بازی Grand Theft Auto V PS4 در فروشگاه پلی استیشن

جزئیات و بررسی بازی Grand Theft Auto V PS4 از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن

لحظاتی پیش لیست پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن ۴ در خرداد ماه سال جاری در سایت های مختلف منتشر شد. همانطور که در این لیست مشاهده می کنیم بازی Grand Theft Auto V رتبه اول را به خود اختصاص داد. شرکت سونی باری دیگر توانست محبوبیت خود را در میان طرفدارانش دوچندان کند چرا که حدود سه سال از زمان انتشار این بازی می گذرد و همچنان جزء پرطرفدارترین بازی هاست. فی الواقع می توان گفت بازی Grand Theft Auto V از زمان انتشار خود تاکنون توانسته است جزء ده بازی برتر پرفروش فروشگاه پلی استیشن باشد.

طبق لیست شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، بازی های FIFA 18 و God of War به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم نسخه های پر فروش فروشگاه پلی استیشن قرار گرفتند. در همین ماه بازی هایی مانند Job Simulator،Superhot VR و Driveclub VR، نیز به ترتیب رده های اول تا سوم پرفروش ترین محصولات فروشگاه پلی استیشن VR را به خود اختصاص دادند. کمپانی های Rockstar North و Rockstar Games به ترتیب مسئول ساخت و عرضه این محصول هستند.

جزئیات و بررسی بازی Grand Theft Auto V PS4 از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن
جزئیات و بررسی بازی Grand Theft Auto V PS4 از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن

اولین نسخه این بازی اکشن در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۳ برای کنسول های پی اس ۴ و ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفت. محبوبیت این بازی به دلیل نزدیک بودن آن به دنیای واقعی می باشد. این ویژگی از زمان ارائه نسخه سوم به بعد به خوبی کار شد و در نسخه های بعدی تکامل یافت و در نهایت به جدید ترین و کامل ترین اثرش یعنی GTA V رسید. در ادامه به جزییات بیشتری از بازی GTA V می پردازیم. این نسخه نسبت به نسخه های قبل با شدت بیشتری از دنیای واقعی الهام گرفته است.

سه شخصیت اصلی در این بازی حضور دارند. شخصیت اول فردی است به نام مایکل. مایکل دچار اختلال شخصیتی است و تحت درمان روانپزشک می باشد. Trevor، شخصیت دوم بازی است. این شخص تعادل روانی نداشته و دچار یکسری کمبودهاست. شخصیت سوم جوانی با استعداد و فرصت طلب به نام Franklin است. سازندگان این بازی بیشتر روی دو شخصیت اول متمرکز شده اند و شما پس از آشنایی با این شخصیت ها می توانید در مورد سرنوشت آن ها تصمیم بگیرید.

یکی از نقاط مثبت بازی این است که می توانید مأموریت های خود را از هر کجا خواستید از سر بگیرید. هر بار که میخواهید بازی پلی استیشن را شروع کنید یا در اواسط بازی هستید می توانید از بین این سه شخصیت یکی را انتخاب کنید. این یک امتیاز بزرگ برای سازندگان محسوب می شود چرا که بازیکن در حین بازی خسته نخواهد شد و تنوع بیشتری به بازی خواهد داد. مأموریت های مختلف و متنوعی برای این بازی در نظر گرفته شده است. از سرقت های بزرگ گرفته تا حضور در اعماق اقیانوس ها و اوج آسمان ها همگی از ذهن خلاق سازنده نشأت گرفته است.

نبود صفحه های بارگذاری متعدد در بین مأموریت ها یکی دیگر از امتیازات برتر بازی به شمار می رود. قدرت انتخاب بازیکن در این نسخه بیشتر بوده و علاوه بر انتخاب سرنوشت شخصیت های اصلی قادر به انتخاب شخصیت های مکمل و همچنین انتخاب نقشه برای انجام سرقت های جهانی است. بازی تنوع زیادی دارد که به جزییات بیشتری نمی پردازیم. شاید یکی از بزرگترین ایرادی که به این بازی تک نفره می توان گرفت آسان بودن بیش از حد روند بازی باشد که بازیکن را دچار چالش نمی کند و ذهن او را زیاد درگیر یاد گرفتن مراحل آن نمی کند.

جزئیات و بررسی بازی Grand Theft Auto V PS4 از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن
جزئیات و بررسی بازی Grand Theft Auto V PS4 از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه پلی استیشن

یکی دیگر از خلاقیت های سازندگان این بازی تمرکز روی صداگذاری یک زبان در بازی است، اگرچه در زیرنویس با زبان های مختلفی ترجمه شده است. صداگذاری شخصیت ها در حد عالی و الهام گرفته از شخصیت های معروف در دنیای واقعی می باشد. گرافیک گیم پلی نیز در حد قابل قبول و با کیفیت بالایی به نمایش درآمده است و افکت های فوق العاده ای در هر لحظه به مرحله اجرا درمی اورند. یکی از مزیت های نسخه پنج نسبت به نسخه چهارم بازی این است که سازندگان به خوبی توانسته اند این نسخه را روی کنسول پی سی تنظیم کنند.

می توان گفت سازندگان، از زمان عرضه نخستین نسخه این بازی تاکنون تغییرات گسترده ای اعمال نمودند که بیشتر آن به نحوه عرضه آن روی کنسول های نسل جدید برمی گردد. از جمله این تغییرات می توان به بهبود گرافیک بازی و افزوده شدن دوربین اول شخص اشاره کرد.

این بازی در سال ۲۰۱۴ توانست روی پلتفرم پی سی به مرحله اجرا دربیاید و تمام این تغییرات روی این کنسول اعمال شده بود. در مجموع می توان بازی Grand Theft Auto V را کامل ترین نسخه از سری بازی های GTA برشمرد، چرا که سازندگان از ابتدا به دنبال افزودن محتواهای جدید و کامل کردن بازی بودند و در این نسخه به صورت کامل به مرحله اجرا درآمد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =