نمایش جابه‌جایی محیط بازی در تریلر جدید بازی Shadow of the Tomb Raider

امکان جابه‌جایی محیط بازی در بازی Shadow of the Tomb Raider

در سال ۲۰۱۳، سازندگان Tomb Raider با افزودن محتواهای جدید و عرضه آن روی کنسول رایانه های شخصی، آن را به بهترین بازی سال تبدیل کردند. آخرین نسخه Tomb Raider قرار است تحت عنوان Shadow of the Tomb Raider عرضه شود. در اخباری که به تازگی دریافت کردیم تریلر جدیدی از Shadow of the Tomb Raider منتشر شد که در آن شاهد امکان جابه‌جایی بازیکنان در محیط بازی بودیم.

جابه‌جایی محیط بازی Tomb Raider
بازی Shadow of the Tomb Raider

قدمت بازی Tomb Raider به دو دهه قبل می رسد. اولین نسخه این بازی نخستین بار در سال ۱۹۹۶ توسط Eidos Interactive به بازار عرضه شد. در آن زمان با استقبال بی نظیری روبرو گشت و توانست ششمین نسخه پر فروش کنسول پلی استیشن را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر این مجموعه توسط Crystal Dynamic و Eidos Montreal توسعه یافته و کمپانی Square Enix آن را به بازار عرضه می کند.
در سال ۲۰۱۳، سازندگان Tomb Raider با افزودن محتواهای جدید و عرضه آن روی کنسول رایانه های شخصی، آن را به بهترین بازی سال تبدیل کردند.
آخرین نسخه Tomb Raider قرار است تحت عنوان Shadow of the Tomb Raider عرضه شود. در اخباری که به تازگی دریافت کردیم تریلر جدیدی از Shadow of the Tomb Raider منتشر شد که در آن شاهد امکان جابجایی بازیکنان در محیط بازی بودیم.

توانایی های لارا کرافت و امکان جابه‌جایی محیط بازی در بازی Shadow of the Tomb Raider

جالب این است که چندی پیش بخش هایی مانند هوش مصنوعی، مکانیک ها و پازل های پیچیده، نورپردازی و ارتقا بصری به مرحله نمایش درآمده بود. کمپانی اسکوئر انیکس و ایداس مونترال در ویدئو جدیدی که به نمایش درآمد حالت هایی مانند شنا کردن، جابجا شدن در محیط و حرکت روی دیوار دیده می شود. در واقع در این تریلر جدید شخصیت لارا کرافت توانایی هایی مانند شنا کردن زیر آب، جستجوی غارهایی کوچک که به مقبره های بزرگ ختم می شود، جابجا شدن بین شاخ و برگ درختان را به دست می آورد.
این توانایی ها در واقع به لارا کرافت کمک می کنند تا در برابر دشمنان خود قویتر ظاهر شود و با سرعت بیشتری آن ها را نابود کند.
این بازی قرار است در تاریخ بیست و سوم شهریور سال جاری (۱۴ سپتامبر) برای کنسول های PS4، ایکس باکس وان و رایانه شخصی به بازار عرضه شود.  در ادامه خلاصه ای از داستان بازی Shadow of the Tomb Raider را بیان می کنیم.
داستان این بازی در پی وقایعی است که در نسخه Rise of the Tomb Raider به وقوع پیوست. جزییات داستان به این صورت است که شخصیت لارا کرافت به عنوان نقش اصلی بازی به همراه جونا مایاوا برای متوقف کردن گروهی به نام ترینیتی به مکزیک سفر می کنند. اما در بین راه در یک حفره زیرزمینی گرفتار می شود و پس از تلاش فراوان خود را نجات می دهد و در همان وضعیت جونا با بیسیم به او می گوید که دکتر دومینگز از افراد ترینیتی به آن محل نزدیک است.
لارا کرافت منطقه ای را زیر نظر گرفت که از قبل ترینیتی آن را مورد بررسی قرار داده و بمب گذاری کرده بود که در حین جستجوی لارا روی یک سازه سنگی مواد منفجره فعال شدند و انفجار مهیبی صورت گرفت. لارا و جونا به سرعت آن محل را ترک کردند و به منطقه کوزومل جایی که مکان برگزرای فستیوال مرگ بود فرار کردند. از قضا دکتر دومینگ نیز در آن شهر حضور داشت و لارا در تعقیب و گریزهای خود دومینگ را در جنگلی در حوالی شهر یافت.

امکان جابه‌جایی محیط بازی در بازی Shadow of the Tomb Raider
امکان جابه‌جایی محیط بازی در بازی Shadow of the Tomb Raider

لارا سرنخ دیگری به دست آورد، اتاقی با دیوارنگاری هایی که حاکی از وقوع چند حادثه از جمله سونامی، سیل، زلزله و آتشفشان داشت. همچنین او خنجری سنتی را پیدا کرد که دکتر دومینگز نیز به دنبال آن بود. با در دست گرفن خنجر اتفاق عجیبی رخ داد و زمین شروع به لرزش کرد و زمین لرزه رخ داد و لارا در همان جا متوجه شد که نباید خنجر را برمیداشت.
این اقدام لارا عواقب بدی برای مردم در پیش داشت به طوری که وقتی پا به فرار گذاشت توسط سرباز تریتینی غافلگیر شد و با افتادن خنجر از دستش اتفاق دیگری رخ داد! این بار سونامی عظیمی به وقوع پیوست که همه از جمله کرافت غرق شدند اما لارا توانست خود را نجات دهد و همکاران خود و جونا را پیدا کند. لارا همچنان در فکر تعقیب و گریز دکتر دومینگر و دست یابی به جعبه بود!! در حالی همه در سونامی غرق شده بودند و به خاطر این تفکر جونا او را سرزنش کرد.
آن دو تصمیم گرفتند با هواپیما به پرو بروند اما در راه حادثه سوم یعنی طوفان رخ داد و هواپیمای آن ها سقوط کرد. در این حادثه لارا و جونا از هم جدا شدند و پس از یکسری اتفاقات دوباره با هم روبرو شدند. این دو جنگجوی ماجراجو اتفافات زیای را پشت سر می گذارند تا به پسری جوان می رسند که توسط ترینیتی ها دستگیر شده بود. لارا پسر را نجات می دهد و خود به اسارت اقوام آن پسر که اتزلی نام داشت درآمد.
لارا در واقع به اسارت ملکه پایتیتی درآمده بود و او طی اعتراف هایی که از لارا گرفته بود دریافت که به دنبال دشمنی مشترک است که همان ترینیتی بود. ملکه جونا را به عنوان گروگان نزد خود نگه داشت تا لارا مأموریت خود را به درستی انجام دهد و تریتینی را شکست داده و جعبه نقره ای را به دست آورد. این داستان همچنان ادامه دارد و ما خلاصه ای از اوایل آن را در این جا به طور خلاصه شرح دادیم. امیدواریم کاربران خود با تجربه این بازی در جریان هر چه بیشتر جزییات و متن داستان قرار بگیرند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =