جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت اول

وقتی cuphead در سال ۲۰۱۴ پشت ویترین فروشگاه‌ها قرار گرفت، همه تصور می‌کردند با پلتفرمری به سبک کارتن‌های دهه ۱۹۳۰ روبرو خواهند شد که جلوی صفحه نمایشگر میخکوب‌شان می‌کند، فکر می‌کردند چیزی شبیه به Rayman: Legends انتظارشان را می‌کشد. حتی وقتی خبر آمد که این بازیXBox ۱ در دل خود مراحل run and gun را جای داده، باز هم کسی انتظارش نداشت که با چنین حال و هوایی روبرو شود.
حالا دیگر همه می‌دانند که بازی StudioMDHR وجه مشترک زیادی با Rayman: Legends یا حتی run-and-gun های جدیدی مثل Matterfall یا Broforce ندارد. این بازی از آن بازی‌هایی است که نیاز به صبر و حوصله، دقت و مهارت زیادی دارد. در درجه اول چیزی که بیشتر از همه در بازی اهمیت دارد، مراحلی است که در آن باید با شخصیت‌های اصلی روبرو شوید (boss battle)، همیشه در صحنه‌های مختلف بازی شاهد آتش و شلیک هستیم .
و این کارها آنقدر ادامه پیدا می‌کند که یا دشمنان از پا در بیایند و یا شخصیت اصلی داستان نابود شود، البته موقتا.
همه چیزهایی که درباره بازی cuphead شنیده‌اید حقیقت دارند، در هیچ کدام از چیزهایی که در این باره به شما گفته‌اند اغراق نشده است. این یک بازی در سبک تیراندازی است که مراحل بسیاری سختی دارد و در آن نبردهای بی‌رحمانه‌ای رخ می‌دهد که نیار به واکنش‌ها و شلیک‌های سریع و به‌موقعی دارند.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

اگه بیش از حد معطل کنید و زود دست به کار نشوید، هیچ شانسی در برابر دشمنان سرسخت این بازی نخواهید داشت. نبردها ممکن است حداکثر سه دقیقه طول بکشند، اما وقتی معلوم می‌شود که اگر تنها دشمنانتان بتوانند سه تیر به شما بـزنـنـد، آن وقـت مـجـبـور خـواهـیـد بـود هــمــه چــیـز را دوبـاره از نـو شـروع کـنـیـم، ایـن زمـان بـه نـظـرتـان بـسیــار طـولانـی‌تـر خـواهـد آمـد.
در Cuphead باید از میان تیرها، دشمنان کوچک و دام‌هایی که بر سر راهتان قرار دارند، راه خود را باز کنید و جان خود را در امان نگه دارید و در عین حال سعی کنید هدف اصلی خود را نیز نابود کنید، همین خصوصیات این بازی را تبدیل به اثری به یادماندنی و ارزشمند کرده است.Cuphead داستان جالب و بامزه‌ای دارد. او و برادرش Mughead (اگر دو نفره بازی را انجام دهید، او در این سفر همراه شما خواهد بود)، ناچار به آغاز سفری خطرناک و پرماجرا هستند .
و برای رسیدن به مقصد باید از سه دنیای مختلف عبور کنند، در این حین از کسانی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوند مشورت می‌گیرند، گاهی هم اگر خوش‌شانس باشند، هدیه‌ای از جانب آن‌ها نصیب‌شان خواهد شد که در نبرد با شیاطین می‌توانند به دادشان برسند.Cuphead حاوی مراحل run-and-gun نیز هست، این مراحل کاربرد خود را دارند. جنگیدن با شخصیت‌های اصلی کار آسانـی نـیـسـت و اگـر بـتـوانـیـد خـود را بـا افـسـون‌ها و سـلاح‌هـا مـجـهـز کـنـیـد، شـانـس بـیـشـتـری در بـرابـرشـان خـواهـیـد داشـت.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

اما برای به دست آوردن این امکانات باید سر راه خود سکه‌های طلایی را جمع کنید. برخی از این سکه‌ها در جاهایی قرار داده شده‌اند که از دیدتان پنهان هستند، در حالی که بعضی دیگر را می‌توانید از شخصیت‌های فرعی و دست و دل‌باز بازی دریافت کنید، اما غالبا سکه‌ها در همان مکان‌های مخفی قرار دارند و برای دسترسی به آن‌ها باید یکی از مراحل run-and-gun را به پایان برسانید تا بتوانید با خیال راحت دنبال‌شان بگردید و پیدایشان کنید.
بهترین و بدترین قسمت بازی را می‌توان همان قسمت‌هایی دانست که مخاطب به جنگ شخصیت‌ هـای اصـلـی بـازی مـی‌رود. این مـراحـل بـه شـدت اعـتـیـادآور و خـیـره‌ کـنـنـده و بـه هـمـان انـدازه ظالـمـانـه هـسـتـنـد و خـشـونـت و بـدطـیـنتــی در آن‌هـا مـوج مـی‌زنـد. اگر بیشتر از این بخواهیم درباره بازی صحبت کنیم، لذت بازی را از آن‌هایی که هنوز تجربه آن را نداشته‌اند، خواهیم گرفت.
اما نکته دیگری که می‌توان در اینجا به آن اشاره کرد، این است که در برخی از مراحل بازی خشونت بی‌ حد و حصری دیده می‌شود، هر مرحله شامل تهدیدها، حمله‌ها و اتفاقات غیرمنتظره جدیدی است که می‌توانند پشت سر هم شما را شکست دهند، پس اگر قصد خرید آن را برای فرزندتان دارید، باید خوب به این مساله دقت کنید.
گیمرهای حرفه‌ایی هم ممکن است در برخی از مرحله‌ها حسابی به چالش کشیده شوند و قبل از موفق شدن چند باری جان‌شان را از دست بدهند.
گرچه تجربه‌ای که برای بسیاری از بازیکنان این بازی ایکس باکس و نینتندو سوئیچ اتفاق می‌افتد به این صورت است که بارها و بارها می‌میرند، در هر مرحله چیز جدیدی یاد می‌گیرند، با تهدیدها و الگوی آن آشنا می‌شوند و بعد به استراتژی می‌رسند که از طریق آن می‌توانند بالاخره و به هر زحمتی که هست از مرحله عبور کنند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =