جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games

جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games

جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games

استودیوی ژاپنی کوئی تکمو طراح بازی Toukiden 2 از انتشار این بازی در آمریکای شمالی و اروپا خبر داه است. نسخه ی اروپایی و غربی این بازی در سال ۲۰۱۷ در دو منطقه ی نامبرده در دسترس بازی کنندگان قرار گرفت. ناگفته نماند که این بازی برای پلی استیشن ۴ و ویتا و پی سی ها منتشر شده است. داستان بازی در شهر Yokohama جریان دارد. جایی که جنگی بین نیروهای اهریمنی و نیروهای پاک رخ می دهد. در این بازی کاراکتر Oni این جهان را تخریب می کند و یک تیم به نام مدافعان بشریت سعی می کنند تا Oni را شکست بدهند و جلوی نابودی کامل دنیا را بگیرند.
در گیر و دار این جنگ یکی از نیروهای اهریمنی یک دروازه را باز می کند و در این میان یکی از مدافعان به درون آن کشیده می شود. پس از گذشت ۱۰ سال این مدافع بدون اینکه چیزی به یاد بیاورد در یک روستا به هوش می آید. فکر می کنم دیگر متوجه شده باشید که شما در نقش این نابودگر به ادامه بازی می پردازید. در این نسخه از بازی صحنه های مبارزه ای جدیدی نیز به بازی اضافه شده است. بعلاوه می توانید تنوع تمدن و نژادی را در بازی مشاهده نمایید.
کاراکترها و هیولاهای جدیدی نیز در مراحل گوناگون قرار گرفته اند. شایعاتی وجود دارد که Toukiden 2 برای پلی استیشن ۳ نیز منتشر خواهد شد. با این حال استودیوی سازنده در این زمینه خبری منتشر نکرده است. داستان بازی تلاش برای پیروزی در مقابل سیاهی و پلیدی را نشان می دهد. کاراکتر مدافع بشریت وقتی پس از ده سال به وجود می آید در زمان گم می شود و هیچ چیز را به خاطر نمی آورد. پیش از این اتفاق تیم مدافعین برای نجات جان انسان ها به جنگ با اهریمن ها که سردسته آن ها Oni نام دارد می روند.

جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games
جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games

جهان بازی Toukiden 2 یک جهان بزرگ و پر از سوپرایزهای رنگارنگ است که در غالب یک گرافیک فوق العاده به تصویر کشیده شده است. در این جهان خطر در گوشه به گوشه ی آن وجود دارد و همین امر مزه ی واقعی هیجان را به بازی کننده می فهماند. روند بازی دشواری های خود را دارد. به طوری که برای شکست دشمن باید یک مسیر طولانی را بگذرانید. این جنگ در شش قرن بین افراد مختلفی از جنس اهریمن و مدافع صورت گرفته است.
همان طور که مشاهده می کنید با یک داستان افسانه ای و پربار طرف هستیم که انقلابی در دنیای بازی ها ایجاد کرده است. شما در این بازی کاملا حق انتخاب دارید و حرکات و تصمیمات کاراکتر همگی به شما بستگی دارد. نسخه ی اول بازی نیز حسن های مخصوص به خود را داشت ولی بخاطر نقص هایش طرفداران زیادی پیدا نکرد اما این نسخه ی جدید با آمدن خود بازی کنندگان بسیاری را به خود جذب نموده است. این نسخه چنان عملکرد خوبی داشته است که در نمایشگاه TGS 2015 به خوبی درخشید.
روند بازی بر اساس منطق پیش می رود و ذره ای کار به دور از ذهن در بازی رخ نمی دهد. با اینکه بازی در یک جهان فانتزی جریان دارد این امر مانع از منطقی بودن بازی نمی شود. این نسخه ی ازToukiden علاوه بر رفع ایرادات داستانی از نظر گرافیکی نیز بهبود زیادی داشته است. صحنه های بازی دارای تیرگی خاصی هستند که مرگ و ترس را برای ما تداعی می کند. روند بازی در Toukiden 2 تمام جنبه های یک بازی عامه پسند را رعایت کرده است.
در مراحل بازی شاهد صحنه های اکشن، دفاع و حمله هستیم به جز این موارد در بعضی مراحل می بایست با پنهان شدن از دید دشمن بازی را پیش ببریم پس می توان این طور گفت که Toukiden 2 برای هر بازیکننده با هر سلیقه ای مناسب است. این استودیوی ژاپنی عملکرد فوق العاده ای در طراحی Toukiden 2 از خود نشان داده است. مراحل بازی بسیار خلاقانه طراحی شده است بدون اینکه حتی ذره ای تکرار در این مراحل مشاهده کنید و از بازی و هیجان و ترس حاکم بر آن لذت می برید.
البته طراحان می توانستند در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشند. گرافیک فنی و هنری بازی هیچ نقص بزرگی ندارد. در بحث گرافیک فنی هیچ مرحله ی لود طولانی و یا افت فریمی در بازی مشاهده نشده است. از نظر گرافیک هنری نیز نسخه ی دوم نسبت به نسخه ی اول بهبودی بیشتری داشته است. مناظر و جزئیات در صحنه های مختلف بازی به خوبی طراحی شده است. تمامی صحنه های بازی و مبارزه بی نقص هستند. به جز طراحی محیط طراحی کاراکترها نیز به خوبی صورت گرفته است.

جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games
جزئیات و بررسی نسخه غربی بازی Toukiden PS4 کمپانی Koei Tecmo Games

تمامی کاراکترها شخصیت پردازی عمیقی دارند و با دقت به هر بخش می توانید به داستان زندگی آن ها پی ببرید. حرکات و انیمیشن های کاراکترها بسیار طبیعی و نرم طراحی شده است تا حدی که انگار با یک انسان واقعی طرف هستیم. حرکات صورت نیز تا حدود زیادی احساسات کاراکتر را بازتاب می دهد. بافت صحنه های بازی و کاراکترها بسیار طبیعی است. از بحث طراحی که بگذریم به صداگذاری می رسیم که منجر به محکم شدن ارتباط بین بازی کننده و کاراکتر شده است.
صدایی که برای کاراکترها در نظر گرفته شده است جذابیت بیشتری به کاراکترها بخشیده است. همچنین صداگذاری به خوبی انجام شده است به طوری که هیچگاه در طول بازی و گفت وگوهای بین کاراکترها شاهد ناهماهنگی حرکات لب و اعضای صورت با صدا نخواهیم بود. افکت های صوتی نیز از این قائده جدا نمانده است. این امر را می توان در صدای راه رفتن کاراکترها و یا صدای زوزه ی باد شنید. همچنین جلوه های تصویری زیبایی در صحنه ها قرار داده شده است که این امر بیشتر در صحنه های مبارزه به چشم می خورد.
اما به بحث موسیقی می رسیم. موسیقی بازی Playstation هماهنگی خاصی با فراز و فرود های صحنه ها دارد. اگر بتوان نقص های کوچکی را در سایر بخش های بازی یافت در بخش موسیقی هیچوقت این امکان وجود ندارد. شاید بتوان به جرأت گفت که نیمی از جذابیت و هیجان بازی در موسیقی متن فوق العاده ی آن نهفته است. موسیقی بازی در عین سادگی عجیب به دل می نشیند. سخن آخر اینکه نسخه ی دوم Toukiden در مقایسه با نسخه ی پیشین خود بهبودی بیشتری داشته است. همچنین می توان تغییرات خوشایندی را در آن مشاهده کرد که ما را به آینده ی این بازی و استودیوی شرقی کوئی تکمو امیدوار می کند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =