جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4

جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4

جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4

هیدیاکی ایتسونو یکی از بازیسازان موفق و مشهور انگلیسی است که با شرکت کپکام (Capcom) همکاری می کند. وی در طول مدت زمان همکاری با این شرکت، بازی های پرطرفدار زیادی را برای شرکت کپکام تولید کرده است. بازیهایی مانند Devil May Cry 3: Dante’s Awakening و Devil May Cry 5 و جدیدترین اثر وی یعنی Hellblade: Senua’s Sacrifice با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبه رو شده است.
این کارگردان به غیر از سری DMC بازی های موفق دیگری نیز تولید کرده است مانند Power Stone ،Capcom Vs. SNK 2 و Dragon’s Dogma با وجود موفقیت های متعددی که نصیب وی شده، نقاط تاریکی نیز در سابقه ی کاری خود گنجانده است مانند بازی Devil May Cry 2.
شاید ساخت ادامه ی بازی DmC: Devil May Cryبرای آینده ی نزدیک امکانپذیر نباشد ولی نسخه ی پنجم این سری بازی تولید شده است. این بازی Playstation 4 طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد و به محبوبترین اکشن های سال ۲۰۱۹ تبدیل شد.

جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4
جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4

این شاهکار را شرکت کپکام با رعایت اصول پایه ای بازی Devil May Cry خلق کرد. Devil May Cry 5 همان بازی است که عاشقان سبک هکاند بیش از ۱۱ سال منتظر آن بودند. تجربه ی این بازی بعد از نسخهی چهارم آن برای بسیاری از گیمرها بی نظیر است. سناریوی بازی بسیار ماهرانه نوشته شده است به طوری که در ابتدای بازی هزاران سؤال به ذهن بازیکن می رسد و در پایان بازی به تمام سؤالات پاسخ داده می شود.
حتی نکات مبهمی که در نسخه های قبلی وجود داشت، پاسخ داده می شود. در کنار کیفیت بالای بازی و روند اجرای آن، آنچه که این بازی را برجسته می کند، روایت فوق العاده ی داستان است. در داستان سه شخصیت مختلف از نگاه خود ماجرا را تعریف می کنند و این تنوع در روایتگری سبب می شود بازیکن از روند پیشرفت بازی احساس کسالت و خستگی نکند و با شور و اشتیاق فراوان نظارهگر اتفاقاتی باشد که در حال رخ دادن است.
این ترفند ایتسونو باعث شده پیچ و خم های داستان افزایش یابد و در انتهای داستان ضمن مواجه شدن با پاسخ سؤالات و ابهامات، هیجان فوق العادهای به بازیکن داده شود به طوری که کاملا مبهوت بازی شود و خیره به نمایشگر بماند و یا از جای خود بلند شود و فریاد بزند.
روند معرفی هر یک از شخصیتها با فلش بک های متعددی صورت می گیرد. به طوری که در بخش پایانی، بازیکن تا حدودی با طرز تفکر آنها آشنا می شود و حرکت بعدی آنها را پیش بینی می کند.
آنچه که باعث میشود این سری از بازی Devil May Cry 5 ارزش تکرار داشته باشد و به یکی از جذابترین تجربه های بازیکنان تبدیل شود، افزایش شخصیت های داستان، افزایش تنوع دشمنان و باس هایی که هر یک خصوصیات ویژه ی خود را دارند. همچنین ترکیب مبارزات سریع، اسلحه های متنوع و کومبوهای بسیار جذابی که سبب تک تکه کردن شیاطین می شود، موسیقی جذاب و داستانی بی نظیر سبب می شود بازیکن پای بازی میخکوب شود.
بازی Devil May Cry 5 یک تهدید Daemonic را بیان می کند که با ریشه گرفتن یک درخت شیطانی شروع می شود. موجودات Daemonic به دنیا حمله کرده و به کشتار مردم می پردازند. بازی از کتک خوردن تا سرحد مرگ دانته شروع می شود. درحالی که نرو فرار می کند. بازیکن بعد از یک ماه بازی را با نرو شروع می کند. نرو در حال نابود کردن شیاطین است و در این کار از دوست خود نیکو کمک می گیرد. نرو بعد از مبارزه با شیاطین با هیولایی به نام Goliath مواجه می شود.

جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4
جزئیات و بررسی ساخت ادامه بازی Devil May Cry 5 PS4

سلاح اصلی دانته شمشیر ربلیون است(Rebellion) و حالت شیطانی (Devil Trigger)را همراه خود دارد. او از این حالت شیطانی برای نابودی شیاطین استفاده می کند. دانته از موتور سیکلت خود نیز به نام کاوالیر (Cavaliere)که قابلیت تبدیل به دو سلاح اره مانند را دارد، بهره می گیرد. بالروگ (Balrog)هم دستکش و پوتین های پولادین را در اختیارش قرار می دهد. نرو شمشیر ملکه ی سرخ (Red Queen)و هفت تیر رز آبی (Blue Rose)را در اختیار دارد.
در این بازی به دلایلی نرو دست شیطانی خود را از دست داده است و به جای آن دویل بریکر(Devil Breaker) که مجموع های از بازوهای رباتیک است، جایگزین شده است. تعداد این بازوها مشخص است و استفاده از آن محدودیت دارد. لذا بازوها بعد از استفاده یکی یکی نابود می شوند.
در پایان، شخصیت وی (V) وارد ماجرا می شود که دارای سبک جدیدی از مبارزه است. این شخصیت دارای عصایی است و خودش قادر نیست به طور مستقیم مبارزه کند لذا موجوداتی را احضار میکند که برای او می جنگند. گارگردان زمان ۱۲ تا ۱۶ ساعت را برای بازی Playstation در نظر گرفته است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =