معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR

معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR

معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR

کمپانی سونی و مارول گیمز در طی برنامه State of Play نخستین تریلر از بازی دوست داشتنی و جذاب Iron Man VR ، که برای پلی استیشن های VR طراحی و ساخته شده، رونمایی کردند. در این تریلر پخش شده از بازی در ابتدا شاهد صحبت های تونی استارک با هوش مصنوعی مخصوص خود به نام فریدی هستیم. پس از مدتی مشاهده می شود که ناگهان یک انفجار بزرگ نزدیک هواپیمای تونی استارک رخ داده و به جت او حمله می شود.
او لباس های آیرون من ( Iron Man ) را پوشیده و در ادامه داستان قسمت هایی از گیم پلی این بازی نمایش داده می شود اما نسخه نهایی آن هنوز در دسترس نیست. در طول بازی، کاربران کنترل Iron Man را جهت شلیک کردن به هدف های معین به عهده خواهند داشت.
بر اساس اخبار بدست آمده، قرار است که بازی Iron Man VR به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ و همینطور PlayStation VR، در سال ۲۰۱۹ منتشر شود.
اما متاسفانه زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است. همچنین اطلاعاتی در رابطه با قیمت بازی و سایر جزئیات فعلا در دسترس نمی باشد.
این بازی جذاب با همکاری کمپانی سونی و مارول گیمز، از طریق استودیو Camouflaj به صورت کاملا انحصاری برای پلی استیشن VR طراحی و ساخته شده است. با وجود این احتمال دارد که در ابتدای پخش تریلر مخاطبان تصور کنند که قرار است در نهایت از بازی اونجرز ( Avengers ) رونمایی گردد، ولی آن طور که به نظر می آید باید مدت زمان بیشتری صبر کرد تا از بازی Iron Man توسط اسکوئر انیکس رونمایی شود.

معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR
معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR

معرفی بازی Iron Man VR:
در این بازی همانطور که از نامش مشخص است، بازیکنان باید یک مرد آهنی را از زاویه شخص اول کنترل کنند. همچنین امکان استفاده از تمام توانایی ها و لباس های کاراکتر بازی برای بازیکنان وجود خواهد داشت. با توجه به تریلر پخش شده مشخص اسـت کــه در طـول ایـن بـازی، مـی تـوان از نـیـروهـای مـخـتـلـف و قـابـلـیـت پـرواز کـردن بـرای مـقـابـلـه بـا دشـمـنـان و دفـاع اسـتـفـاده کـرد.
در بخش پایانی تریلر دسته Play Station Move و هدست به نمایش گذاشته می شود و این طور به نظر می آید که برای بازی کردن فقط می توان از دسته ها استفاده کرد. بازی Iron Man VR دارای خصوصیات بسیار جالبی از جمله قابلیت استفاده از دستیار FRIDAY، که هوشمند بوده و همچنین استفاده حرکاتی شبیه به مرد آهنی جهت شلیک کردن با استفاده از سلاحی که در کف دست قرار گرفته، می باشد.
همانطور که گفته شد، ساخت این بازی را استودیو Camouflaj بر عهده داشته که در مقایسه با پروژه های گذشته آن ها، این کار بسیار متفاوت بوده است. پیش از این ها بازی Republique توسط این استودیو با همراهی کمپین Kick starter در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و پورت این بازی را برای هدست واقعیت مجازی گسترش دادند.

معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR
معرفی شدن بازی پلی استیشن واقعیت مجازی Iron Man VR

بر اساس گزارشات بدست آمده از کارگردان این استودیو ( رایان پیتون )، آن ها تصمیم به خلق داستانی بسیار بامزه و شخصی در شرایطی خاص را داشته اند و به همین دلیل در طی بازی، شخصیت تونی با ارواح گذشته خود در ارتباط خواهد بود. در رابطه با Game Play این بازی جزئیات بیشتری ارائه نشده و تنها چیزی که مشخص است این بوده که یک دستیار مجازی به نام Friday در طی سفر به شخصیت اصلی داستان ( استارک ) کمک خواهد کرد.
آن طور که به نظر می آید این اثر را می توان به صورت کامل در شرایط اول شخص بازی کرد.
بـازی Spider Man که تـوسـط شرکت مارول گیم ساخته شده، در مقایسه با بازی Iron Man VR تفاوت های زیادی داشته و آن طور که به نظر می آید این شرکت برای ساخت بازی Iron Man VR به روش هایی جدید روی آورده است. به احتمال زیاد این اثر مثل بازی Spider Man به صورت انحصاری برای کمپانی سونی خواهد بود؛ اما هنوز این مورد را ناشر و سازندگان این بازی تایید نکرده اند.
بدون شک کاراکتر Iron Man می تواند یک شخصیت مناسب واقعیت مجازی باشد که بر حرکات آکروباتیک او در ارتفاع و HUD روی لباس می توان مانور داد. همچنین این شخصیت در قالب فضای مجازی به خوبی جای خواهد گرفت. با این حال رابرت داونی جونیور، صدا گذاری و نقش Iron Man را در این بازی ایفا نخواهد کرد که این موضوع برای کسانی که او را در شخصیت Iron Man دیده اند، ناراحت کننده خواهد بود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =