بررسی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands از کمپانی یوبی سافت

بازی Wildlands

بازی Ghost Recon یکی از معروف ترین سری های کمپانی یوبیسافت می باشد که جدید ترین نسخه آن در کنفرانس ای۳ ۲۰۱۹ رونمایی شد و توانست هیجان مخاطبان را برانگیزد. بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands در عنوان شوتر تاکنیکی می باشد که توسط همین کمپانی در تاریخ هفتم مارس سال ۲۰۱۷ میلادی برای پلتفرم های پلی استیشن۴، ایکس باکس وان و پی سی منتشر شده است.

بازی Wildlands
بازی Wildlands

بازی مذکور که توسط کمپانی یوبیسافت ساخته و رونمایی شده است، دو ویدیو گیم پلی حالت سینمایی از آن توسط یوبیسافت انتشار پیدا کرد. بازی Ghost Recon یکی از معروف ترین سری های کمپانی یوبیسافت می باشد که جدید ترین نسخه آن در کنفرانس ای۳ ۲۰۱۹ این شرکت رونمایی شد و توانست به دلایلی مانند حضور کاراکتر جان برنتال در بازی، هیجان مخاطبان را برانگیزد.

جان برنتال برای پخش تریلر ها  بر روی صحنه کنفرانس کمپانی مذکور آمده و او در این بازی به عنوان یک کاراکتر آنتاگونیست بسیار مهم حضور خواهد داشت. تصور می شد گیم پلی جدید حاوی گیم پلی های قدیمی تر و تکمیل شده می باشد اما پس از انتشار آن ها متوجه شدیم که با گیم پلی های کاملا جدید و کاملی مواجه هستیم. بازی مذکور در تاریخ  ۴ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۱۲ مهر انتشار پیدا می کند و کسانی که می خواهند بازی را تهیه نمایند می توانند یک ماه قبل از انتشار آن یعنی در تاریخ ۵ سپتامبر برابر با دوازدهم شهریور ماه نسخه ی بتا یا همان آزمایشی آن را بازی کنند.

توضیحاتی در رابطه با بازی Wildlands از مجموعه Ghost Recon

بازی Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands  در عنوان شوتر تاکنیکی می باشد که کمپانی معروف یوبی سافت آن را ساخته و توسعه داده است. این بازی  توسط همین کمپانی در تاریخ هفتم مارس سال ۲۰۱۷ میلادی برای پلتفرم های پلی استیشن۴، ایکس باکس وان و پی سی منتشر شده است. این نسخه از مجموعه، اولین نسخه ای می باشد که به صورت جهان باز است. بازیکنان در این نسخه از بازی این قابلیت را دارند که هم به صورت تک نفره مراحل داستانی بازی را انجام دهند و هم این کار را به صورت چند نفره یعنی با کمک سایر بازیکنان انجام دهند.

بخش آنلاین بازی به این صورت می باشد که بازیکنان این امکان را دارند که در شکل دو تیم ۴ نفره با یکدیگر به نبرد بپردازند. بازی در حالت سوم شخص می باشد اما در زمان هدف گیری بازیکن، دوربین بازی به حالت اول شخص در می آید. در بازی تجهیزات پیشرفته ای وجود دارند که بازیکن می تواند از آن ها هنگام درگیری ها استفاده نماید که از جمله این امکانات  و تجهیزات می توان به پهباد جهت مشاهده پایگاه دشمنان اشاره نمود.

بازی Wildlands
بازی Wildlands

وجود سیستم شب و روش در بازی یک امر مهم در روند نبرد های بازی دارد به این صورت که در شب بازیکن راحت تر  می تواند به صورت مخفی کاری عمل کند زیرا میزان دید دشمنان در شب کم می باشد و حتی ممکن است بعضی از آن ها به خواب بروند که بازیکن می تواند از این فرصت استفاده کرده و دشمنان را از پای در آورد. جریانات و وقایع بازی در کشور بولیوی صورت می گیرد؛ کشور بولیوی به پایگاهی بزرگ برای برای کارتل های مواد مخدر تبدیل شده است که از خطرناک ترین و قوی ترین کارتل های مواد مخدر که مجموعه ای با نام سانتا بلانکا می باشند در این کشور قرار دارند و قصد دارند به نفوذ هر چه بیشتر به دولت بولیوی این کشور را پایگاه اصلی تولید مواد مخدر به خصوص کوکاـُین نمایند. کشور آمریکا هم بابت این مورد نگران است و می ترسد که قدرت این گروه به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند. گروه سانتکا بلانکا طی یک عملیات بمبی را در سفارت آمریکا  قرار می دهد و پس از دزدیدن سفیر آمریکا در این کشور، او را به قتل می رسانند. کشور آمریکا هم جهت برخود با این تهدید تصمیم به آغاز عملیاتی  با ترکیب نیرو های سازمان سیا، نیروهای عملیات ویژه و سازمان مبارزه با مواد مخدر می گیرد که این عملیاتKingslayer  نام گرفته و تحت نظارت سه سازمان نام برده شده شروع می شود در طی این عملیات یک گروه با نام ارواح تحت نظارت این سه سازمان وارد کشور بولیوی می شوند تا گروه سانتابلانکا را نابود کرده و دولت این کشور را از قاچقچیان و کارتل های مواد مخدر و افراد تحت کنترل آن ها آزاد نمایند.

اعضا تیم نفوذ کرده به کشور بولیوی شامل رهبر تیم  یعنی نومد، میداس تیرانداز تاکتیکی، ویور تک تیرانداز و مهندس گروه یعنی هولت می باشد البته یک رابط  از سازمان سیا به نام کارن بومن به آن ها کمک می کند که از قضا با سفیر کشته شده یعنی ساندوال دوست بوده است. گیم پلی بازی شامل ویژگی های جالب دیگری هم می باشد به عنوان نمونه  بازیکنان می توانند با یک دست خود دشمن را بگیرند و از آن به عنوان محافظ خود در برابر شلیک گلوله استفاده کنند و با دست دیگر به مابقی دشمنان تیر اندازی کنند. بازیکنان این قابلیت را دارند که از وسایل نقلیه ای همچون بالگرد و کامیون استفاده نمایند.

در رابطه با پهباد های بازی هم این مورد ناگفته نماند که این پهباد ها به صورت محدود عمل می کنند یعنی پس از مدت کوتاهی شارژ باتری آن ها تمام می شود و دوباره باید شارژ شوند البته بازیکنان می توانند این پهباد ها ار ارتقا دهند به میزان ذخیره باتری آن ها اضافه کنند. علاوه بر تمام موارد ذکر شده بازیکنان این امکان را دارند که  زمانی که به انجام ماموریتی نپرداخته اند به برقراری ارتباط با شهروندان کشور بولیوی یا مقامات و شورشیان ارتباط برقرار کنند که نتیجه این ارتباطات به برقرار روابطه دوستانه یا دشمنی منجر می شود به همین علت این روابط در بازی جایگاه ویژه ای از لحاظ استراتژی دارند و بر روند بازی تاثیر گذار هستند.

حال باید صبر تا زمان عرضه نسخه بعدی این بازی صبر نماییم تا متوجه شویم که آیا سازندگان توانسته اند که از مشکلاتی که در این نسخه از بازی وجود داشتند درس بگیرند یا همین مشکلات را در نسخه بعدی هم تکرار می کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =