جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف

جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف

جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف

این فکر را در خیال خود مجسم کنید که قادر باشید هر آن چه که مشتاقش هستید و آرزویش را دارید، داشته باشید. به این معنا که جهانی خلق کنید که در راس آن خودتان قرار گرفته اید و به طراحی آن پرداخته و خرد و کلان و ابتدا و انتهای این دنیایی که طراحی کرده اید تماما بر اساس سلیقه شخصی خودتان ایجاد شده باشد. بدون شک ایده جذابی خواهد بود. چنین چیزی با احتمال بسیار زیادی نه تنها هم اکنون که حتی با گذشت سال ها بعد نیز به نظر شدنی نمی آید و لااقل محال ممکن است در دنیای واقعی به وقوع بپیوندد.
از طرفی به نظر نویسنده این خطوط، گونه آدمی از روزگاران بسیار کهن تا به امروز آرزوی دستیابی به هر آن چه که در واقعیت برایش ممکن نبوده را پیش تر در کتاب هایش و امروزه در کنار کتاب ها در فیلم هایش نیز مجسم و شدنی کرده است. به طور نمونه برای این که با مقصودم بیش تر آشنا شوید باید اشاره کنم به دنیای هری پاتر و نارنیا که هر دو ترکیبی است از آرزوی دیرینه انسان برای دست یابی به جادو و نیز کنترل بر اتفاقات ماورالطبیعیه، دنیایی که کافی است اراده کنید و هر آن چه را که خواستار آن هستید و طلب می کنید با خواندن یک ورد در دستان خود ببینید.

جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف
جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف

حال این زمینه علاوه بر کتاب و فیلم ها در دنیای بازی های ویدیویی نیز فراهم شده است. از این رو بازی Dreams یا رویاها را می توان چنین بستری در نظر گرفت. این بازی PlayStation 4 یک اثر هوشمندانه و مبتکرانه است که سازندگانش تمام توان خود را بر این گذاشته اند تا از هر جهت گیمر برای ساختن دنیای مورد نظر خود آزاد باشد.شاید شما با خواندن جمله پیشین برایتان بازی های استراتژیکی مانند سری بازی های Stronghold یا همان جنگ های صلیبی آشنای خودمان، سری بازی های Generals و نیز بازی های ژانر مزرعه (فارم) تداعی شده باشد که تجربه ایی به مراتب با آزادی عمل کمتری را نسبت به بازی Dreams در اختیارتان می گذارد.
به عنوان تجربه ایی از جنس بازی Dreams، در بازی های سبک استراتژیک می توانستید با کمک شهروندان خود به ساخت قسمت های مختلف یک قلعه قرون وسطایی، شهر یا مزرعه بپردازید. خب بازی Dreams را هم می توان یک بازی با چنین حال و هوایی در نظر گرفت و البته نمی توان اقرار کرد که کاملا در سبک بازی های استراتژیک است بلکه رویاها از این جهت به بازی های استراتژیک مانند است که بازیکن برای ساختن دنیای خود با استفاده از امکاناتی که در بازی برای او قرار داده شده است کاملا آزاد است.
در این بین اما امکاناتی که در اختیارتان گذاشته می شود و همچنین کارهایی که می توانید با این امکانات برای ساختن جهان تان انجام دهید بسیار بیشتر از بازی های استراتژیک است به عبارت بهتر اگر اختیاراتی که در بازی برایتان تعبیه شده در عین متعدد بودن قابل شمارش باشند اما حالات ممکنی که می توانید با استفاده از این امکانات قابل شمارش رقم بزنید غیر قابل شمارش خواهد بود.شاید این مثال بهتر ماجرا را برایتان تفهیم کند که با تنها شش عدد سیم گیتار می توانید بینهایت آهنگ بسازید.
از طرف دیگر این قابلیت تنها به ساخت چیزهایی که دوست دارید بسازید ختم نمی شود چه این که بازیکن با توجه به پتانسیلی که برای بازی در نظر گرفته شده است حتی قادر است بازی که دوست دارد را طراحی کرده و همان را بازی کند با دقیق ترین خصوصیاتی که بازی اصلی دارست. این یک مثال خوب است که بازی Crash Bandicoot در رویاها بازسازی شده است.
در همین راستا یکی از کاربران یوتیوب تلاش کرده تا این بازی را دوباره سازی کرده و در ویدیویی که در یوتیوب منتشر کرده از ماحصل تلاش هایش پرده برداری کرده است. با این تفاصیل اما بازی هنوز به طور رسمی منتشر نشده و شرکت سازنده یعنی مدیا مولکول (Media Molecule) تاکنون تنها نسخه بتا را عرضه کرده است. پس از انتشار نسخه بتا بود که چندی پیش مدیا مولکول نسخه Early Access بازی را با قیمت ۳۰ دلار در اختیار علاقه مندان قرار داد.
این نسخه قرار است جایگزین نسخه نهایی بازی تا زمان انتشار آن باشد که هنوز دقیقا مشخص نیست چه زمانی خواهد بود. شاید یکی از دلایل این امر این باشد که مدیا مولکول قصد دارد تا زمان انتشار نسخه نهایی از بازخوردهای گیمرها برای ارتقا هرچه بیشتر بازی در زمان عرضه بهره ببرد. با تمام این ها اما کاربران حتی با نسخه Early Access بازی نیز خلاقیت های خود را به نمایش گذاشته اند.

جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف
جزئیات و بررسی داستان بازی Dreams PS4 در سه جهان مختلف

برای نمونه می توان به کاربری اشاره کرد که در توییتر با به اشتراک گذاشتن ویدیویی نشان می داد توانسته است قسمت هایی از بازی پلی استیشن ۴ Marvel’s Spiderman را در دنیای بازی Dreams شبیه سازی کند. در سال ۲۰۱۷ بود که در جریان کنفرانس پلی‌ استیشن اکسپرینس ، بازی Dreams به نمایش درآمد و از نقشه ای که در این پیش نمایش نشان داده شد، معلوم گردید که Dreams در بخش داستانی در سه جهان متفاوت رقم می خورد.
در کنار این مسئله نیز روشن گردید در بازی ابزارهای خاصی از سوی سازندگان در نظر گرفته شده تا بتوانید به وسیله آن‌ها دنیای رویایی خود را بسازید. به علاوه داستان خاصی نیز برای هر کدام از این دنیاها، در نظر گرفته شده است و هر کدام از جهت محتوا، متفاوت با دیگری بوده و شما را به وسط ماجرایی که وسوسه تان می کند تا بازی را ادامه دهید می برد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =