جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI

جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI

جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI
جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI

آیا با بازی Rime آشنایی دارید؟ بازی که طرفداران زیادی پس از مشاهده نمایش هایش به دست آورد. بسیاری از مخاطبان بی صبرانه منتظر بودند تا این بازی تازه که به نظر می رسید کیفیت مناسبی دارد را تجربه کنند. این بازی داستان زندگی پسری را روایت می کرد که پس از اولین نگاه حسابی بر دلتان می نشست. پسرک کارتونی Rime، در میان جزیره ای عجیب و غریب حضور دارد و قرار است در کنار شما اتفاقات تازه ای را رقم بزند. اگر تا به حال بازی Rime را تجربه نکرده اید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به نقد بررسی آن بر روی کنسول های نینتندو سوئیچ بپردازیم.

آشنایی بیشتر با بازی Rime
قرار است شما در طول بازی Rime با پسر بچه ای همراه شوید که هیچ چیزی در مورد گذشته اش در ذهن ندارد. او در حال حاضر در جزیره ای نامعلوم است. اما علت این حضور را هم نمی داند.  داستان بازی از آنجایی شروع می شود که پسر بچه چشم باز می کند و خودش را در منطقه ای تازه می بیند. او در ساحل دریا است و فقط به یک جزیره متروک دسترسی دارد. در ادامه بازی او تصمیم می گیرد تا شرایط فعلی اش را بپذیرد و برای یافتن راه چاره ای پا به این جزیره عجیب بگذارد.
پس از آن، با ورود دو کاراکتر دیگر به بازی پلی استیشن مواجه خواهیم بود. یکی از آنها روباهی بامزه است که در بخش هایی از بازی با پسر بچه قصه ما همراه می شود. کاراکتر دوم در واقع یکی از بخش های عجیب و جذاب بازی است. او موجودیست که شباهت زیادی به انسان دارد. پوست او کاملا سیاه است و تقریبا همیشه در فاصله دوری از شما قرار دارد. یادتان باشد هرچقدر هم که تلاش کنید، به او نمی رسید.

جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI
جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI

او خیلی زود محو می شود و باعث می شود تا شما هیچ وقت به پاسخ سوالاتتان نرسید. باید اعتراف کرد که اضافه کردن این موجود سیاه که شنل قرمزی به تن دارد، یکی از بهترین فکرهایی بوده است که به فکر تیم سازنده رسیده است. او می تواند هر بار به یک نحوی ذهنتان را به خودش مشغول کند و به این ترتیب به یک معمای حل نشدنی در کل رویه داستان تبدیل شود.
او در بخش های زیادی از بازی حضور دارد و می تواند با هر بار خیره شدنش به پسر بچه داستان ما، حسابی او را دستپاچه کند.روی هم رفته بازی گیم پلی جذابی دارد و بازی باز را پس از گذشتن از یک سری بخش های روایی وارد دنیایی از چالش ها و معماها می کند.به نظر می رسد که سازنده در برخی از مواقع در انتقال مفهوم بازی ضعیف عمل کرده است.
بدین ترتیب ممکن است بازی باز در برخی از مواقع خودش را در میان ابهامات شکل گرفته گم کند. به احتمال زیاد در بخش هایی از بازی چنان گنگ می شوید که نمی دانید چطور بازی را پیش ببرید. به نظر می رسد تلاش های سازنده برای القای مفهومی واضح تر هم بی ثمر مانده است و در نهایت چیزی دستگیر مخاطب نمی شود.
اوضاع به نحوی پیش می رود که گیمر ترجیح می دهد بدون یافتن پاسخ پرسش های متعددی که در سر دارد، پا به مراحل تازه تری بگذارد تا ببیند در نهایت چه چیزی دستگیرش می شود.
اگر به سکوبازی علاقمند باشید، بازی Rime همان چیزیست که می تواند برای مدت ها با لذت فراوان سرگرمتان کند.  بازی از گیم پلی جذابی برخوردار است و می تواند حسابی سر مخاطب را به خودش گرم کند.
به احتمال زیاد از حضور در مراحل مختلف بازی Rime راضی خواهید بود و چیزی اذیتتان نخواهد کرد. شما در حین سکوبازی گرفتار معماهای مختلفی خواهید شد که باید برایشان به دنبال پاسخی مناسب باشید. شاید برخی از مواقع احساس کنید که معماهای موجود در دل بازی چندان هم سخت و سنگین نیستند، اما مطمئن باشید آنقدرها هم راحت نیستند که میلی به حلشان نداشته باشید.

جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI
جزئیات انتشار بازی Rime نینتندوسوئیچ کمپانی Game AI

شما در طول بازی Rime کنترل پسر بچه ای را به دست خواهید گرفت که یاد گرفته است در سختی های روزگار گلیمش را از آب بیرون بکشد. به طور کلی می توانیم Rime را تلفیقی درست از مخفی کاری، سکوبازی، جست و جو و معما بدانیم. به نظر می رسد که این بازی استانداردهای لازم برای درخشش را دارد.
در بخش معمایی بازی Playstation ۴ با مکانیزمی مواجه خواهید بود که جذابیت حل معماهای Rime را بیشتر کرده است. این مکانیزم فریاد است و کارایی زیادی در رسیدن به پاسخ دارد. روال هم به این ترتیب است که پسر بچه می تواند با هر بار فریاد زدن به راه تازه ای دست پیدا کند. البته این تنها مکانیزم به کار رفته در Rime نیست. شما در طول بازی می توانید با استفاده از ترفندهای مختلف، بستری مناسب را برای رسیدن به پاسخ معماها فراهم کنید.
یکی از ایراداتی که کارشناسان به بازی Rime وارد کرده اند، به شخصیت پردازی آن مربوط است. بسیاری از منتقدان بر این باورند که پسربچه بازی Rime گاهی اوقات غیر قابل درک و عصبانی کننده است. البته همه چیز در ابتدای بازی خوب است. اما پس از اینکه مدتی در Rime پیش می روید و با چالشهای مختلف مواجه می شوید، شرایط فرق می کند!
نکته منفی دیگری که در مورد پسر بچه بازی وجود دارد، غیر قابل کنترل بودن سرعتش است. در واقع این خود بازی است که تصمیم می گیرد پسربچه در چه مواقعی و با چه سرعتی در مسیر حرکت کند. از آنجایی که تشخیص بازی کمی کند است، در طول بازی با نوساناتی مواجه خواهید شد که جذابیت Rime را برایتان کمتر می کند.
شاید بهتر بود تا سازنده با تعریف دکمه ای خاص، کار را به گیمر می سپرد تا همه چیز بهتر و روان تر پیش برود.
در نهایت باید بگوییم که به طور کلی Rime در میان بازی های خوب و جذاب جای دارد که حتما ارزش امتحان کردن بر روی کنسول های نینتندو سوئیچ را خواهد داشت. این بازی فاکتورهای لازم برای لذت بردن گیمر را دارد.

مرکزخرید دات کام

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =