راهنمای بازی Microsoft Flight Simulator

بازی Microsoft Flight Simulator

استودیو Sobo کار بسیار باورنکردنی با بازی Microsoft Flight Simulator انجام داده است. این فرانشیز کلاسیک بازگشت پیروزمندانه‌ای داشته و درعین‌حال، با توجه به میزان کنترل دقیقی که در شبیه‌ سازی و مراحل متناوب نشان داده است، بسیاری از افراد می‌فهمند – به‌خصوص افرادی که خیلی با این ژانر آشنا نیستند – که بازی به‌ خصوص در مراحل اولیه ترسناک و دلهره‌آور است. اگرچه نگران نباشید – در این بخش لیستی از ۱۴ ترفند و نکته اساسی که باعث راحت‌تر شدن ساعات اولیه بازی می‌شود.

آموزش

بازی Microsoft Flight Simulator

این مورد باید بدون حرف و سخنی انجام شود، به‌ خصوص با توجه به نوع بازی Microsoft Flight Simulator، اما آموزش‌هایی که در اینجا ارائه شده‌اند نه تنها مهم هستند، بلکه بسیار مؤثر و کارآمد نیز هستند. ما عموماً از آموزش‌ها می‌گذریم، اما اینجا نباید این کار را انجام داد. در مجموع، این آموزش‌ها حدوداً ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول می‌کشند، اما برخی مطالب و نکته‌های اساسی را شامل می‌شوند که باید حواستان به آن‌ها باشد. زمانی که تمامی آموزش‌ها را مشاهده کردید، درک کاملی از نحوه اجرای بازی خواهید داشت.

مناطق مختلف

بازی Microsoft Flight Simulator

کاوش یعنی یک سیاره بدون محدودیت، یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌های بازی Microsoft Flight Simulator است. اگر قصد دارید از بازی برای گشت و گذار مجازی استفاده کنید – کاری که خودم انجام می‌دادم- قطعاً می‌خواهید بالای نقاط مختلف سراسر جهان پرواز کنید. خوشبختانه، پیدا کردن آن‌ها بسیار آسان است. به جای اینکه در اطراف پرواز کنید و امیدوار باشید یکی از آن‌ها را ببینید، می‌توانید در نوار جستجو در حالت Free Flight نام مناطق را جستجو کنید و احتمالاً با یک ضربه به آن‌ها برسید.

سفر به مناطق

بازی Microsoft Flight Simulator

هنگام سفر به مناطق مختلف، مهم این است که آن‌ها را به ترتیب مقصدهایتان تنظیم و تعیین کنید، نه نقاط شروع. چرا؟ خب، اگر شما آن‌ها را بر اساس نقاط شروع تنظیم کنید، هواپیمای شما ممکن است در عرض چند ثانیه به سمت آن رفته و بدون اینکه متوجه شوید از آن مناطق بگذرند. این بدان معنا است بدون اینکه شانس دیدن آن مناطق را داشته باشید، از آن‌ها گذشته‌ اید.

پیدا کردن خانه خودتان

بازی Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator کل سیاره را به طرز چشمگیر و جذابی دوباره ایجاد کرده است- یعنی اگر بخواهید بالای خانه‌ای که در نسخه مجازی جهان بازی متعلق به شماست پرواز کنید، احتمالاً آن را پیدا خواهید کرد. کافی است به نزدیک‌ترین فرودگاه در منطقه خود بروید و به سمت مقصدتان حرکت کنید. البته می‌توانید خانه خود را به صورت دستی هم پیدا کنید، البته این احتمال وجود دارد که بازسازی آنقدر جذاب و دقیق نباشد، اما شاید شانس این را هم داشته باشید که آن چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید.

هواپیماهای بزرگ‌تر

بازی Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator دارای هواپیماهای متنوعی است که می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید و اگرچه رفتن به سمت کابین خلبان هواپیماهای بزرگ و دیدن آنجا وسوسه‌ برانگیز است، اما شاید بهتر باشد ساعات اولیه این کار را نکنید. به دلایل مختلفی، هرچقدر هواپیما بزرگ‌تر باشد، کنترل آن سخت‌تر است، به‌خصوص حین تیک آف و فرود. به همین ترتیب، بهتر است وقت و تمرکزتان را صرف هواپیماهای کوچک کنید و زمانی که نحوه کار آن‌ها را کاملاً یاد گرفتید، به سمت هواپیماهای بزرگ‌تر بروید.

پرواز در فواصل طولانی

بازی Microsoft Flight Simulator

با توجه به مناطق واقعی موجود در بازی، لازم به گفتن نیست که گاهی اوقات پروازهای بسیار طولانی خواهید داشت. البته پروازهای طولانی گاهی بهترین بخش‌های بازی هستند، البته این موارد به شرایط آب‌ و هوا و یا جذاب و دیدنی بودن مسیر بستگی دارد، اما اگر می‌خواهید سریع باشید و سریع به مقصد برسید، از جت‌ها یا هواپیماهای مسافربری استفاده کنید. این هواپیماها سریع‌ترین هستند و برای مسیرهای طولانی مناسب‌تر هستند.

تیک آف‌ها

بازی Microsoft Flight Simulator

با توجه به تمام مواردی که باید به خاطر داشته باشید، تیک آف و فرود کاری بسیار دلهره‌آور و ترسناک خواهد بود، به‌خصوص برای افراد تازه‌کاری که تازه چند ساعت است با بازی آشنا شده‌ اند. با کمک‌ها، می‌توانید همه‌ چیز را برای خودتان آسان‌تر کنید، اما راه‌های مستقیم‌تر دیگری نیز برای این کار وجود دارد. مثلاً، زمانی که سوم شخص بازی می‌کند، کنترل تیک آف کار بسیار آسانی خواهد بود، زیرا خواندن و توجه به UI و مشاهده کارهایی که انجام می‌دهد بسیار ساده‌تر از این است که همه کارها را به جای خلبان انجام دهید.

کمک

بازی Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator از جزئیات قابل‌ توجهی در مجموعه ابزارهای شبیه‌ سازی برخوردار است و سطح کنترل خوبی دارد و چیزی که به شما ارائه می‌شود هیچ نقصی ندارد. با این حال، اگر می‌خواهید تجربه آرامی داشته باشید، کمک‌ها کار بسیار عالی انجام می‌دهند. کمک‌ کننده‌ها در بازی Microsoft Flight Simulator گزینه‌های بسیاری را پیش رویتان گذاشته و فشار روی شما را به روش‌های مختلفی کم می‌کنند، این کمک‌ کننده‌ها از سطح سوخت آسیب‌ها و فرود و تیک آف و غیره را بر عهده می‌گیرند، پس این لطف را به خودتان کنید و آن‌ها را بررسی کنید و متناسب با خواسته‌ها و نیازهایتان از آن‌ها استفاده کنید.

چالش‌ها

بازی Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator دو جین چالش دارد و شما باید آن‌ها را انجام دهید، اگرچه ممکن است ترجیح دهید آن‌ها را انجام ندهید و به سادگی نادیده بگیرید، اما پیشنهاد می‌کنیم این چالش‌ها را انجام دهید. برای تازه کارها، بسیاری از این چالش‌ها جنبه سرگرمی دارند و مهارت‌های شما را به روش‌های مختلفی امتحان می‌کنند. در رأس تمام مزایای این چالش‌ها، باعث می‌شوند با هواپیماهای مختلف آشنا و سازگار شوید و این بسیار خوب است.

Active Pause

بازی Microsoft Flight Simulator

با توجه به ماهیت بازی، شما زمان زیادی را صرف یاد گرفتن و لذت بردن از مناظر خواهید کرد، یا ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد تا متوجه همه‌ چیز شوید و به سمت مقصد حرکت کنید. عملکرد Active Pause برای هر دو این کارها عالی است. این عملکرد در لحظه‌ای که می‌خواهید و بدون ورود به صفحه توقف واقعی، بازی را متوقف می‌کند، یعنی می‌توانید چند لحظه ذهنتان را از پرواز دور کنید و به اطراف نگاه کنید.

آواتار

بازی Microsoft Flight Simulator

با توجه به اینکه بازی یک شبیه‌ سازی پرواز است، آواتار شخصیت شما ممکن است تطبیق زیادی با این عنوان نداشته باشد و این اصلاً مهم نیست. اما بازی برخی گزینه‌های شخصی‌سازی را به شما ارائه می‌دهد. در نوار متفرقه زیر، بخش عمومی منوی گزینه‌ها، می‌توانید چندین آواتار مختلف را برای خلبان و کمک‌ خلبان خود انتخاب کنید.

UI

بازی Microsoft Flight Simulator

UI بازی Microsoft Flight Simulator ممکن است در ابتدا کمی گیج‌ کننده باشد، البته که قابل‌ درک است، موارد زیادی وجود دارد که در طول پرواز باید به آن‌ها توجه کنید، یعنی پنجره‌ها و بخش‌های مختلفی وجود دارد که همیشه روی صفحه‌ نمایش ظاهر شده هستند و باید حواستان به آن‌ها باشد. با این حال، اگر مانیتور دوم را در تنظیمات خود داشته باشید، می‌توانید تمام موارد و پنجره‌ها را به آن مانیتور انتقال داده و از نمایش بدون UI در کل پروازتان لذت ببرید.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =