معرفی و نقد و بررسی پلی استیشن وی آر یا واقعیت مجازی PlayStation VR

.

معرفی و نقد و بررسی پلی استیشن وی آر یا واقعیت مجازی PlayStation VR

بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی قسمت اول

پلی استیشن واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد و در حال حاضر بهترین هدست واقعیت مجازی، و شاید اگر قبلا پلی استشن ۴ را خریداری کرده اید، خرید این کنسول جدید برایتان وسوه انگیز باشد. در واقع، از تاریخ ۱۶ آگوست سال ۲۰۱۸ سونی اعلام کرده که بیش از سه میلیون سیستم پلی استیشن واقعیت مجازی جایگزین شده است، این شرکت افزود که بیش از ۲۱٫۹ میلیون تجربیات بازی و برنامه همراه با این هدست فروخته شده است.
اما حتی با حذف فروش این بازی ها، پلی استیشن واقعیت مجازی تبدیل به بخش متغیر بازی های سخت افزاری شده است. ما اطمینان داریم که سونی در طی زمان به بهبود پلی استیشن واقعیت مجازی خود ادامه خواهد داد، و و آن را در طول سالیان آینده عرضه می کند، شایعات حاکی از آن هستند که پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ زیاد دور نیست.
احتمالا پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ پس از عرضه پلی استیشن ۵ راه اندازی می شود تا از تمامی مزایای بروز رسانی سخت افزاری کنسول ها بهره مند شود. پلی استیشن واقعیت مجازی نیز احتمالا دارای وضوح تصویر بسیار بالایی است، این وضوح تصویر با ۱۰۰۱ پیکسل در هر اینچ ساخته شده است.

معرفی و نقد و بررسی پلی استیشن وی آر یا واقعیت مجازی PlayStation VR

پلی استیشن واقعیت مجازی موانع واقعیت مجازی

 اجازه دهید زیاد شتاب زده عمل نکنیم، هدست PlayStation واقعیت مجازی کنونی  دنیای واقعیت مجازی را به کنسول های ما آورده است. و چیزی که این هدست را از دیگر کنسول ها جدا می کند این است که این کار را بدون هزینه گزاف نسبت به رقبای خود مانند HTC Vive یا Oculus Rift انجام می دهد. زیرا اگرچه این هدست ها قیمت بالاتری برای اجرا لازم دارند، شما به یک کامپیوتر بازی گران قیمت احتیاج دارید که بتواند آن ها را قدرتمند سازد، که مانعی بزرگ برای اکثر مردم است.
به همین دلیل ( و دلایل دیگر) هدست پلی استیشن واقعیت مجازی هنوز پس از دو سال با قدرت ادامه می دهد. این روند ممکن است با شروع دیگر شرکت ها به ساخت هدست های واقعیت مجازی مانند Oculus Go تغییر پیدا کند، اما در حال حاضر پلی استیشن واقعیت مجازی بهترین گزینه است که قیمت مناسبی نیز دارد. شرکت سونی درباره واقعیت مجازی بسیار مطمئن عمل می کند. ما شواهد معتبری دارین که نشان می دهند زمان و انرژی بسیار زیادی صرف ساخت و توسعه واقعیت مجازی توسط بازی های پلی استیشن واقعیت مجازی شده که اخیر عرضه شده و همچنان هم عرضه می شوند.
برای خنثی کردن این موضوعات، هدست اصلاح شده ی دیگری در اواخر سال ۲۰۱۷ عرضع شد، که نواقص هدست اصلی مانند HDR را می پوشاند، تجربه صوتی بهتری داشت و به طور کلی راحت تر بود. و نشان گر آینده ی روشن برای هدست واقعیت مجازی شرکت سونی بوده است.

پلی استیشن واقعیت مجازی در مقابل دیگر هدست ها

معرفی و نقد و بررسی پلی استیشن وی آر یا واقعیت مجازی PlayStation VR

حداقل در زمان حال، پلی استیشن واقعیت مجازی تفاوت ویژه ای با دیگر هدست های موجود در بازار دارد. در حالی که هدست Oculus Rift در بخش قیمت تفاوت اندکی دارد، پلی استیشن واقعیت مجازی تنها به یک کنسول پلی استیشن ۴ نیاز دارد تا اجرا شود، و نیازی به تنظیمات کامپیوترهای گران قیمت ندارد. اگرچه هدست Oculus Go را قبلا به عنوان رقیب معرفی کرده بودیم، اما باید بیان کنیم که این کنسول کیفت دقیقی را که پلی استیشن واقعیت مجازی ارائه می کند، ندارد.
پس اگرچه این هدست واقعیت مجازی برای بسیاری از مردم مناسب است، ولی با پلی استیشن واقعیت مجازی سازگاری زیادی ندارد. زمانی که به بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی می پردازیم متوجه می شویم که این کنسول همان چیزی است که نشان می دهد، این کنسول مشکلاتی نیز دارد، اما به طور کلی پلی استیشن واقعیت مجازی ثابت کرده که تنها کنسول واقعیت مجازی موجود نیست، و البته استفاده از آن لذت بخش نیز می باشد. هدست واقعیت مجازی در زمان راه اندازی مشکلات مربوط به فروش داشته است.
این بسته از لوازم جانبی پلی استیشن استفاده کرده است، لوازمی مانند کنترلرهای حرکتی و دوربین، هدست واقعیت مجازی به رغم دیگر بخش های حیاتی که برای اجرا لازم بودند، در برخی موارد به صورت جداگانه هم به فروش رفته است. قیمت بسته ی حاوی پلی استیشن واقعیت مجازی در انگلستان حدود ۲۵۳٫۵۵ پوند است. در استرالیا همین بسته با قیمتی برابر ۵۴۹ دلار استرالیا به فروش می رود. تنظیمات پلی استیشن واقعیت مجازی احتمالا چند دقیقه طول می کشد، اما دستورالعمل های موجود به راحتی و به صورتی بصری شما را در راه اندازی و تنظیم کنسول یاری می دهند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سه =