راهنمای گام به گام بازی The Last of Us (دهم) و توضیحات لازم در مورد آن

راهنمای The Last of Us (دهم)

در راهنمای The Last of Us (دهم) با توجه به راهنمایی های بیان شده می توانید این بازی جذاب را به راحتی انجام دهید. با توجه به نکات بیان شده در این راهنمایی و رعایت این نکات می توانید این بازی پر هیجان را با موفقیت به پایان برسانید و از انجام این بازی لذت ببرید.

راهنمای The Last of Us (دهم)
راهنمای The Last of Us (دهم)

Hotel Lobby

بخش ۱۳:

لابی خالی است، بنابراین همه جایش را به دقت بگردید. سمت چپ ورودی (در فضای ساختمانی)، نردبانی را مشاهده خواهید کرد. پشت نردبان بروید. کافه ای آنجاست که کمی تجهیزات و یک قهوه ساز در آن وجود دارد.

نکته: قبل از انجام هر کار دیگری، یک گفتگوی انتخابی با الی (Ellie) وجود دارد که در فهرست به آن اشاره نشده است. به محض ورود به لابی، به سمت راست بروید . پشت پیشخوان بایستید. بعد از اینکه بازی به شما یک نوتیفیکیشن L3 را می دهد که برای بالا رفتن از پله نیاز دارید، الی به طرف پیشخوان می رود و درباره چمدان خود شوخی می کند … بهتر است منتطر باشید. اگر نردبان را قبل از این گفتگو بردارید، این مرحله موجود نخواهد بود. ( اضافه شده در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷)

گفتگوی انتخابی ۱۶: نزدیک قهوه ساز بروید تا توضیحی را از جول (Joel) بشنوید. نردبان را بردارید و به طرف پله ها حمل کنید. اما در راه بایستید و آن را به طرف دیگر داربستی که نردبان را از آنجا برداشتید به صورت مایل قرار دهید. در این جا ۱۰ قسمت وجود دارد. سرتاسر آنجا را نگاهی بیندازید، یک شکستگی در نرده پلکان وجود دارد، به پایین بپرید و نردبان را آنجا مایل قرار دهید و از آن بالا روید. در بالای نرده بان، به راست بروید و پله های لابی را به طرف پایین طی کنید، می توانید با احتیاط از طرف دیگر به راهتان ادامه دهید.

کمک ۳۹: در اینجا یک یادداشت کمک وجود دارد که می توانید از طریق آن به گاوصندوق برسید. بعد از اینکه از نردبان بالا رفتید، در سمت راست یک راهرو وجود دارد که می توانید با احتیاط از آنجا رد شوید و این یادداشت کمک را از چمدان بردارید. آرام آرام از کنار نرده رد شوید و به طرف چپ و میز مقابل بروید. یک بطری حاوی ۵ قرص، مقدار مواد اولیه و گاوصندوق وجود دارد. گاوصندوق را که در اتاق و پشت میز مقابل است، باز کنید.

دستورالعمل۳: چاقوی کمکی

طبق راهنمای The Last of Us (دهم) در گاوصندوق، یک دستورالعمل وجود دارد که طبق آن شما می توانید در بین۵۰ قطعه و مقداری مهمات و مواد اولیه، ۳ سوراخ را با یک چاقو ایجاد کنید قبل از اینکه آن بشکند. حالا از نردبان پایین بیایید.

شوخی الی ۰۴ (Ellie’s Jokes 04) : منتظر الی باشید تا کتاب جوکش را بیاورد. از یک پنجره به بیرون سرک بکشید (از یکی از آن همه تریلی) و متوجه صدای شکارچیانی (Hunters) در آن حوالی می شوید. همانطور که دزدکی از پنجره می گذرید مراقب باشید. حالا شما در محوطه یک هتل که همه ی اتاق هایش در آنجا قرار دارد هستید. تعداد شکارچیان در اینجا زیاد است بنابراین هر کاری که فکر می کنید درست است انجام دهید. حجم بالایی از چیزهای مختلف در اینجا پراکنده شده اند. بهتر است اول همه دشمنان را از بین ببرید سپس سالن و راهروهایش را خوب بگردید.

بعد از آماده شدن، از راه پله به طبقه بالا بروید. شکارچیان بیشتری در اینجا هستند. همه را بکشید و همه چیز را غارت کنید.

گفتگوی انتخابی ۱۷: در یک اتاق عده ای در وان شستشو هستند و گفتگوی کوتاهی را با الی آغاز می کنند. ۵ قرص ارتقا در پشت این افراد و یک سوراخ در دیوار منتهی به یک اتاق قفل شده به همراه مواد اولیه ای در زیر سینک حمام و ۱۰ قطعه تفنگ در اتاق خواب مجاور( با یک سوراخ بزرگ در کف) وجود دارد. به بالکن بروید و به خرابی های پیتزبورگ نگاه کنید، سپس به داخل بروید و کمد اتاق خواب را برای پیدا کردن قطعات تفنگ بگردید. حالا از راه پله های دیگر بالا بروید و یک آسانسور پیدا کنید. مثلث را فشار دهید تا در را باز کند، سپس از نردبان بالا روید. از اطراف حصار توری با احتیاط رد شوید و به طرف آسانسور دیگر بروید. الی را به طرف دری که باز است بالا بیاورید و سپس سریع داخل شوید. برای برداشتن چند قطعه ابزار اسلحه با سرعت شیرجه بروید. سپس، برای رسیدن به اتاقی که سه خروجی دارد به جلو شنا کنید. خروجی سمت چپ شامل باز کردن یک در است. این راه درست نیست چون در آنجا حجم زیادی قلوه سنگ که بر اثر بارندگی به پایین آمده دیده شده است.

با توجه به راهنمای The Last of Us (دهم) رفتن از درهای جفتی سمت راست که باز هستند باعث می شود شما مشغول چیزهایی کمی که آنجا هستند شوید ولی این راهی نیست که ادامه اش دهید. پس بهتر است مستقیم به جلو حرکت کنید. به نظر می رسد که مجبوریم از زیر پله هایی که در آب فرو رفته اند شیرجه رویم. از درون در یکی از اتاق هایی که تعدادی جسد در آن شناور است شنا کنید. بسیار منزجرکننده است، اما اگر میخواهید که غرق نشوید مجبورید آنها را نادیده بگیرید و به راهتان ادامه دهید. از در دیگری که اینجاست به اتاقی بروید که میتوانید به سطح آب بیایید و نفس بکشید. در مخفی دیگری در سمت راست وجود دارد که در پشت آن تعدادی وسیله موجود است. در را با علامت “برج غربی B1” (West Tower B1)  که روی ان است پیدا کرده و به درون آب شیرجه روید تا بتوانید از زیر در شنا کنید.

شما در اتاق دیده می شوید. در راهرو حرکت کنید، و جول ( Joel ) ماسکش را به صورت می زند. به حرکتتان ادامه دهید تا دری را در سمت راست پیدا کنید. یک ژنراتور اینجا است، صبر کنید تا روشن شود. برای رفتن به جلو شما نیاز دارید که کارت اتصال را (access card) پیدا کنید. بهترین راه این است که به بالای پله ها بروید و آن را پیدا کنید قبل از اینکه ژنراتور شروع به کار کند. اگر از دست انداز قلوه سنگ که در نزدیکی ژنراتور است بالا روید و در اطراف بگردید، یک در را در انتهای اتاق و یکی را در سمت راست آن می بینید. از در سمت راست بروید و مستقیم از عرض سالن  بگذرید تا به اتاق امنیت و کارت اتصال برسید.

کمک ۴۰: کلیدکارت هتل

طبق آنچه در راهنمای The Last of Us (دهم) بیان می شود درواقع در اینجا کارت اتصال به عنوان کمک درنظر گرفته می شود. شما این کمک را از دست نمی دهید.

حالا به پایین پله ها بروید و ژنراتور را روشن کنید. ممکن است بهترین تصمیم نبوده نباشد. تعدادی مامور (Runners  و Bloater) ظاهر می شوند، بنابراین خود را مسلح کنید. یا از پله ها بالا روید تا درگیر نشوید و یا اینکه بمانید و با همه شان بجنگید. هر کدام را که انتخاب کنید، شما باید به در قفل شده ای که بالای پله ها است برسید. این راهی است که شما می توانید به طبقه دوم بروید. کارت را در دستگاه بکشید، سپس از در رد شوید.

از پله ها بالا روید و از آن در رد شوید تا به یک راهرو ورودی برسید. یک نیمکت در اینجاست که اگر میخواهید ارتقایی بسازید می توانید از آن استفاده کنید. بعد از غارت کردن اتاق و ساختن ارتقای خودتان، از در انتهای راهرو خارج شوید. در یک آشپزخانه می آیید در حالیکه یک کلیکر (Clicker) در فاصله ای از شما وجود دارد. تعدادی شکارچی (Hunter) وارد آشپزخانه می شوند و کلیکر را از بین می برند، اما بقیه جاهای آشپزخانه را برای پیدا کردن آلوده های بیشتر (Infected) بگردید.

هرجورکه دوست دارید آنها را از بین ببرید. یادتان نرود که تعدادی وسیله هم در فریزر برای برداشتن وجود دارد. بعد از اینکه به مقابل ناهارخوری رسیدید، یک نردبان روی زمین وجود دارد. آن را بردارید و در برابر دیواری که در مقابل شماست به صورت مایل قرار دهید. از آن بالا روید. از پشت ضربه ای به شما وارد می شود. خبر خوب اینکه الی (Ellie) پشت شما است. زمان آن رسیده که از اینجا خارج شوید.

از نردبان پایین بیایید، از اتاق کنفرانس رد شوید اما دوباره به اتاق ناهارخوری برگردید.

طنز ۳ (Comic 3): انباشتگی (Accretion)

بنا به راهنمای The Last of Us (دهم) برای رسیدن به محوطه ی مشروب فروشی با احتیاط ار کنار لبه عبور کنید. تعدادی وسیله اینجاست، و یادداشت طنز روی میز نزدیک نیمکت ها است. همه چیز را بردارید، سپس پیش الی برگردید.

از پله ها پایین روید و به سطح پایین تر بروید.

کرم شب تاب آویزان (Firefly Pendant): یک دستشویی خانم ها در سمت چپ قرار دارد، برای پیدا کردن شب تاب به آنجا بروید.

به راهروی ورودی برگردید.

دستورالعمل ۴: Melee Knots

 یک دستورالعمل را روی میزی در فاصله دورتر پیدا کنید.

حالا به جلو بروید، از روی یک میز که سر راه است بپرید تا به سالن رقص برسید.

گفتگوی اختیاری ۱۸: به طرف ساحل رفته و یک گفتگوی اختیاری را با الی شروع کنید.

روی صحنه، پیانو را به طرف دیوار مقابل هل دهید. از آن به عنوان پله سنگی برای بالا رفتن استفاده کنید. بعد ازینکه بالا رفتید، به طرف در باز و پس از آن در جفتی حرکت کنید. به بالای چارچوب بروید.

ادامه در راهنمای The Last of Us (دهم)

بخش مالی

قسمت ۱۴: Ellie the Sniper

بعد از اینکه فهمیدید این شکارچیان (Haunters) متوجه حضور شما شده اند، سعی کنید چند نفرشان را پراکنده کنید. بعد از اینکه صحبت گروهی تمام شد به سمت چپ بروید و شکارچی که در اینجاست را از بین ببرید.

یواشکی به داخل بانک بروید و دومی را هم بکشید. حالا، همینطور که مسیر یواشکی خود را از داخل حیاط ادامه می دهید دشمنانتان را در مسیر بکشید. یک راه خوب برای این کار این است که به جایی که از آن شروع کردید برگردید، سپس به طرف دیگر رفته و داخل کافه رودخانه ها (Rivers Cafe) شوید. از پله ها بالا روید وگاردی که در آنجاست را از بین ببرید، سپس به کشتن دشمنان ادامه دهید.

کمک ۴۱: یادداشت درمورد کرم شب تاب (Fireflies Note)

در سمت راست محوطه یک مغازه زیرزمین است. این یادداشت کمک را می توانید در فریزری که در پشت قرار دارد پیدا کنید.

دو “موج” (Waves) وجود دارد، بنابراین بعد از پاکسازی اولی، دومی را شروع کنید. نمی توانید همه ی آنها را بدون اینکه دیده شوید از بین ببرید، بنابراین از اینکه تفنگ ها همراهتان است مطمئن شود. بعد ازینکه آخرین گارد را از بین بردید، یک صحنه نمایش بازی وجود خواهد داشت.

گفتگوی اختیاری ۱۹: اطراف ورودی محوطه، کنار نزدیک ترین درخت در سمت چپ جسدی وجود دارد که از آن آویزان است. آنجا منتظر بمانید تا الی بیاید و به آن نگاهی بیندازید، سپس گفتگو را شروع کنید.

حالا محوطه حیاط را غارت کنید، سپس به عقب نزدیک RV برگردید. به طرف در گاراژ رفته و از آن بالا بروید و به حرکتتان ادامه دهید.

کارتی که الی داشت را بگیرید، در را باز کنید و آن را به سمت پنجره بکشید. از روی آن بالا رفته و نیمکتی را پیدا کنید تا ارتقاها (upgrades) را در آنجا بتوانید بسازید.

روی میز پایینی با احتیاط قرار بگیرید تا بتوانید کسانی که واقعا پراکنده شده اند به دقت ببینید. حالا از در بیرون رفته و از پله ها بالا روید. می شنوید که دو شکارچی در حال آمدن هستند، بنابراین یا پشت دیوار پلکان عمودی پنهان شوید و منتظر بمانید تا رد شوند و یا اینکه به پایین پله ها برگردید و آنجا پناه بگیرید. براساس تصمیمی که گرفتید، شما می توانید یا آنها ترک کنید و یا اینکه شکارچیان را بکشید، سپس از پله ها بالا رفته و همه راه به تالار ورودی ختم می شود.

کمک ۴۲: یادداشت درمورد آخرین حمله

زیر یک میز در اینجا، شما می توانید این یادداشت را پیدا کنید. از اینجا تا خیابان یک مسیر پیچ مانند از قلوه سنگ و آجر وجود دارد.

راهنمای The Last of Us (دهم)
راهنمای The Last of Us (دهم)

قسمت ۱۵: بخش مالی

به سمت پایین خیابان حرکت کنید تا به تقاطع برسید. در طبقه دوم ساختمانی در عرض خیابان تعدادی شکارچی (Hunters) وجود دارد.  تعدادی تله نارنجک هم در این حوالی پیدا می شود، بنابراین با دقت به جایی که می روید نگاه کنید. از خیابان یواشکی عبور کرده و به ساختمانی بروید که شکارچیان در آنجا هستند. از پله ها بالا روید و دو گاردی که در این بالا وجود دارند را از بین ببرید.

کمک ۴۳: یادداشتی درمورد حمله جمعیت (Mob Attack Note)

کامپیوتری روی یک میز بزرگ قرار دارد و این یادداشت پشت آن است.

حالا به پایین پله ها رفته و شکارچیان باقیمانده ای که نزدیک تانک هستند را از بین ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =