طرح جدید پلی استیشن ۵

طرح جدید پلی استیشن

گفته می‌شود تولید طرح جدید پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۲ آغاز شود. به نظر می‌رسد پلی‌ استیشن ۵ در سال‌های آینده طراحی کاملاً جدیدی خواهد داشت. اگرچه این امر مورد انتظار است، زیرا سونی معمولاً چند سال پس از عرضه کنسول اصلی، مدل‌های “اسلیم” را وارد بازار می‌کند. این طراحی جدید ممکن است به کاستی کنسول کنونی ارتباط داشته باشد.

اگرچه حدود ۶ ماه است که پلی‌ استیشن ۵ عرضه شده است، اما بازیکنان همچنان در دسترسی به نسل جدید کنسول با مشکلاتی مواجه هستند. اما کاستی کنسول مانع سونی برای شکستن رکورد فروش کنسول پلی‌ استیشن ۵ نشده است.

به دنبال گزارشی از DigiTimes و VGC، جزئیات بیشتری درباره طراحی جدید احتمالی پلی‌ استیشن ۵ به دست آورده‌ ایم، که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ تولید شود.

از زمانی که پلی‌ استیشن در سال ۱۹۹۴ عرضه شد، سونی به سنت عرضه مدل به‌ روز شده از هر کنسول برای هر نسل ادامه داده است.

به نظر می‌رسد این روال برای کنسول جدید هم ادامه داشته باشد، زیرا گزارش DigiTimes حاکی از آن است که تأمین‌ کنندگان در حال آماده شدن برای طرح جدید پلی‌ استیشن ۵ هستند که قرار است در سال ۲۰۲۲ تولید شود.

با این حال، دلیل طراحی جدید ممکن است کاستی‌های کنسول بوده باشد و این فقط بخشی از برنامه‌های طراحی مجدد معمول سونی نیست. اکثر اوقات، سونی نسخه “اسلیم” هر کنسول را با کاهش اندازه، وزن ارائه کرده و همچنین کنسول نسبت به کنسول‌های قبلی کم سروصدا تر می‌شوند.

به نظر می‌رسد اگر گزارشات DigiTimes درست باشند، پلی‌ استیشن ۵ نیز تحت روند مشابهی قرار می‌گیرد. با این حال، طرح جدید کنسول احتمالاً برای سونی راهی خواهد بود تا با کمبود قطعات سخت‌ افزاری کنونی مانند تراشه‌هایی که در پردازنده وجود دارند، مقابله کند.

مدیر عامل سونی یعنی هیروکی توتوکی نیز قبلاً پیشنهاد پیدا کردن منبع ثانویه یا تغییر طراحی کنسول را برای برطرف کردن تقاضای کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ داده بود.

طبق گفته VGC، طراحی جدید پلی‌ استیشن ۵ با پردازنده جدید ۶ نانومتری AMD ارائه می‌شود که ظاهراً ارزان‌تر از پردازنده‌ای است که در حال حاضر در کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ استفاده شده است.

بنابراین، اگرچه احتمالاً طراحی جدید پلی‌ استیشن ۵ در طول این نسل اتفاق می‌افتد، اما به نظر می‌رسد سونی برای تغییر قطعات سخت‌ افزاری مهم و تأمین نیاز مصرف‌ کنندگان مجبور است خیلی سریع‌تر عمل کند.

 

منبع: DualShockers

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =