معرفی بازی ایرانی فرزندان مورتا و بررسی ویژگی های این بازی

بازی ایرانی فرزندان مورتا

بازی ایرانی فرزندان مورتا توسط استودیوی فن ابزار طراحی شده است. این بازی قرار است توسط کمپانی لهستانی Bit 11 Studios در اروپا با نام children of Morta منتشر شود. بازی فرزندان مورتا اولین بار در سال۲۰۱۴ به بازار معرفی شد و سرانجام در سال بعد توانست سرمایه لازم را برای کنفرانس کیک استار جمع آوری کند.

"<yoastmark

در سال ۲۰۱۷ توانست در کنفرانس گیمز کام طرفداران اروپایی زیادی پیدا کند. داستان بازی یک خانواده را نشان می دهد که دست به دست هم به مبارزه با موجودات شیطانی بر می خیزند. در واقع پیام بازی اتحاد و دوستی در خانواده است. بازی از گرافیک پیکسلی برخوردار است. بچه های مورتا سال پیش منتشر شد و هم اکنون برای کنسول های پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان و رایانه های شخصی در دسترس است.

باعث افتخار است که بدانید این بازی اولین بازی ایرانی است که در بزرگترین کنفرانس بازی ها یعنی گیمزکام به نمایش در آمده است. همچنین به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های بین المللی این بازی تا به حال در اروپا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. امیر حسین فصیحی مدیر عامل استودیوی فن ابزار شرکت در این کنفرانس را یک موفقیت بزرگ می داند. او همچنین از همکاری با این استودیوی لهستانی احساس خرسندی کرد زیرا این استودیو یکی از بزرگترین  و شناخته شده ترین ناشر بازی است.

بررسی بازی ایرانی فرزندان مورتا

داستان بازی نیز همان طور که پیش تر گفته شد روایت گر یک خانواده است. وی همچنین افزود این بازی برای افراد بالای ۱۲ سال مناسب است. با اینکه این بازی یک بازی با زبان پارسی است اما برگه های بروشور آن به صورت انگلیسی نگاشته شده بود تا شرکت کنندگان در سالن راحت تر با این بازی آشنا شوند.

طبق گفته ی استودیوی ۱۱ بیت استودیوز بازی ایرانی فرزندان مورتا قرار است برای دستگاه های نینتندو سوییچ نیز منتشر شود. نا گفته نماند که از جمله بازی های موفق دیگر استودیوی ایرانی فن ابزار گرشاسپ بود که پیش از این نیز اعتبار زیادی به این استودیو بخشیده بود. به جز این بازی ایرانی قرار است بازی های دیگر به طور همزمان توسط استودیوی ۱۱ بیت منتشر شود. Moonlighter، The War of mine را می توان جز این بازی ها دانست. حالا که حرف از سه بازی گرشاسپ، Moonlighter ، The War of mine شد بد نیست آشنایی کوتاهی با آن ها داشته باشیم.

بازی گرشاسپ: این بازی در سال ۱۳۸۹ در ایران منتشر شد. همان طور که از نام بازی پیداست داستان بازی روایت گر سرگذشت گرشاسپ است. او در این بازی می خواهد به گرز ثریت برسد، به همین خاطر همراه با بردارش راهی جنگل سیستان می شود. پس از این که به جنگل می رسد اثری از دیوهایی که قبلا شنیده بود نمی بیند. در این جنگل یک اژدهای مخوف وجود دارد که حتی دیوها را می ترساند. در این جنگل راز هایی نهفته است و گرشاسپ و بردارش در پی پرده برداری از آن به کاوش می پردازند.

اما بازی-ایرانی-فرزندان-مورتا بسیار بیشتر از اینها مورد توجه قرار گرفته است.

بازی Moonlighter: داستان بازی سرگذشت یک فروشنده را روایت می کند که یک زندگی ساده دارد. روزها در مغازه ی خود فروشندگی می کند و شب ها به شکار هیولا می رود. جالب است داستان بازی را می گویم. تا به امروز نظیر این داستان در هیچ بازی دیده نشده است. همچنین داستان بازی یک داستان ساده است و پیچیدگی در آن وجود ندارد. اما نباید فریب این سادگی را بخورید. مبازرات سختی در راه است.

Moonlighter
Moonlighter

کوچک ترین کار شما می تواند روند بازی را تغییر دهد. درست که داستان ساده و کوتاهی بر بازی حاکم است اما این امر نمی تواند جلوی سوپرایزهای آماده شده برای شما را بگیرد. به جز شکار هیولاها باید به معابد نیز سر بزنید چون ماجراجویی های جدیدی در انتظار شماست.

بازی The War of mine: این بازی حال و هوای یک جنگ بزرگ را به تصویر می کشد. این جنگ از جنگ بزرگ لهستان الهام گرفته است. باید فقط برای زنده ماندن مبارزه کنید. کاراکترهای بازی هر کدام یک سرگذشت مشخص دارند که هر کدام جذاب و شنیدنی هستند.

بازی ایرانی فرزندان مورتا بازی بسیار پرطرفداری می باشد که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. 

در بازی ۱۲ کاراکتر وجود دارد که بازمانده های جنگ به حساب می آیند. هر کدام از این کاراکترها از مخروبه های متفاوتی به بازی وارد می شوند و می توانید در دقایق اولیه داستان هر کاراکتر را مشاهده کنید. کاراکترها در بازی برای زنده ماندن به آب و غذا نیاز دارند. برخی افراد زخمی و آسیب دیده هستند و این امر با پیدا کردن لوازم پزشکی در بازی قابل حل کردن است. جزئیاتی خوبی که در بازی تعبیه شده است که هر کدام هدف خاصی دارد. شخصیت پردازی کاراکترها در حد خوبی قرار دارد. به شما پیشنهاد می کنیم حتما این بازی برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =