ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin قسمت سوم

ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin

ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin قسمت سوم

آسیب دو برابر: برخی سلاح ها حالت خاصی به نام آسیب دو برابر دارند و زمانی که آن را در کنار لول خود قرار دهید، آسیب کلی به شدت رشد می کند به نحوی که حتی با یک ضربه دشمنان خود را از پای در می آورید.اگرچه به خاطر داشته باشید که آسیب حمله آنها بر روی شما نیز دو برابر می شود! این مثال با عبارت ۲x روی جمجمه شما مشخص می شود. در بعضی موارد خاص می توانید به آسیب چهار برابری دست یابید.

نوار خون: زمانی که دشمن به شما آسیب وارد می کند، خون زیادی از دست می دهید (این میزان به سطح آسیب و طبقه بستگی دارد). فرار نکنید و به او ضربه بزنید و در بازی Playstation 4 به سرعت به سمت دیگران حمله ور شوید. به نحوی که قسمت اعظم خون خود را مجددا بدست می آورید.

ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin
ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin

سلاح های قطبی: War Spear یا Impaler. یکی از آنها را به عنوان سلاح اصلی  بازی پلی استیشن ۴ انتخاب کنید و به راحتی در بین طبقات حرکت کنید. از دشمنان فاصله بگیرید و کلید حمله را فشار دهید. مواظب دشمنان پرنده باشید، اگر کمی بالاتر یا پایینتر از محدوده ضربه باشند آسیب نمی بینند. War Spear در برابر دشمنان قدرتمند بهترین عملکرد را دارد چرا که اگر نیزه به چندین دشمن برخورد کند، احتمال حمله critical بیشتر خواهد شد.

بلوپرینت: War Spear از Mechanical Spider و Impaler از Incomplete One بدست می آید.

 • اردک ها: از نارنجک های یخی برای دشمنانی که در استخر هستند استفاده کنید. آب مدت زمان زیادی یخ می زند. آنها نمی توانند روی خود را برگردانند. این را می توانید از روی علامت قفل در بالای سرشان متوجه شوید. به یاد داشته باشید که نارنجک های آتشین در اینجا کار نمی کنند مگر اینکه مستقیم روی دشمن پرتابشان کنید.
 • غبار: بسیاری از موجودات تاریک که در گرد و غبار حضور دارند تقریبا نامرئی می شوند، تنها وقتی متوجه آنها می شوید که حرکت کنند، در این صورت است که می توانید آنها را بشمارید و حمله ی خود را برنامه ریزی کنید. اندازه ی دشمنان را تخمین بزنید، هرچه بزرگتر باشند، ممکن است یک Slasher یا Catcher باشند. دشمنان کوچکتر زامبی یا تیغ تیغی هستند.
  زمانی که در قبرستان هستید، سعی کنید جلوی چشم این دشمنان افتابی نشوید، حتی اگر بین شما و آنها یک شکاف وجود داشته باشد. یک Catcher من را از فاصله دور گرفت و درون آن گرد و غبار Slasher و Catcher به حسابم رسیدند.
 • هیچ وقت از Sandals یا Whips استفاده نکنید مگر اینکه سطح آسیب آنها را به حداکثر خود رسانده باشید.

مجموعه سلاح ها
در ادامه برخی از بهترین سلاح های بازی نینتندو سوییچ را معرفی خواهم کرد. البته هرکس سبک خاص خود را دارد اما این موارد را امتحان کنید و نتیجه را ببینید!

 • قداره (۱۷۵ درصد آسیب اضافی به اهداف یخ زده) و آتش پاره (پرتاب بمب برای هر ۲ تا ۳ پرتاب) + نارنجک های یخی (کند شدن دشمنان نزدیک در صورت مرگ یکی از دشمنان) و Meat Grinder (آسیب ۱۰۰ درصدی به دشمنان در حال سوختن و دشمنانی که منفجر می شوند ۵۰ آسیب وارد می کنند).
 •  Nut Cracker (آسیب دو برابر) و Biter Swarm (ابر سمی) + Magnetic Grenade (کند)
 •  Impaler (پرتاب نارنجک) و Frantic Sword (پرتاب نارنجک) + Ice Grenade (کند کردن) و Meat Grinder (1+ قدرت و ۳۰ درصد آسیب به هدفی که در حال خونریزی است+ دشمنان پس از مرگ آتش می گیرند)
 •  War Spear (آسیب دو برابر) و Critical Bow + Knife Storm و Biter Swarm
 •  War Spear (25 درصد آسیب به اهداف خشک شده) + Quick Bow (25 درصد آسیب critical) و Horizontal Turret (کشتن اولین دشمن و یخ زدن بقیه به مدت ۱.۸ ثانیه) + Ceiling Turret (+100 درصد آسیب قربانیان یخ زده و دشمنان پس از مرگ سم تولید می کنند)

Wrenching Whip و انواع کمان ها
اگر موارد بالا را بدون داشتن قدرت های ویژه در اختیار داشته باشید، باز هم مفید خواهند بود.
پیشنهاداتی که در بخش نظرات مطرح شدند:

 • Impaler + Frost Blast + Fire Grenade + Ivy Grenade
 • تکمیل ست آتش/ ست یخ/ ست ابر سمی
 • ست آتش / پرتاب نفت
 • Blood Sword + Frost Blast + Magnetic Grenade + Cluster Grenade
 • Assassin’s Dagger (175 درصد اتک) + Grappling Hook (آتشین) + Phaser (نفت)
 • Frantic Sword (آسیب ۴ برابر، ۱۰۰ درصد آسیب سم) + Phaser (سمی)
 • Assault shield + Infantry bow+ ابرهای سمی در زمان استفاده از جادو+ ابر سمی+ Knife storm (آسیب ۱۰۰ درصد برای اهدافی که در حال خونریزی هستند، انتشار خون در زمان مرگ)

حتی اگر مجموعه سلاح های مناسبی در اختیار داشته باشید که به کمک آنها طبقات را پی در پی رد کنید، ممکن است در زمان مواجهه با نگهبانان به مشکل بر بخورید. نگهبانان ۴ غول مرحله اخر در بازی ایکس باکس هستند و در چهار قسمت ظاهر می شوند: The Incomplete One در The Black Bridge، The Watcher در The Insufferable Crypt، The Assassin در Clock Room و The Hand of the King در The Castle.

The Incomplete One:
شاید ساده ترین غول در کل بازی همین باشد.

فهرست تمام مسیرهای ممکن :

 1.  Prisoner’s Cells > Promenade of The Condemned > Ramparts > Black Bridge
 2.  Prisoner’s Cells > Toxic Sewers > The Ramparts > Black Bridge
 3.  Prisoner’s Cells > Promenade of The Condemned > Ossuary > Black Bridge
 4.  Prisoner’s Cells > Promenade of The Condemned > Prison Depths > Black Bridge

مسیر فرعی: از مسیر های غول The Watcher عبور کنید.

ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin
ترفندها و راهکارهای بازی Dead Cells PS4 کمپانی Motion Twin

الگوی حمله:

 •  اگر نزدیکش باشید یک حمله قدرتمند را با تاخیر اجرا می کند.
 •  زمانی که نزدیکش باشید یک حصار درست می کند
 •  یک سپر دافع درست کرده و اگر آسیب زیادی به او وارد کنید داد می زند
 •  به شما مشت زده و اگر خیلی دور باشید آسیب زیادی وارد می کند (پس از اینکه خونش نصف شد)
 •  اگر دور شود حمله ای در شعاع گسترده ترتیب می دهد (اگر می خواهید از این کار پیشگیری کنید، نزدیک او باشید تا همچنان حمله ی با تاخیر را روی شما انجام دهد)
 •  هرچه خونش کمتر باشد، احتمال استفاده ی مکرر از حملات بالا بیشتر است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =