بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

پلی استیشن ۴، یک کنسول موفق با عناوین اختصاصی متعدد است که هر یک توانستند به خوبی در دل کاربران جای گیرند. اما موفقیت یک بازی در یک کنسول به خصوص، باعث نمی شود که برای کنسول نسل بعد هم موفق باشد. از همین رو ما بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند را در این لیست گردهم آوردیم.

در حال حاضر، شایعات نمایانگر این است که ما می توانیم در حین راه اندازی کنسول شاهد، Roshet & Clant ،Socom Reboot ،Horizon ،Zero Down2 ،Gran Tourism جدید باشیم. اگرچه این ها شایعاتی بیش نیستند. این هفته، شرکت سونی به طور رسمی از کنترلر PS5 رونمایی کرد. اما ما نمی دانیم که دقیقا قرار است چه بازی هایی را روی آن انجام دهیم و این تا چند ماه دیگر به همین منوال است.

با وجود چیزهای گفته شده، به اضافه ی ساختن IP جدید، چیزهای بیشتری برای این که شرکت سونی در PS5 ارائه دهد، وجود دارد. از جمله بسیاری از بازی های منحصر به فرد PS4. در حالی که همه ی بازی های PS4 و یا بعضی سری های پلی استیشن، نباید ارتقاء پیدا کنند، بعضی از آن بازی ها بهترین بودن را پشت سر گذاشته اند، در حالی که بقیه از رده خارج شده اند.

در ادامه، می توانید ۶ مورد خاص از بازی های PS4 را که ما فکر می کنیم نباید به  PS5 منتقل شود، از جمله بزرگ ترین بازی های PS4 و هم چنین برخی از تفرقه آورترین آن ها را بررسی کنید.

 Death Stranding

من عاشق Death Stranding هستم. به نظر من قطعا یکی از بهترین بازی های این نسل است. این روزها پرداخت هزینه های بالا برای ساختن بیشتر بازی ها هیچ ریسکی ندارد.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

هیدئو کوجیما، با Death Stranding نه تنها یک میلیون ریسک را در پی داشت، بلکه تقریبا همه آن ها همان موقع حل شد. همانطور که بوکس نشان داد، این یک بازی از Hideo Kojima است و هیچ چیز دیگری مثل آن نمی باشد.

Death Stranding، نه تنها یکی از بهترین بازی ها است، بلکه به عنوان یک تجربه ی کاملا مستقل باقی مانده است. اما من واقعا می خواهم یک کار متفاوت دیگر از Hideo Kojima ببینم. خواه آن  یک سبک جدید و یا یک فیلم باشد، دوست دارم ببینم دیگر چه چیز فوق العاده ای در ذهن کوجیما وجود دارد، امیدوارم یک بازی ترسناک باشد.

 Uncharted

مانند Death Stranding، عاشق سری های Uncharted نیز هستم. آیا می توانم مزیت های دیگر Nathan Drake و یا کاراکتر سری های دیگر را انکار کنم؟ اما Treature Hunter نیز از رده خارج شده است.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

ما طی ۱۳ سال چهار بازی اصلی Uncharted و به همراه اسپین آف را بدست اوده ایم.

اکنون زمان آن رسیده است که Play Station حداقل از الان این سری ها را تغییر دهد. از همه مهم تر پرداختن به Naghty Dog است. Uncharted بسیار خوب بود اما از نظر اقتصادی Naghty Dog یکی از بهترین بازی ها بود. من دوست دارم کارهای جدیدی از آن ببینم.

 Knack

Knack یک الگوی رفتاری مناسب بود. علاوه بر این، پلی استیشن در PS5 به یک سری از خانواده ی خوب نیاز دارد. درحالی که، سری خانواده خوب باید شبیه Little Planet و یا  Ratchet & Clank یا هردوی آن ها باشد.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

اولین سری Knack خیلی جالب نبود. هنوز هم در آن به دنبال نتیجه ای هستند، چیزی که هرگز بهتر نشد. در اینترنت سری های مورد توجه پلی استیشن  از  PS4 شروع و با PS4 نیز تمام می شود.

 Gravity Rush

Gravity Rush 2 باید یکی از عجیب ترین گزینه های پلی استیشن در این نسل باشد. اولین بازی آن مخلوطی از فرهنگ کلاسیک و مذهبی است که فرهنگ آن به نوعی می تواند نتیجه ای به دنبال داشته باشد.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

بیایید با آن رو برو شویم، در اصل Gravity Rush یک فروشنده ی سیستم نیست، بلکه حتی سری هایی از آن هم مورد تحسین منتقدان نبوده است. در دنیایی که بسیاری از بازی های عالی نتیجه ی خاصی به دنبال نداشته اند، فکر کردن به Gravity Rush یک دیوانگی است. من هردو بازی را می پسندم، اما هیچ دلیلی برای شرکت سونی وجود ندارد که ادامه ی آن را بسازد.

 Killzone

Killzone قرار بود مانند Halo Killer باشد، اما هرگز به این کار حتی نزدیک هم نشد. ۳۴۳ شرکت گفتند Halo Killer خیلی بهتر از kilzone بوده است. پلی استیشن در PS5 به یک سری تیرانداز اول شخص نیاز دارد، که بتواند برای رقابت در این جبهه هوشمندانه عمل کند.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

اما چند بار دیگر  killzone  باید در این بازار شکست بخورد، برای این که شرکت سونی چیز دیگری را امتحان کند؟اکنون بازی Gurrellia در استودیو خیلی خوب است، تا یک بار دیگر برای تجدید سری های از رده خارج شده انجام وظیفه کند.

 InFamouse

در لیست بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند ، نام عنوان Infamous، نیز دیده می شود. Infamous  عملکرد خوبی در نسل هشتم داشته است، اما دیگر نیازی به ادامه آن نیست. سونی اکنون سری های قهرمانی مناسب تری دارد. مانند Marvel Spider Man. علاوه بر این به نظر می رسد، Sucker Paunch Production پیشرفته همراه با Ghost Of Tsushima چیز خاص تری در دست دارد.

بازی هایی که نباید برای PlayStation 5 منتشر شوند

و حتی اگر Ghost Of Tsushima نیمی از آن چیزی که به نظر می رسد بهتر باشد، باید آن را انتقال داد و در PS5  به یک سری مناسب تری تبدیل کرد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =