نحوه جلوگیری از گرم شدن کنسول پلی استیشن ۵

گرم پلی استیشن 5

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار PS5 عرضه شد و ما اینجا هستیم تا چند نکته مهم برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد این کنسول در اختیار شما قرار ‌دهیم.

امروز نیمی از مردم جهان کنسول‌های جدید خود را دریافت می‌کنند و افرادی که در اروپا و کشورهای دیگر هستند باید تا هفته آینده منتظر کنسول‌های پیش خرید شده خود بمانند. این به شرطی است که Amazon همان کاری که اوایل این هفته با پیش خریدهای ایکس باکس سری X انجام داده، تکرار نکند. این سایت از طریق ایمیلی به مشتریان خود اعلام می‌کند که ممکن است پیش خریدهایشان تا پایان سال انجام نشود.

طی روزها و هفته‌های آینده، مطالب زیادی مبنی بر جدیدترین پیشنهادات PlayStation ارائه خواهد شد. پیش از این، شاهد یک سری کلیپ‌های وایرال بوده‌ ایم که در آن کنسول‌های سری X را نشان می‌دهد که انگار نزدیک به آتش گرفتن هستند. اما ظاهراً این ویدیوها با استفاده از سیگارهای الکتریکی صحنه سازی شده اند.

در مورد PS5، هفته گذشته کنسولی در Best Buy به نمایش گذاشته شده بود که بیش از حد گرم شده بود، این مسئله موجب نگرانی صاحبان آینده PS5 شد که فکر می‌کردند ممکن است این اتفاق برای کنسول خودشان بیفتد. با این اوصاف، تنها دلیل گرم شدن بیش از حد PS5 در Best Buy، این بود که آن را در فضایی با تهویه هوای ضعیف گذاشته بودند. به همین خاطر، Sony نکات مهمی را با دارندگان PS5 در میان گذاشت تا با رعایت این نکات از گرم شدن بیش از حد کنسول خود جلوگیری کنند.

نکات مهم سونی برای جلوگیری از گرم شدن کنسول

  • کنسول را حداقل ۱۰ سانتی متر (۴ اینچ) از دیوار فاصله دهید.
  • کنسول را بر روی فرش یا قالیچه با الیاف بلند قرار ندهید.
  • کنسول را درون فضای تنگ و بدون راه هوا قرار ندهید.
  • کنسول را با پارچه نپوشانید.
  • اجازه ندهید که روی دریچه‌ها گرد و غبار جمع شود. با استفاده از یک ابزار تمیز کننده مثل جاروبرقی گرد و غبار روی آن را از بین ببرید.

از طرفی، بیشتر مواردی که در بالا ذکر شد، نیازی به گفتن نداشت. اگر PS5 خود را درون پارچه‌ای بپیچید، مسلماً این اتفاق خواهد افتاد. از طرفی دیگر، Xbox مجبور شده تا با اخطار رسمی از مردم بخواهد که دود سیگارهای الکتریکی خود را به طرف کنسول جدید و گران قیمت خود فوت نکنند، بنابراین شاید گفتن چنین مواردی لازم باشد.

 

منبع: TheGamer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =