جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment

جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment قسمت اول

Control بازی بعدی شرکت فنلاندی Remedy Entertainment است. این استودیوی برجسته پیشتر بازی‌های کلاسیکی همچون Max Payne را در سال ۲۰۰۱ (و دنباله آن در سال ۲۰۰۳)، Twin Peaks، Alan Wake و Quantum Break را تولید و عرضه کرده بود. این بازی‌ها همگی روایت بازی‌های ویدئویی را به سمت و سوی هیجان‌انگیزی سوق داده و برای روایت داستان‌شان از تکنیک‌های جدیدی استفاده کرده‌اند.
ممکن است تمامی آن‌ها خوب از کار در نیامده باشند، اما Remedy در همه حال مراقب طرفداران فهمیده بازی‌های ویدئویی بوده است.
ظاهرا این شرکت قصد ندارد ساخت بازی‌های جالبی را که کنجکاوی آدم را برمی‌انگیزد، متوقف کند و این روند را همچنان ادامه خواهد داد. Control بازی اکشن ماجراجویی اسرارآمیز دیگری است که از زاویه سوم شخص بازی می‌شود.
گرچه در Control نشانه‌هایی از بازی‌های قبلی دیده می‌شود و می‌توان رد آن‌ ها را در این بازی پلی استیشن ۴ نیز مشاهده کرد، اما از آن بازی‌های ویدئویی خشنی که نیازی به فکر کردن ندارند و ذهن را درگیر خود نمی‌کنند، نیست. کنترل بازی است که برای شما هم آشناست و هم غریبه، هم در آن نکاتی را می‌‌بینید.

جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment
جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment

که قبلا تجربه کرده‌اید و هم شاهد چیزهایی هستید که در نظرتان تازه می‌آید. بسیاری از المان‌های این بازی را قبلا در بازی‌هایی مثل quantum break دیده‌ایم، اما در این بازی چیزهای دیگری نیز هست که توجه ما را به خود جلب می‌کنند.

نکات جدید بازی
کمپانی Remedy می‌گوید تا زمان انتشار این بازی همچنان خبرهای جدید بسیاری درباره آن منتشر خواهد شد، پس گوش به زنگ باشید و سعی کنید از قافله عقب نمانید. کنترل بازی است با ژانر اکشن و ماجراجویانه و پر است از تیزاندازی و موقعیت‌هایی که نیاز به استفاده از اسلحه دارد، اما مساله فقط اسلحه نیست.
Remedy از موتور نورسلایت که برای Quantum Break طراحی شده بود، استفاده خواهد کرد تا تجربه‌ای جدید و متفاوت را برای مخاطبان خود رقم بزند. در این بازی تیراندازی خواهید کرد، اما به لطف توانایی ذهن‌تان در جابجایی اجسام، در زمان و فضا نیز می‌توانید دست ببرید.

اتفاقاتی که در Control رخ می‌دهند
در Control باید نقش جس فیدن (به صداپیشگی کورتنی هوپ از سریال گستاخ و زیبا) را بازی کنید. او برای یافتن جواب جراحات روانی که یادگار دوران کودکی اوست و باعث شده به قدرت‌های فراطبیعی غیرقابل توضیحی دست پیدا کند، به دفتر مرکزی اداره کنترل فدرال آمریکا (FBC) یک سازمان دولتی سری که وظیفه مطالعه و مقابله با پدیده‌های فراطبیعی را بر عهده دارد پا می‌گذارد.
پس از آن متوجه می‌شود نیرویی غیرطبیعی به نام “هیس” FBC را مورد حمله قرار داده و رئیس آن یعنی زاکاریا ترنچ را کشته است. جس اسلحه خدمت او را برمی‌دارد و باعث آغاز مراسم اسرارآمیزی می‌شود، چراکه این اسلحه است که باید مالک خود را انتخاب می‌کند. طبق قوانین FBC جس حالا باید رئیس جدید سازمان باشد، بنابراین راه دیگری ندارد جز این که برای بازگرداندن نظم به FBC با هیس وارد جنگ شود.

جس توانایی‌های خاص خود را بعد از یک تصادف به دست آورده است و قصد دارد از آن‌ها در مسیر خوبی استفاده کند. او متوجه می‌شود که در سازمان مشکلی وجود دارد؛ هیس همان موجودی که سازمان را تحت نفوذ خود در آورده، در جهت رسیدن به اهداف کثیف خود ماموران دیگر را کنترل می‌کند. جس از توانایی‌های خود برای حرکت در این ساختمان عریض و طویل و کشف رازها استفاده می‌کند ودر همان حال است که جسم او توسط روح رئیس قبلی تسخیر می‌شود.

جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment
جزئیات انتشار بازی Control PS4 کمپانی Remedy Entertainment

سم لیک خالق شخصیت مکسپین که نویسندگی بازی‌های قبلی شرکت Remedy را نیز بر عهده داشته، نویسنده و کارگردان خلاق بازی Control است. گرچه بازی Playstation 4 روایت قوی و کاملا متمرکزی دارد، اما سازندگان آن می‌خواهند شما روایتگر آن باشید. مایکل کاسورینن وقتی هنوز برای اشاره به این بازی، از اسم رمز ” P7″ استفاده می‌شد.
در سال ۲۰۱۶ به [وبسایت] Polygon گفته بود، “ما همیشه داستان‌هایی را تعریف می‌کنیم که در دنیا اتفاق می‌افتند. اما این بار می‌خواستیم برعکس این روند را پیش بگیریم و دنیایی را بسازیم که در آن داستان‌هایی اتفاق می‌افتند. از همینجا بود که هویت این بازی شکل گرفت. با این کار توانستیم بفهمیم تجربه‌ای را که قصد ایجاد آن را داریم، چه کلیتی باید داشته باشد: وقتی این بازی را آغاز می‌کنید، دوست دارید وارد دنیای جدید آن شوید. اگر به بازی‌های قبلی Remedy نگاهی بیندازید …

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 12 =