جزئیات و بررسی حالت های جدید در آپدیت جدید بازی Superhot PSVR

گرافیک بازی Superhot

قرار است حالت های جدیدی برای بازی Superhot VR در دسترس کاربران قرار گیرد، طبق خبرهایی که استودیوی سازنده این بازی یعنی استودیو Superhot Team منتشر کرده است قرار است به روز رسانی ای با نام Forever برای این بازی در دسترس کاربران قرار داده شود. استودیو سوپر هات  اعلام کرده که به کمک این به‌روزرسانی بازیکنان شاهد چند حالت کاملا جدید در بازی خواهند بود که به این بازی افزوده خواهند شد.

بازی Superhot
بازی Superhot

به نظر می رسد که قرار است حالت های جدیدی برای بازی Superhot VR در دسترس کاربران قرار گیرد، طبق خبرهایی که استودیوی سازنده این بازی یعنی استودیو Superhot Team منتشر کرده است قرار است به روز رسانی ای با نام Forever برای این بازی در دسترس کاربران قرار داده شود. استودیو سوپر هات که این بازی را در تاریخ ۲۴ ژانویه مصادف با ۵ بهمن ارائه کرده است، از بروزرسانی جدید خود خبر داده و اعلام کرده که به کمک این به‌روزرسانی بازیکنان شاهد چند حالت کاملا جدید در بازی خواهند بود که به این بازی افزوده خواهند شد. گفته می‌شود موارد زیر از مواردی هستند که به بازی اضافه خواهند شد:

  •  سنجیدن هدف گیری، تعیین مکانی که فقط با هدشات می توان دشمن را نابود کرد.
  •  امکان مسابقه دادن با کسانی که دارای بیشترین bullettime و realtime می باشند.
  •  امکان تمام کردن بازی بدون تیراندازی و شلیک.
  • اضافه شدن ماد حالت هاردکور که در آن دشمنان چابکتر می‌شوند و زمان واکنش کمتر خواهد بود.
  •  چالش ۱۰ دقیقه‌ای که به بازیکنان فقط ۱۰ دقیقه فرصت داده می شود تا بازی را تمام کنند.

طراح اصلی این بازی که Cezary Skorupka نام دارد گفته است که می‌خواست با این آپدیت محتواهای چالش برانگیز بیشتری را در اختیار کاربران این بازی قرار دهد و بازیکن های با مهارت را به چالش بکشد او در این باره گفت: طرفداران درباره این بازی بسیار خارق العاده می باشند حتی بعضی وقت‌ها از خود من هم بهتر هستند پس لازم بود همچنان آن‌ها را خوشحال کنیم و به دنبال راه‌هایی بگردیم که بازی را از چیزی که هست چالش برانگیز تر کند.
هنوز برای انتشار این آپدیت تاریخ معین نشده است ولی به نظر می رسد تا ماه بعدی یک سری اطلاعات دیگر درباره آن در دسترس قرار داده خواهد شد. این بازی به طور انحصاری فقط برای هدست واقعیت مجازی Oculus Rift در دسترس قرار دارد. در این بازی شما ممکن است در داخل یک آسانسور سه مهاجم قرمز رنگ را مشاهده کنید که شما را دوره کرده و آماده شلیک هستند، شما باید آمادگی از پا درآوردن آنها را داشته باشید.
زمان در بازی ممکن است آهسته شده باشد و می توانید یکی از دشمنان را با مشت زده و اسلحه اش را بگیرید و به کمک آن خود او و یک دشمن دیگر را بکشید، ممکن است بچرخید و ببینید که یک تیر در چند سانتیمتری صورت شما قرار دارد و هیچ کاری از دست شما بر نخواهد آمد هر چقدر هم که زمان آهسته شده باشد باز هم کاری نمی شود انجام داد و در نهایت ممکن است کشته شویم و با فشردن کلید R1 مرحله را دوباره از ابتدا شروع کنیم. داستان این بازی در عین پیچیدگی ای که دارد از جذابیت های بسیاری برخوردار می باشد.
کاری که شما در این بازی انجام می‌دهید این می باشد که در حال هدایت یک بازیکن هستید که به انجام یک بازی در حالت واقعیت مجازی از روی سرور یک شرکت می پردازد، این بازی در واقع هیچ داستانی را روایت نمی کند، با این وجود همه مرحله های آن یکسری زمینه های داستانی یا سناریو را دارند که همه آنها با یکدیگر متفاوت خواهند بود. در ابتدای کار شما یک سری گفتگوی متنی با دوستی که بازی را به شما معرفی کرده است خواهید داشت و یا به وسیله متن هایی که در ابتدای بازی مشاهده می کنید با بازی آشنا خواهید شد.
می توان گفت این متن‌ ها بازی را کاملا معرفی نمی کنند و ممکن است بعد از خواندن آن ها متوجه این که ماجرا چه می باشد نشوید و علت کشته شدن افرادی که در بازی وجود دارند را هم نفهمید. ممکن است بعد از خواندن همه ی این متن ها باز هم متوجه نشوید که چرا شخصیت ما در این بازی دست به این کارها می‌زنند. در واقع به نظر می رسد که سازندگان بازی می خواهند که شما از قوه تخیل خود برای تصور داستان این بازی استفاده کنید و داستان بازی را در ذهن خود بسازید.
تعداد مرحله های بازی زیاد می باشد و حدود ۳۰ مرحله را در بر می گیرد. هنگام شروع تک تک این مرحله ها شما تنها خواهید بود و هیچ سلاحی نخواهید داشت و باید در برابر چند دشمن بجنگید. نکته‌ای که در این باره وجود دارد این است که شما با اصابت تنها یک گلوله خواهید مرد و از آنجایی که بازی در سبک اکشن اول شخص انجام می‌شود این موضوع زیاد رخ خواهد داد. برای این که بازی را بهتر درک کنید می توانید بازی Hotline Miami را تصور کنید ولی یک تفاوت که با آن بازی وجود دارد این است که شما در این بازی Playstation فقط روبه روی خود را مشاهده خواهید کرد.
با این توضیحات ممکن است فکر کنید که شاهد یک بازی اعصاب خورد کن و سخت می باشید ولی سازنده های بازی این مطلب را متوجه شده اند و درباره آن راه حلی ارائه داده اند و برای این تلاش کردند با کم کردن سرعت بازی به شما این فرصت را بدهند که مرحله های بازی را شبیه به یک پازل ببینید. در واقع شما باید با فکر کردن به حرکت های تان مرحله ها را پیش ببرید.
حالا با این وضعیت می توان گفت که بین اول شخص بودن بازی و کشته شدن با یک تیر در برابر این که سرعت بازی کاهش داده شده است نوعی تعادل به وجود آمده است می توان گفت تا وقتی که شما هیچ حرکتی نکرده اید بازی در حالت سکون قرار دارد و هیچ اتفاقی رخ نمی دهد، به محض اینکه شما دوربین را تکان بدهید و یا اینکه قدمی راه بروید جریان بازی شروع می‌شود و اگر شما مجددا بایستید دوباره بازی کند شده و به حالت متوقف می رسد.
جذابیت این موقعیت زمانی است که شما در محاصره چند نفر باشید به کمک این مسئله می‌توانید فکر کنید تا بهترین حرکت ممکن را پیدا کنید. می‌توان گفت که جزئیات گرافیکی بازی چندان زیاد نیستند و شاهد محتوای زیادی نیستیم، در بازی رنگ های زیادی استفاده نشده و فقط رنگ های سیاه و سفید و قرمز و بعضی موقع ها زرد و آبی را خواهید دید. ولی این موضوع به گرافیک هنری بازی کمک زیادی کرده است به این ترتیب طراحی بافتهای بازی در کیفیت خوبی انجام شده اگر در آنها دقت کنید متوجه خواهید شد که در حد و اندازه های بازی‌های بزرگ ظاهر شده اند.
در طراحی این بازی بیشترین دقت روی طراحی دشمنان می باشد آنها همه شبیه به یکدیگر می باشند و از کریستال های قرمز تشکیل شده اند وقتی آنها را از بین می برید آنها می شکنند و به هزاران تکه تبدیل می‌شود محیط‌ هایی که در بازی مشاهده می کنید اکثرا شلوغ و پر از جزئیات هستند ولی این موضوع که در طراحی دیوارها از رنگ های یکنواخت استفاده شده باعث می شود کمتر به آنها دقت کنید و بیشتر به روی پیروزی بر دشمنانتان تمرکز کنید. این موضوع با توجه به گیم پلی بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

گرافیک بازی Superhot
گرافیک بازی Superhot

گرافیک بازی Superhot

در نهایت به طور خلاصه می توان گفت بخش گرافیک بازی Superhot یکی از بهترین و متفاوت ترین قسمت های بازی حساب می شود و خاطره آن در ذهن همه بازیکنان خواهد ماند. صداگذاری بازی چندان چنگی به دل نمی زند در واقع چیزی که می شنوید فقط شکستن دشمنان شیشه‌ای و صدای شلیک اسلحه و آماده شدن اسلحه برای شلیک می باشد تنها چیزی که به جز این موارد می شنویم یک صدای وزوز الکتریکی در پس زمینه بازی می باشد که در نهایت با گفتن عبارت Super Hot نشان می دهد که مرحله ها به پایان می رسند.
اگر سازندگان بازی به موسیقی بازی اهمیت بیشتری می‌دادند و از موسیقی های متناسب استفاده می کردن احتمالا این بازی بسیار جذاب تر هم می شد ولی حالا بازی غرق در یک سکوت عجیب می باشد که حتی کشتن دشمن ها نیز باعث می شود از عجیب بودن این سکوت چیزی کم شود. به طور خلاصه می توان این بازی را یک بازی زیبا و متفاوت دانست اگر شما هیچ پیش زمینه ای نداشته باشید و انتظار خاصی از این بازی نداشته باشید.
این بازی Playstation می تواند برای شما به یک شاهکار تبدیل شود و به عنوان یک بازی متفاوت برای همیشه در کنج ذهنتان بماند چرا که این بازی دارای یک گیم پلی زیبا و هیجان انگیز می باشد و می‌تواند باعث شود ساعت‌ها مجذوب این بازی شوید و همواره برای به پایان رسیدن مراحل آن درگیر باشید. این بازی با قیمت پایین و تفاوت هایی که با بازی های دیگر دارد می تواند مدت زیادی شما را درگیر خود کند و قطعا ارزش وقتی که برای آن می

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =