیبایی شما تشکر می‌کنیم. پس از اتفاقاتی که منجر به حذف این دمو از فروشگاه پلی استیشن شعبه آمریکا به وسیله سگا شد، برای مرتبه دوم دموی بازی Yakuza 6 به مجموعه بازی های عرضه شده در این فروشگاه اضافه شد که با دانلود دموی بازی کاربران کنسول سونی،پلی استیشن ۴، قادر هستند، پیش نمایشی از Yakuza 6: Song of Life را تجربه کرده و بازی کنند و همچنین پیشرفت‌ها و دستاورد هایی را که در طول تجربه این نسخه به دست آورده اند به نسخه اصلی که پس از آن خریداری می کنند منتقل کنند.

اما محتوای قابل بازی تنها محتوایی نیست که در این دمو ارائه شده است. علاوه بر دموی Yakuza 6: Song of Life، یک پوسته یا تم رایگان هم برای کاربران عرضه شده است. این تم جزو محتویات زمانی به حساب نمی آید و از زمانی که عرضه شده محدودیتی برای دانلود آن در نظر گرفته نشده است و کاربران هر هنگام که مایل باشند، می توانند به سراغ این پوسته رفته و آن را دانلود کنند و از حال و هوای این پوسته متحرک در فضای بازی لذت ببرند.

جزئیات و بررسی بازگشت دمو بازی Yakuza 6 PS4 به فروشگاه پلی استیشن
جزئیات و بررسی بازگشت دمو بازی Yakuza 6 PS4 به فروشگاه پلی استیشن

مسئله جالب توجه در مورد دموی بازی Yakuza 6، حجمی است که باید دانلود کنید در واقع آن دسته از بازیکنان که علاقه مند به تجربه نسخه دمو هستند باید ۳۶.۵۳ گیگابایت محتوا را دانلود کنند. ناشر و سازنده این اثر، کمپانی سگا، بازی Yakuza 6: Song of Life را در تاریخ دسامبر ۲۰۱۶ (آذر ۱۳۹۵) برای بازار داخلی کشور ژاپن عرضه و پس از آن در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ (۱۷ آپریل ۲۰۱۷) برای بازارهای آمریکای شمالی و اروپا در غرب نیز منتشر کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =